گندم خبر: سه ماه از آغاز به کارمجلس گذشت و متاسفانه هیچ کار و رویداد چشمگیری از نمایندگان در حوزه سیستان دیده نشد بلکه در مقایسه همین مدت در دوره های قبلی مجلس عملکرد آنها ضعیف تر بوده و این در حالیست که نمایندگان این دوره که با رای بالاتری نسبت به ادوار گذشته توسط […]

گندم خبر: سه ماه از آغاز به کارمجلس گذشت و متاسفانه هیچ کار و رویداد چشمگیری از نمایندگان در حوزه سیستان دیده نشد بلکه در مقایسه همین مدت در دوره های قبلی مجلس عملکرد آنها ضعیف تر بوده و این در حالیست که نمایندگان این دوره که با رای بالاتری نسبت به ادوار گذشته توسط مردم انتخاب شدند و رزومه کاری خوبی هم در دولتهای فعلی و گذشته داشته اند غیر از چند تذکر و دید و بازدید در این مدت  اثر و هنری از خود به جای نگذاشتند و حتی در انتخاب کمیسیونهای تخصصی نیز عملکرد نامناسبی داشته و نتوانستند جایگاه مناسبی به دست بیاورند و این در حالیست که نمایندگان ادوار گذشته حداقل دبیر کمیسیونی را در اختیارداشته اند.

از همه قابل اهمیت تر اینکه در مهمترین وقت تلاش برای تصویب مناطق آزاد در دید و بازدیدهای پسا انتخابات بودند و روند تصویب طولانی شد و عملا می توان گفت فعلا هیچ اتفاقی رخ نداده وتا اینجای کار نمایندگان باتجربه و امید آفرین مردم سیستان حتی میکروفن خود را در مجلس روشن نکرده اند.

این در حالیست که در سه دوره گذشته در سه ماهه اول مجلس نمایندگان سابق حداقل یک نطق و تذکر داشته اند و بی پرده و صریح با دولتهای وقت از تریبون مجلس حرف زدند و مشکلات را بیان نمودند، نه اینکه تنها به تهدید دولت ومدیران در رسانه های محلی بپردازند.

در روزههای آغاز به کار مجلس و انتخاب نمایندگان بسیار امیدوار بودیم حضور نمایندگان کاردان و محبوب مان مدیران و دولتمردان استان و سیستان را تکانی بدهد تا عملکرد ضعیفشان را بازنگری و تقویت نمایند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه باخیال راحت تر برخی از مدیران به عملکرد ضعیف و پر انتقادشان ادامه می دهند.

سوالات ما که در پی پاسخ آنیم و نه توجیه این است:

۱_ برای وضعیت اسف بار شهر زابل و وضعیت شهرداریهای سیستان چه کرده اید؟

۲_ درمورد مرگ هزاران بچه ماهی که نشان از سومدیریت ادارات کل محیط زیست ،شیلات وآب منطقه ای دارد، چه کرده اید؟

۳_ در راستای عملی ساخت شعارهایی که داده اید چه حرکتی را آغاز کرده اید مطرح کنید تامردم هم مطلع شوند؟

۴_ برای آب آلوده ای که مردم حوزه انتخابی تان می نوشند ومدیرانتان منکرمی شوند چه کرده اید تامرهم دردهای روحی،جسمی و گوارشی مردم منطقه باشد؟

۵_ دوست داریم بدانیم برای چندین روستای غرق در خاک ومدیریت طوفانها وبحران های ریزگرد چه اقداماتی انجام داده اید ؟غیرازتهدید!

۶_ چه تلاشهایی را برای حق آبه هیرمند آغاز کرده اید بفرمایید وبامردم باصراحت سخن بگویید؟

۷_ پیگیری به سازی و بازسازی جاده ی زابل-زاهدان یا همان جاده ی مرگ که سالانه جان انسانهای بسیاری را می گیرد به کجا رسید؟

۸_ آیا سهم و حق مردم را از تجارت بازارچه مرزی میلک مشخص فرمودید؟

۹_ برای کلنگ هایی که به زمین فرود آمد و کارخانه هایی که خواندیم و وعده هایی که شنیدیم و ندیدیم چه روندی را در پیش گرفته اید؟

۱۰_ در شهری که دامپرور و کشاورز بود و قریب به دو دهه در پی خشکسالی جوانان و مردمانش بیکار شده اند چه طرحها،پروژه ها و برنامه های کاریابی و کار آفرینی دارید؟

۱۱_ برای تخفیف در پرداخت هزینه های آب و برق و تلفن با توجه به شرایط حاد منطقه، تعرفه و تبصره ای را پیگیری کرده اید؟

۱۲_ با توجه به جنگ نرم و هجمه تهاجم فرهنگی و صدور اعتیاد به هزاران ابزار و عامل حقیقی و مجازی و ….از کشورهای بیگانه آیا پیشنهادی برای تخصیص اعتبارات فرهنگی ویژه شهری مرزی مان داشته اید؟

ووووو

 نمایندگان عزیز قطعا عملکردتان تا پایان دوره نمایندگی توسط مردم و رسانه ها رصد می شود پس اگر احساس می کنید قدمی برداشته اید که ما ندیده ایم شفاف بگویید تا در اختیار مردم بگذاریم .

توصیه مان به دوستان رسانه ای همسو و هم جبهه (به هر دلیلی!!!) با نمایندگان نیز این است که تلاش کنید برای احقاق حقوق مردم و ادامه ی راه مطالبه گری، عملکرد نمایندگان فعلی را نیز، واقع بینانه و منصفانه به دور از حزب و دسته بندی و فامیل و فامیل بازی و دوست و دوست یابی ،نقد کنید و بترسید از روزی که باید برای قلمی که در دست دارید و رسالتی که بر دوش، حساب پس دهید.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه