نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزز شهر علی اکبر برگزار گردید.   به گزارش گندم خبر متن کامل خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به شرح زیر می باشد؛   حجت الاسلام اشرفیان گفت: ما اعتقاد داریم امامت یک منصب الهی است که […]

نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزز شهر علی اکبر برگزار گردید.

 

به گزارش گندم خبر متن کامل خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به شرح زیر می باشد؛

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: ما اعتقاد داریم امامت یک منصب الهی است که امام به امر خداوند و توسط پیامبر معرفی می شود تا کاملترین و عادلانه ترین حکومت را بر پا کند و اسلام کاملترین مفهوم سیاست را به نمایش بگذارد.

 

وی افزود: اگر حکومت علی (ع) بعد از رحلت پیامبر شکل می گرفت، تمام انحرافات از بین می رفت و فاصله طبقاتی هم وجود نداشت.

 

وی در ادامه گفت: قطعا حکومت مهدوی هم همان سیره ی علوی خواهد بود و کسانی که دست درازی به بیت المال می کنند، فیشهای حقوق نجومی برای خودشان اختصاص می دهند، کسانی که به جای حل مشکلات مردم توجیه و یا انکار می کنند، در حکومت مهدوی جایی ندارند؛ چرا که سیره امام زمان سیره ی عدالت علوی و برخورد قاطعانه با سارقین بیت المال است. حکومت علوی حکومت سبقت در خدمت به مردم است.

 

امام جمعه معزز شهر علی اکبر در بخشی دیگر گفت: مردم ایران اسلامی در سال ۱۳۵۹ هنوز خستگی دوران انقلاب و مبارزه با رژیم پهلوی را از تن بیرون نکرده بودند که ۱۹ماه بعد از پیروزی انقلاب صدام ملعون با تحریک مستقیم آمریکا و متحدانش با پاره کردن پیمان الجزایر در برابر دوربین ها جنگ ظالمانه علیه ملت ایران را شروع کرد.

 

وی گفت: جنگی که هدف اصلی آن این بود که جلوی نفوذ ایران و صدور انقلاب ایران را در خاورمیانه و فراتر از آن بگیرد و ماهیت انقلاب اسلامی را هم درون کشور و هم در عرصه بین الملل تحریف کنند.

 

وی افزود: آن چیزی که باعث پیروزی ما در این جنگ ۸ ساله شد سه عامل ایمان، رهبری و مردم بود که مردم با اعتقاد راسخ به وعده های الهی و حقانیت انقلاب اسلامی و با تبعیت از رهبری حکیم و فقیهی دانشمند و عالم به مسائل روز در مقابل ظلم و تجاوز دشمن مقاومت کردند.

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: در هفته های گذشته ما موضوع تالاب هامون را عرض کردیم که حیات سیستان و بلکه استان ما به حیات هامون گره خورده که متاسفانه چندین سال است با خشکسالی هامون مواجه هستیم و سخنانی را از مدیر کل محیط زیست استان شنیدیم مبنی بر عدم خشک شدن تالاب و تکذیب این موضوع که باعث رنجش مردم شد.

 

وی افزود: ایشان طی تماس تلفنی ضمن تاکید بر رها سازی آب در هفته آتی این بیانات را شیطنت بعضی رسانه ها دانستند که مصاحبه سالهای گذشته ی وی را منتشر کردند و قول مساعد دادند مبنی بر اینکه در سال آینده حقابه تالاب را که سالی ۶۰ میلیون متر مکعب بود به ۱۲۰ میلیون متر مکعب برسانند و طرح حیات تالاب را سریعتر و با سرعت بیشتری پیگیری کنند.

 

وی در ادامه گفت: ما هم امیدواریم که اینطور باشد و منتظر حل بحران تالاب خواهیم بود؛ چرا که تالاب هامون رگ حیات سیستان است و هیچ کارگاه تولیدی و کارخانه ای نمی تواند به اندازه احیای تالاب برای مردم مفید باشد و اشتغالزایی کند. امیدوارم رسانه ها هم در نقل کلام امانتداری کنند و هم این وعده ها را پیگیری کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه