مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی به این استان برای بهبود فضاهای آموزشی خبر داد   به گزارش گندم خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نخعی در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زابل با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی […]

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی به این استان برای بهبود فضاهای آموزشی خبر داد

 

به گزارش گندم خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نخعی در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زابل با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی در این استان از متوسط کشوری ۲ مترمربع کمتر است.
 
وی افزود: این کمبود موجب شد امسال در بودجه این اداره یک ردیف مستقل بنام عدالت آموزشی در نظر گرفته شود و این طرح تا سه سال برای بهبود کیفیت و فضاهای آموزشی این استان استمرار داشته باشد.
 
 
وی همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این استان گفت: بر اساس شاخص های نیروی انسانی در کشور، سیستان و بلوچستان ۱۲ هزار و ۶۰۰ معلم کمبود دارد که این کمبود از طریق معلمان خرید خدمت، حق التدریس و سرباز معلمان جبران می شود.
 
 
نخعی با بیان اینکه زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در یکی از مدارس مرزی استان نواخته می شود،افزود:درسال تحصیلی جدید  ۶۲۰ هزار دانش آموز و ۵۰ هزار نوآموز در مدارس استان مشغول به تحصیل می شوند.
 
گردهمایی دو روزه مدیران آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با هدف بررسی مشکلات آموزشی و رفع آنها  و همچنین وضعیت تحصیلی دانش آموزان در شهرستان زابل امروز آغاز بکار کرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه