اولین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهر علی اکبر با حضور اعضا در محل حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) این شهر برگزار گردید.   به گزارش خبرنگار گندم خبر از شهر علی اکبر؛ در این جلسه ابتدا، حاج حسن صیادی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) به عنوان دبیر جلسه، […]

اولین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهر علی اکبر با حضور اعضا در محل حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) این شهر برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار گندم خبر از شهر علی اکبر؛ در این جلسه ابتدا، حاج حسن صیادی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) به عنوان دبیر جلسه، با توجه به اینکه اولین جلسه شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر شهر علی اکبر برگزار می گردید، طی سخنانی اعضا را از اهداف شورا و مراحل و گام های امر به معروف و نهی از منکر آشنا نمود.

 

 

سپس جناب سرهنگ پاسدار عباس صیادی، جانشین سپاه شهرستان هامون، با اشاره به اهمیت و ارزش امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین فرایض الهی است به گونه ای که حضرت علی (ع) می فرماید: ” تمام اعمال نیک در مقایسه با امر به معروف و نهی از منکر قطره ای است در مقابل اقیانوس پهناور” .

 

 

وی به برخی برنامه های ویژه این هفته اشاره کرد و گفت: نواختن زنگ امر به معروف و نهی از منکر در یکی از مدارس سطح شهر به صورت محوری، سخنرانی مربیان پرورشی در مراسم آغازین مدارس در رابطه با اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در طول این هفته، نشست های امر به معروف و نهی از منکر به صورت پررنگ تر در پایگاه های مقاومت بسیج، دیدار با خانواده شهدا، سخنرانی روحانیون در این باره در مساجد.

 

 

حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزز شهر علی اکبر و رئیس شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، هدف قیام امام حسین(ع) را احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر دانستند و با اشاره به اهمیت این فریضه گفتند: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای واجب بر امت اسلام است؛ تصور نکنیم که این یک امر جزئی است، بلکه از نماز و طواف خانه خدا هم واحب تر است. اگر تمام عبادات در یک کفه ترازو و این فریضه در کفه دیگر قرار بگیرند، کفه این فریضه سنگین تر است.

 

 

وی افزود: ارزش امر به معروف و نهی از منکر حتی از جهاد و کشته شدن در راه خدا ارزشمندتر است.

 

 

وی در ادامه گفت: امام حسین(ع) در راه احیای دین و احیای امر به معروف و نهی از منکر از تمام تعلقات و وابستگی ها و عزیزان و خانواده اش گذشت و همه ی اینها را برای خدا کنار گذاشت، اکنون این راه برای ما مانده و باید ادامه دهنده ی این مسیر باشیم.

 

 

وی با تاکید بر اینکه اینگونه جلسات باید خروجی مشخصی داشته باشد و تصمیمات از حرف به عمل دربیاید افزودند: مکتب امام حسین (ع) این نیست که فقط برایش گریه کنیم و سینه بزنیم، باید مکتبش را زنده کنیم؛ باید منکرات منطقه را شناسایی، ریشه یابی و حذف و در مقابل معروفات منطقه را ضمن شناسایی، تشویق و تقویت کنیم.

 

 

کریمیان، بخشدار محترم بخش تیمورآباد طی سخنانی با اشاره به فرهنگ و اعتقادات مردم سیستان گفت: در منطقه سیستان مردم از همان زمان ولادت تا مراحل رشد و بلوغ تحت ارشاد و راهنمایی های علمای دین هستند و از رهنمود های آنان استفاده می کنند.

 

 

وی با مقایسه شرایط گذشته ی جامعه با شرایط کنونی اظهار داشت: در گذشته شرایط نسبت به حال حاضر بهتر بود، امروزه متاسفانه میل به منکرات بیشتر شده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه دشمنان ما نسبت به گذشته بیشتر شده اظهار داشت: دشمنان ما با صدها شبکه ماهواره ای بر ضد نظام و فرهنگ و دین ما تبلیغات منفی می کنند، سعی در انحراف افکار دینی مردم به سوی بی دینی و بی بند و باری دارند و اینجاست که ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر دو چندان می شود.

 

 

کریمیان در پایان درباره اهمیت نماز در کنترل انسان از منکرات بیان داشت: در قدیم می گفتند اگر می خواهی انسان خوبی باشی، نماز بخوان، چرا که نماز، انسان را از بسیاری از منکراتی که ممکن است مرتکب شود مصون نگه می دارد و بسیاری از آلودگی های انسان را پاک می کند.

 

تهیه گزارش: نریمان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه