روز گذشته یک قلاده شیر که در ماه قبل توسط نیروهای محیط زیست کشف و جهت نگهداری به دانشگاه زابل واگذار شده بود، توسط صاحب آن دزدیده شد.   سعید محمودی مدیر کل محیط زیست در این باره به خبرنگار گندم خبر گفت: توله شیری ماه قبل توسط نیروهای محیط زیست کشف گردید و با […]

روز گذشته یک قلاده شیر که در ماه قبل توسط نیروهای محیط زیست کشف و جهت نگهداری به دانشگاه زابل واگذار شده بود، توسط صاحب آن دزدیده شد.

 

سعید محمودی مدیر کل محیط زیست در این باره به خبرنگار گندم خبر گفت: توله شیری ماه قبل توسط نیروهای محیط زیست کشف گردید و با توجه به اینکه تنها محل نگهداری حیوانات موجود در استان مجتمع بقیه الله العظم دانشگاه زابل می باشد این حیوان پس از انجام مراحل قانونی جهت نگهداری به مسولان مجتمع مذکور سپرده شد.

 

وی افزود: این توله شیر در روز گذشته از مجتمع حفاظت شده مورد سرقت قرار گرفت، اما با توجه به تهدیداتی که قبلا انجام شده بود نیروهای محیط زیست هوشیاری و آمادگی لازم را داشتند و به محض اطلاع از موضوع به تعقیب سارق پرداخته و در ایست و بازرسی کوله سنگی با کمک نیروهای انتظامی موفق به بازپس گیری توله شیر شدند.

 

گندم خبر:  نکته جالب در این موضوع دزدیدن شیر از محیطی حفاظت شده و محصور می باشد.

و اینکه شخصی به راحتی وارد مکان مذکور شده و اقدام به دزدیدن چنین حیوان با ارزشی نماید.

امید است مسئولان دانشگاه اهتمام بیشتری نسبت به حفظ و نگهداری این میراث ملی داشته باشند تادیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه