مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تمایل و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جهت راه‌اندازی سینما در استان سیستان و بلوچستان ضروری است ولی به دلیل استقبال کم مردم از سینما، این امر تاکنون محقق نشده است. گندم خبر:حسین مسگرانی با اشاره به خالی بودن اکثر صندلی‌های سه سالن سینمای موجود در استان سیستان و […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تمایل و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جهت راه‌اندازی سینما در استان سیستان و بلوچستان ضروری است ولی به دلیل استقبال کم مردم از سینما، این امر تاکنون محقق نشده است.

گندم خبر:حسین مسگرانی با اشاره به خالی بودن اکثر صندلی‌های سه سالن سینمای موجود در استان سیستان و بلوچستان در سئانس‌های مختلف پخش فیلم اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان از سینما استقبال مناسبی نمی‌کنند و همین امر سبب شده سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نسبت به سرمایه‌گذاری در زمینه راه‌اندازی سینما تمایلی از خود نشان ندهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با تأکید بر این‌که سیاست دولت کاهش تصدی دولتی و ورود بخش خصوصی به عرصه‌های مختلف است، بیان داشت: با توجه به این سیاست امکان سرمایه‌گذاری دولتی در زمینه راه‌اندازی سینما وجود ندارد و ورود بخش خصوصی به این مقوله امری ضروری است.

وی با اشاره به عدم وجود صرفه اقتصادی در زمینه راه‌اندازی سینما در استان سیستان و بلوچستان، بیان داشت: با این وجود اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت جلب رضایت سینما دوستان استان و کمک به رونق این هنر در سیستان و بلوچستان سه سالن خود در شهرستان‌های زاهدان، چابهار و زابل به امکانات پخش فیلم مجهز کرده و از آنها به عنوان سینما استفاده می‌کند.

مسگرانی در مورد راهکارهای افزایش تمایل مردم سیستان و بلوچستان به استفاده از سینما، عنوان کرد: افزایش تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب به مردم در مورد عناوین و محتوای فیلم‌های در حال اکران و زمان‌های پخش آنها از طریق فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات درون شهری از جمله اقداماتی است که می‌تواند به ترویج فرهنگ استفاده از سینما در استان کمک کند./تسنیم

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه