گندم خبر:کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال شدت باد و گرد و خاک میزان غلظت غبار در هوای زهک نشان دهنده ۲ برابر حد مجاز است که تا فردا قطعاً افزایش خواهد یافت. مرتضی فرجی گفت: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، از امروز شنبه تا سه‌شنبه به تناوب سرعت و […]

گندم خبر:کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال شدت باد و گرد و خاک میزان غلظت غبار در هوای زهک نشان دهنده ۲ برابر حد مجاز است که تا فردا قطعاً افزایش خواهد یافت.

مرتضی فرجی گفت: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، از امروز شنبه تا سه‌شنبه به تناوب سرعت و دوام باد در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: صبح امروز دید افقی در زهک به ۲ کیلومتر رسید و میزان غلظت غبار در هوای زهک نشان دهنده ۲ برابر حد مجاز و حالت بحرانی و خطرناک است که تا فردا قطعا افزایش خواهد یافت.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: اوج شدت وزش باد و گردوخاک برای روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود طی این مدت سرعت وزش باد به حدود ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت برسد.

وی گفت: خیزش گردوخاک سبب کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و به ویژه در روز یکشنبه در برخی نقاط سبب توفان گردوخاک و کاهش شدید دید خواهد شد.

فرجی بیان کرد: طی این مدت در زاهدان و دیگر نقاط نواحی مرکزی، نواحی غربی و مرزشرقی استان آسمان غبارآلود و روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر افزایش غبار، وزش باد نسبتا شدید و گردوخاک انتظار می‌رود.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: آب‌های دریای عمان نسبتا مواج است، در نواحی شرقی ارتفاع موج به ۳ متر خواهد رسید/فارس

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه