استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نباید لایحه منطقه آزاد سیستان گرفتار جریان‌ها و نگاهای سیاسی شود اگرچه نمایندگان مجلس نهم با این لایحه انتخاباتی برخورد کردند. به گزارش گندم خبر به نقل از خبرگزاری فارس،  از نیمروز، علی اوسط هاشمی عصر امروز در دیدار با معتمدان و ریش‌سفیدان شهرستان نیمروز، اظهار کرد: با دردها و مشکلات […]

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نباید لایحه منطقه آزاد سیستان گرفتار جریان‌ها و نگاهای سیاسی شود اگرچه نمایندگان مجلس نهم با این لایحه انتخاباتی برخورد کردند.

به گزارش گندم خبر به نقل از خبرگزاری فارس،  از نیمروز، علی اوسط هاشمی عصر امروز در دیدار با معتمدان و ریش‌سفیدان شهرستان نیمروز، اظهار کرد: با دردها و مشکلات منطقه سیستان آشنا هستیم و قبول داریم همه مسؤولان و کارگزاران باید به مشکلات مردم گوش دهند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این هفته نوبت مردم است که حرف بزنند و مطالبات خود را از مسؤولان پیگیری کنند.

وی گفت: تا قبل از این دولت یک سند برای مقابله با طوفان نداشتیم اما با حمایت و عنایت دولتمردان، فضا به گونه‌ای شکل داده شده که توجه به مشکلات استان به عنوان یک اولویت شکل گرفته است.

این مسؤول ادامه داد: در دو ماه گذشته مخالفان دولت بر علیه طرح منطقه آزاد سیستان عمل کردند، دو سال است پیگیریم نباید این لایحه گرفتار جریان‌ها و نگاه‌های سیاسی شود و نباید با آن انتخاباتی برخورد کرد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس نهم با لایحه منطقه آزاد انتخاباتی برخورد کردند، گفت: کیفیت نمایندگان این دوره یک تجربه و یک افتخار است، تمامی نمایندگان سرمایه‌های این استان هستند که با ذائقه های مختلف مسائل و مشکلات منطقه را پیگیری می‌کنند.

هاشمی با اشاره به ظرفیت‌های برجام بیان کرد: برجام یک فرصت است باید مخالفان دست از عداوت و دشمنی بردارند و بگذارند دولت در آرامش کار را پیش ببرد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این کم افتخاری است که به واسطه برجام دولت توانست جنگ را از کشور دور کند و ارزش پول ملی را حفظ کند، تورم را مدیریت کند؟

این مسؤول با اشاره به اینکه از ظرفیت بازارچه‌های مرزی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم استفاده خواهیم کرد، افزود: در هر معبر مرزی اگر در کشور مقابل تمایل است از نظر ما مشکلی برای گشایش بازارچه نیست.

وی بیان کرد: وزیر بهداشت در سفر اخیر خود به سیستان و بلوچستان برای هر سه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال طرح تصویب کرده‌اند که نشان از توجه وی به منطقه است.

هاشمی با بیان اینکه تغییر الگوی کشت در منطقه سیستان یک ضرورت است گفت: باید مردم همکاری کرده و زمینه را برای کشت‌های پر درآمد و متناسب با شرایط منطقه فراهم کنند.

گفتنی است، استاندار سیستان و بلوچستان عصر امروز وارد منطقه سیستان شده و پروژه‌های راه و شهرسازی را افتتاح کرد.

علی اوسط هاشمی قرار است فردا صبح در فرمانداری زابل طرح‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی استان را افتتاح کند.

برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه در زابل و حضور در نماز جمعه مردم نیمروز از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه استاندار سیستان و بلوچستان به منطقه سیستان است. 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه