“مجله بین المللی رفتارهای پر خطر و اعتیاد” دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، نخستین مجله این دانشگاه است که در پایگاه جهانی اسکوپوس نمایه شد.   به گزارش گـــندم خـــبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، دکتر نورمحمد بخشانی سردبیر مجله بین المللی رفتارهای پرخطر و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام […]

“مجله بین المللی رفتارهای پر خطر و اعتیاد” دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، نخستین مجله این دانشگاه است که در پایگاه جهانی اسکوپوس نمایه شد.

 

به گزارش گـــندم خـــبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، دکتر نورمحمد بخشانی سردبیر مجله بین المللی رفتارهای پرخطر و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت : خوشبختانه این مجله از ۵ سال پیش تا کنون با انتشار مقالات علمی قوی و معتبر موفق شده است تا در ۱۶ پایگاه مهم از جمله Pubmed و National library of medicine  نمایه شود.

 

 

وی همچنین با اشاره به اینکه Pubmed یکی از معتبر ترین پایگاه های علمی در جهان است گفت: اسکوپوس هم یکی از دو پایگاه اصلی و معتبر اسنتادی در جهان و به عنوان شاخص علم سنجی کشورمعرفی شده است و خوشبختانه مجله بین المللی این دانشگاه پس از ارزیابی محتوا و فرایند انتشار آن توسط Content Selection & Advisory Board (CSAB) جهت نمایه در این پایگاه معتبر جهانی مورد تایید قرار گرفت.

 

 

وی با اشاره به اینکه مقالات این مجله مورد استفاده و ارجاع پژوهشگران تمام جهان قرار می گیرد تصریح کرد: این مجله جهت ارزیابی مقالات از نظرات  حدود ۲۰۰ داور از داخل و خارج از کشور استفاده می کند و مقالات ارسالی نیز محدود به داخل کشور نیست و پژوهشگرانی از کشورهای اروپائی، آمریکایی و آسیایی به این مجله مقاله ارسال می کنند.

 

 

وی ادامه داد: یکی از مهمترین افتخارات ما در این مجله ، بهره گیری از نتایج مقالات آن در کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد و رفتارهای پر خطر است و این گام مهمی در راستای بهره گیری از علم در بطن جامعه است

 

 

گفتنی است: در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۷ مجله علمی چاپ می شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه