گندم خبر:  نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اکبرزاده، امام جمعه موقت برگزار گردید. مشروح خطبه دوم حجت الاسلام اکبرزاده گفت: وقتی هوا و هوس خواست بر ما غلبه کند، چه کنیم؟ به چه کسی پناه ببریم؟ امام صادق (ع) می فرماید: اگر می خواهی از هوا و هوس […]

گندم خبر:  نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اکبرزاده، امام جمعه موقت برگزار گردید.

مشروح خطبه دوم

حجت الاسلام اکبرزاده گفت: وقتی هوا و هوس خواست بر ما غلبه کند، چه کنیم؟ به چه کسی پناه ببریم؟
امام صادق (ع) می فرماید: اگر می خواهی از هوا و هوس فاصله بگیری، همیشه به یاد مرگ باش، چرا که یاد مرگ ریشه های غفلت را می کَند، یاد مرگ قلب را به وعده های الهی تقویت می کند و طبع انسان را رقیق می کند. آتش حرص را خاموش می کند.
امام صادق (ع) یکی از ریشه های هوا پرستی را حرام خواری می داند.
چرا امروز بعضی فکر می کنند می توانند از هر راهی که خواستند می توانند کسب مال و از بیت المال ارتزاق کنند؟ متأسفانه دردی که در کشور اسلامی ما گریبان بعضی ها را گرفته، برداشت هایی است که از بیت المال می شود.

وی گفت: بعضی ها از بیت المال حقوق های نجومی می گیرند و انتظار دارند کسی ابراز ناراحتی نکند. عده ای همین افراد را جزء امانت داران و ذخایر نظام معرفی می کنند!! اگر این افراد ذخایر نظام هستند، پس آنهایی که تمام وجود خود را برای مردم و نظام گذاشتند، چه هستند؟!

وی در ادامه گفت: می گویند این افراد با حقوق نجومی، اضافه نگرفته اند و حق خود را از نظام دریافت کرده اند!! پس خانواده های معظّم شهدا چه سهمی از نظام دارند؟ حقّشان را از کجا بگیرند؟ به مسئولین پیشنهاد می کنم که بروند و زندگی رهبر این نظام را ببینند که چگونه با زهد زندگی می کنند؟

امام جمعه موقت شهر علی اکبر گفت: موضوع دیگری که لازم است به آن اشاره شود، مسائل فرهنگی است. امام صادق(ع) می فرماید: فرورفتن در لهو و سرگرمی ریشه در هوا و هوس دارد.

وی افزود: متأسفانه استکبار جهانی به کمک بعضی از خودی ها به این نتیجه رسیده که مردم را از راه های مختلف و با آهنگ ها و مراسمی که با فرهنگ و سنت ما همخوانی ندارد، سرگرم کنند و به حساب خودشان شاد کنند و بخندانند. عده ای هم در داخل به جای اینکه مردم را ترغیب به سنت های الهی کنند، در فضای مجازی کسانی را که از فرهنگ ها و سنت های ایرانی- اسلامی دفاع می کنند، مورد هجمه ی خود قرار می دهند.

وی همچنین گفت: در بحث لغو کنسرت ها در مشهد و مخالفت امام جمعه معزز مشهد با اجرای کنسرت در این شهر، چه هجمه ی گسترده ای کردند که چرا امام جمعه ی یک شهر با این کار مخالفت می کند؟ اگر امام جمعه از دین مردم دفاع نکند، چه کسی دفاع کند؟ آیا این درست است که ما کاری کنیم که کاربری مشهدالرضا را برای کنسرت ها تغییر بدهیم؟! آن هم کنسرت هایی که حواشی فسادآوری دارد!! همراه است با اختلاط زنان و مردان، پسران و دختران.

حجت الاسلام اکبرزاده گفت: جنگ فرهنگی که از شرق و غرب بر ما تحمیل شده، داخلی ها هم اضافه شده اند، تا مردم از مساجد فاصله بگیرند، در حادثه اخیر جشن حافظ، عده ای از هنرمندان با لباس هایی که رنگ و طرح مناسبی نداشتند حاضر شدند. تا عده ای حزب الهی از این عمل انتقاد کردند، به آنها برچسب تندرو زدند.

وی گفت: ۳۱ مرداد روز جهانی مساجد است. از مساجد فاصله نگیریم. مسجد سنگر است، آن را حفظ کنیم. نکند ما از کسانی بشویم که درِ مساجد را فقط برای عزا و چند شب زنده داری ماه مبارک رمضان باز کنیم. در روز قیامت مسجد و قرآن از ما شکایت می کنند.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: ۲ شهریور آغاز هفته دولت است. از خدا می خواهیم که این دولت را توفیق دهد تا محرومیت ها را رفع کند. تدابیر دیگری بیندیشد تا گرفتاری ها و مشکلاتی که برای مردم پیش آمده، حل کند.

وی گفت: ۴ شهریور روز کارمند است. این روز را پیشاپیش خدمت تمام عزیزان کارمند تبریک عرض می نمایم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه