گندم خبر: ۲۱ هفته از آغاز اولین نماز جمعه در شهر بنجار می گذرد. امام جمعه شهر بنجار ضمن خوش آمد گویی و عرض خسته نباشید به خبرنگارگندم خبر برخی از مشکلات منطقه و همچنین خیر و برکات حاصل از برگزاری نماز جمعه در بنجار راآنگونه که درادامه میخوانید اعلام کردند.   امام جمعه شهر بنجار […]

گندم خبر: ۲۱ هفته از آغاز اولین نماز جمعه در شهر بنجار می گذرد.

امام جمعه شهر بنجار ضمن خوش آمد گویی و عرض خسته نباشید به خبرنگارگندم خبر برخی از مشکلات منطقه و همچنین خیر و برکات حاصل از برگزاری نماز جمعه در بنجار راآنگونه که درادامه میخوانید اعلام کردند.

 

امام جمعه شهر بنجار به اهمیت سایت های خبری محلی در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: سایت های محلی زبان گویای مردم سیستان هستند و با توجه مشکلات و معضلاتی که منطقه دارد از جمله؛ خشکسالی ها ۱۸ ساله، ریزگردها و طوفان ها، الحمدلله انعکاس بسیار خوبی به مشکلات و معضلات مردم از این طریق داده می شود که جای سپاس و قدر دانی از شما بزرگواران را دارد.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه، نماز جمعه شهر بنجار از زمان دستور رهبری چه تاثیری و نتایج مثبتی برای مردم این منطقه داشته است چنین پاسخ داد؛ با توجه به درخواست مردم منطقه ما حدود دو سال پیگیر بحث نماز جمعه شهر بنجار بودیم و با پیگیری حاج آقای سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و حکم رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۲۷\۱\۹۵ اولین نماز جمعه با حضور حضرت آیت الله سلیمانی، فرماندار، بخشدار و مسئولان شهرستانی و حضور پرشور و باشکوه مردم برگزار شد و الحمدلله ۲۱ هفته از نماز جمعه شهر بنجار می گذرد و جا تقدیر و تشکر دارد از مردم بخش مرکزی و شهر بنجار که هر هفته بصورت باشکوه در نماز جمعه شرکت می کنند.

 

پارسا با اشاره به بنیان قوی اعتقادی مردم در منطقه گفت: با توجه به اینکه بنیان اعتقادی مردم بسیار قوی است و از زمان برگزاری نماز جمعه مردم همکاری بسیار خوبی با ستاد اقامه نماز جمعه شهر بنجار داشته اند که در این راستا دو باب منزل برای امور نماز جمعه شهر بنجار وقف شده است، که یکی دفتر امام جمعه و دیگری مقرر شده است بعنوان خانه عالم از آن استفاده شودکه در آینده حوزه علمیه اگر تایید شود به مکان حوزه علمیه تغییر خواهد یافت و مقدار ۳۰ هزار متر زمین مردم برای امورات مصلی و حوزه علمیه وقف کرده اند.

 

وی افزود: در این مدت از ۳۰ روستا بخش مرکزی و هیئت های مذهبی دیدار و سرکشی داشته ایم و در ماه مبارک رمضان با کمک خیرین صد بسته غذایی تهیه و توزیع نموده ایم.

 

امام جمعه بنجاردر ادامه به کاهش آسیب های اجتماعی نظیر سرقت، طلاق و جمع شدن سفره خانه های سنتی در شهر بنجار اشاره کرد و افزود بسیاری از اختلافات خانوادگی مردم در این مدت نیز حل شده است.

 

وی در ادامه گفت: مامن شدن مردم (رجوع مردم) به دفتر امام جمعه شهر بنجار برای بیان مشکلات و همچنین تماس با ادارات مختلف برای حل مشکلات مردم و از مهمتر دفتر امام جمعه باعث شده است امیدواری مردم برای حل مشکلات زیادتر شود.

 

حاج آقای پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار از یک خبر خوشحال کننده به خبرنگار ما اطلاع داد و گفت: با حضور در دفتر تولیت آستان حضرت معصومه(س) قرار شد از بخش مرکزی و شهر بنجار کسانی که تا به امروز موفق به زیارت حرم حضرت معصومه(س) نشده اند بصورت رایگان بمدت سه روز(اسکان و خوراک) با تقبل تولیت آستان برای زیارت راهی قم شوند.

 

وی از جلسه با مدیر عامل بنیاد برکت کشور در تهران خبر داد و گفت: مقرر شده است با همکاری بنیاد برکت ۳۱ خانه عالم و ساخت مصلی شهر بنجار صورت بپذیرد.

 

وی از دریافت مبلغی از تولیت حضرت امام رضا(ع) خبر داد و گفت؛ مبلغی برای کمک به نیازمندان و فقرا منطقه از تولیت حضرت امام رضا(ع) و همچنین ده بسته فرهنگی برای کمک به مساجد و هیئت های مذهبی شهر بنجار و بخش مرکزی دریافت شده است.

 

وی گفت: تریبون نماز جمعه بازوی توانمند نظام و دولت است و محلی برای بیان خدمات انجام شده به مردم می باشد و همچنین محلی برای بیان مشکلات مردم و بیان توقعات مردم از دولت می باشد.

 

وی افزود: با توجه به یکسال باقی مانده به انتخابات، دولت به مشکلات مردم با توجه به ریزگردها و بسته شدن مرز توجه ویژه داشته باشد و دولت مردان کاری کنند که امید مردم به منطقه بیشتر از قبل شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار چهار توقع اصلی مردم سیستان از دولت تدبیر و امید را چنین بیان کرد؛

۱_ بازگشایی هدفمند مرز

۲_ مقابله با ریزگردها و طوفان ها

۳_ پیگیری حق آبه رودخانه هیرمند

۴_ در صورت تصویب منطقه آزاد در مجلس شورای اسلامی پیگیر امورات برای اجرای شدن هرچه سریعتر منطقه آزاد توسط دولت

 

وی مشکلات اصلی بخش مرکزی و شهر بنجار را به خبرنگار ما چنین اعلام کرد؛

_ اشتغال جوانان

_ کمبود امکانات بخش مرکزی بنجار

_ نبود امکانات فرهنگی و تفریحی نظیر نبود پارک و سالن آمفی تئاتر و غیره

_ بیشتر کوچه های شهر بنجار در تاریکی مطلق به سر می برند و کارهای زیرساختی از سوی اداره برق شهرستان زابل برای رفع نواسانات انجام شده است و با توجه به قول عوض زاده رئیس اداره برق شهرستان زابل انتظار داریم مشکل روشنایی کوچه ها هر چه سریعتر رفع گردد.

_ امکانات ورزش برای بانوان در شهر بنجار وجود ندارد و برای آقایان با کمبود امکانات ورزشی روبه رو می باشیم.

_ ناحیه صنعتی بنجار علیرغم تاسیس چندین ساله هنوز غیر فعال است.

_ آسفالت کوچه های فرعی شهر بنجار و عدم تخصیص اعتبارات لازم برای همکاری با شهرداری بنجار

 

وی گفت: در راستای جذب جوانان برای نماز جمعه، دو جام مسابقات فوتسال در شهر بنجار برگزار گردیده است که جوایز نقدی و لوازم ورزشی با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل به برندگان اهدا گردید.

 

امام جمعه شهر بنجار گفت: از اتوبوسرانی زابل تقاضا داریم در بحث سرویس دهی نمازگزاران برای شرکت در نماز جمعه با توجه به استقبال روستا های اطراف با مردم و نمازگزاران همکاری لازم را داشته باشد.

 

پارسا امام جمعه شهر بنجار در ادامه به برگزاری همایش اولین امام جمعه سیستان در آینده خبر داد و گفت: در آینده همایش اولین امام جمعه سیستان در ۱۴۰ سال پیش که مرحوم ملا علی اکبر سیستانی در بنجار نماز جمعه را اقامه می کرده است برگزار خواهد شد.

 

امام جمعه بنجار گفت: مردم شهر بنجار از مسئولین حوزه روستایی انتظار دارند در نماز جمعه حضور داشته باشند.

 

همچنین در پایان گفت: از معاونت محترم استاندار تقاضا داریم ردیف بودجه ای خاص برای ساخت مصلی در شهر بنجار اختصاص دهند.

 

در پایان از پاسخگویی امام جمعه شهر بنجار و استقبال گرم ایشان کمال تشکر و قدر دانی را داریم.

 

تهیه گزارش؛ نورا – دبیر سرویس جوان گندم خبر

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه