گندم خبر: نماینده مردم ایرانشهر درمجلس با بیان اینکه انتقال آب از دریای عمان راهکار مناسبی برای کاهش گردو غبار است،گفت:کم آبی تالاب هامون عاملی برای شیوع ریزگردها است. محمدنعیم امینی فرد درباره وضعیت تالاب هامون،گفت: انتقال آب از دریای عمان می تواند استان های همچون سیستان و بلوچستان،کرمان و کویرمرکزی کشور را  نیز دربربگیرد و این درحالی است که با […]

گندم خبر: نماینده مردم ایرانشهر درمجلس با بیان اینکه انتقال آب از دریای عمان راهکار مناسبی برای کاهش گردو غبار است،گفت:کم آبی تالاب هامون عاملی برای شیوع ریزگردها است.

محمدنعیم امینی فرد درباره وضعیت تالاب هامون،گفت: انتقال آب از دریای عمان می تواند استان های همچون سیستان و بلوچستان،کرمان و کویرمرکزی کشور را  نیز دربربگیرد و این درحالی است که با این انتقال آب می توان شاهد بهبود وضعیت تالاب هامون نیز باشیم.

نماینده  مردم ایرانشهر،سرباز ،دلگان ،فنوج ،بخش های بنت، لاشار،اشارواهوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم آبی تالاب هامون  بدیهی است که عاملی برای ایجاد ریزگردها تلقی شود،گفت:مشکلات تنفسی از  پیامد ایجاد گردو غبار است که می تواند دراین راستا سلامت مردم را  نیز به خطر بی اندازد.

وی ادامه  داد:متاسفانه ریزگردهایی که در اثر تالاب جازموریان  ایجاد می شوند؛نیز مشکلات عدیده  ای  را ایجادکرده اند و این درحالی است که  در زمینه  تالاب جازموریان حق آبه زیست محیطی از منظر منابع داخلی  رعایت نمی شود.

امینی فرد،افزود:موضوع  بادهای۱۲۰ روزه  سیستان نیز از دیگر موضوعاتی است که  وضعیت گردو غبار را تشدید می کند، بنابراین باید این معضل نیز برطرف شود،زیرا بیماری های تنفسی در اثر شیوع ریزگردها شکل می گیرند و دراین راستا سلامت مردم به خطر می افتد.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس ،یادآورشد:راهکار برطرف شدن گردو غبار در استانی همچون سیستان و بلوچستان بهره گیری  از  رعایت حق آبه زیست محیطی است؛زیراکاهش منابع آبی ناشی از حق آبه از افغانستان نیز عامل دیگری  بر افزایش  گردو غبار به شمارمی آید./خانه ملت

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه