گندم خبر: توفان های شن و ریزگردها در سیستان موجب مهاجرت ۷۰ درصد مردم روستای گله بچه در بخش قرقری شده است.   بخشدار قرقری با اشاره به دومین سفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور به سیستان گفت: بازدید صرف و بیان مشکلات علاج درد مردم سیستان نیست. مسئولان می آیند،قول می […]

گندم خبر: توفان های شن و ریزگردها در سیستان موجب مهاجرت ۷۰ درصد مردم روستای گله بچه در بخش قرقری شده است.
 
بخشدار قرقری با اشاره به دومین سفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور به سیستان گفت: بازدید صرف و بیان مشکلات علاج درد مردم سیستان نیست. مسئولان می آیند،قول می دهند و می روند اما تاکنون هیچ کار مثبتی از آن ها دیده نشده است.
 
«اردشیر ارباب زهی» افزود: درست است که مسئولان دغدغه حل مشکلات دارند اما دغدغه بدون عمل فایده ندارد ما امروز نمی توانیم روی قول مسئولان حساب باز کنیم. وی افزود: مسئولان می گویند بین مردم سیستان سبدغذایی توزیع کرده ایم اما این کار، اقدامی جدید نیست. توزیع سبد غذایی و چند عدد ماسک کار خاصی نیست. زمانی می توان گفت اقدام مثبتی انجام شده است که کمک های نقدی و غیر نقدی از سراسر کشور به این منطقه سرازیر شود و همه کشور خود را در قبال مردم سیستان مسئول بدانند.
 
وی تأکید کرد: وضعیت مردم منطقه به حدی بحرانی شده است که اکثر آن ها خانه و کاشانه خود را رها و به مناطق دیگر مهاجرت کرده اند، روستاهای منطقه روز به روز در حال خالی شدن از سکنه است و تنها در روستای گله بچه ۷۰ درصد مردم کوچ کرده و ترک دیار کرده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: توزیع ماسک و سبدغذایی خوب است اما کافی نیست. دولت باید به فکر راه اندازی بنگاه های زودبازده، اعطای وام های بلاعوض و استفاده از ظرفیت خیران کشور باشد. رایگان شدن هزینه های آب، برق و … و تسریع در اجرای طرح انتقال آب به مزارع نیز می تواند راه حل بحران منطقه باشد.
 
به گفته وی، توفان و ریزگردها امان مردم را بریده و برای آنها بیماری های ریوی و تنفسی زیادی را به همراه داشته است. سختی های بیماری از یک سو و نبود امکانات و تجهیزات بیمارستانی و درمانی از سوی دیگر بر درد مردم این دیار افزوده است. /خراسان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه