در تقویم جهانی یک روز را بنام روز جهانی سالمند نامگذاری کرده اند که به همین منظور و در جهت تکریم و منزلت جوانان دیروز و کوههای تجربه و صبوری امروز مراسمی در تالار معین شهرستان زابل برگزارشد.     به گزارش گندم خبر: دراین مراسم جمعی ازسالمندان، امام جمعه زابل، ناظری فرماندار ویژه زابل، […]

در تقویم جهانی یک روز را بنام روز جهانی سالمند نامگذاری کرده اند که به همین منظور و در جهت تکریم و منزلت جوانان دیروز و کوههای تجربه و صبوری امروز مراسمی در تالار معین شهرستان زابل برگزارشد.

 

 

به گزارش گندم خبر: دراین مراسم جمعی ازسالمندان، امام جمعه زابل، ناظری فرماندار ویژه زابل، معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان و رئیس بهزیستی و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی حضور داشتند، خانم شه بخش معاون بهزیستی استان با یادآوری این نکته که زابل تنها شهرستان استان است که دو مرکز سالمندان در آن قرار داشته و در این دو مرکز نود سالمند نگهداری می شوند.

همچنین خدماتی مانند نگهداری روزانه و طرح مراقبت در منزل نیز به سالمندان ارایه می شود.

 

 

درادامه حاج آقای کیخا امام جمعه محترم زابل با بیان این نکته که رسیدن به درجه سالمندی خود یک نعمت و طول عمر از برکات الهی و دعای والدین است که افراد به منزلت سالمندی می رسند.

 

 

ایشان با اشاره به روایات و احادیث ،احترام و تکریم والدین در سن سالمندی را وظیفه فرزندان دانست و فرزند حق ندارد به صورت والدین حتی اف بگوید.

 

 

درپایان ضمن اجرای برنامه های متنوع و شاد منجمله اجرای ورزش باستانی توسط یک سالمندثکه مورد استقبال خاص حاضرین قرارگرفت، از تعدادی مدد کار که وظیفه مراقبت و نگهداری سالمندان را برعهده دارند تجلیل شد.

 

ابراهیم سارانی – خبرنگار افتخاری گندم خبر

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه