عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تعطیلات زمستانه مدارس تنها راه و بهترین شیوه کاهش آلودگی هوا نیست، گفت: افرایش کیفیت خودروهای تولید داخل برای جایگزینی خودروهای فرسوده یکی از اساسی‌ترین اقدامات است.       احمدعلی کیخا در واکنش به تعطیلات زمستانه مدارس جهت کاهش آلودگی هوا، گفت: تعطیلات زمستانه مدارس در برخی […]

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تعطیلات زمستانه مدارس تنها راه و بهترین شیوه کاهش آلودگی هوا نیست، گفت: افرایش کیفیت خودروهای تولید داخل برای جایگزینی خودروهای فرسوده یکی از اساسی‌ترین اقدامات است.

 
 
 

احمدعلی کیخا در واکنش به تعطیلات زمستانه مدارس جهت کاهش آلودگی هوا، گفت: تعطیلات زمستانه مدارس در برخی از کشورهای دنیا معمول است، البته کاهش آلودگی هوا تنها دلیل آنها نیست بلکه تعطیلات به جهت تقویت روحیه و همراهی با خانواده مطرح است؛ در کشور ما نیز این تعطیلات می‌تواند به شکل چند بعدی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلات زمستانه مدارس علاوه بر کاهش آلودگی هوا منفعت‌های دیگری نیز دارد، افزود: در روزهایی که وارونگی هوا اتفاق می‌افتد، تعطیلات مدارس می‌تواند یکی از راهکارها باشد اما تنها راه و بهترین شیوه نیست.

وی با یادآوری اینکه عمده‌ترین منبع آلودگی هوای پایتخت مربوط به خودروها و موتورسیکلت‌ها است، تصریح کرد: متاسفانه تردد خوردوهای فرسوده و موتورسیکلت‌ها آلودگی بسیاری از خود به جا گذاشته است که توجه به این مقوله یکی از مهم‌ترین سیاست‌های کاهش آلودگی هوا خواهد بود.

کیخا با بیان اینکه برای آلودگی هوا باید اقدامات به شکل اساسی انجام گیرد، ادامه داد: یکی از اقدامات جایگزینی خودروهای فرسوده است از این رو برای این جایگزینی وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بکوشد تا خودروهای ایمن و با کیفیت تولید کند، متاسفانه نزدیک به چهاردهه از انقلاب می‌گذرد و تاکنون به بهانه تولید خودروی ملی حمایت همه جانبه از خودروی داخلی داشته‌ایم و ما به ازای این حمایت هزینه بسیاری به جامعه نیز تحمیل کرده‌ایم که آلودگی هوا و کشتار و تصادفات به جهت کیفیت پایین خودرو یکی از موارد است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سیاست‌های کاهش آلودگی هوا باید مورد بازنگری قرار گیرد و در کنار اقدامات مقطعی به کارهای ریشه‌ای و اساسی پرداخته شود که تصویب لایحه هوای پاک هم که از سال‌ها پیش مطرح است می‌تواند موجب ایجاد مر قانون خاص و ویژه در زمینه آلودگی هوا شود./خانه ملت

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه