تاریخ : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022

تبریک روز خانواده به مسئولی که در رفاه است

  • کد خبر : 43710
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
تبریک روز خانواده به مسئولی که در رفاه است

گـنــدم خـبــر: خطبه های عبادی،سیاسی نماز جمعه شهر علی اکبر ۹۶/۶/۲۴ به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد .     امام جمعه شهرعلی اکبر اظهار داشت: روز گذشته برگ دیگری از سیاست استعماری آمریکا در کتاب برجام رونمایی شد، و زمانی که رئیس جمهور آمریکا بعد از گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی […]

گـنــدم خـبــر: خطبه های عبادی،سیاسی نماز جمعه شهر علی اکبر ۹۶/۶/۲۴ به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر اظهار داشت: روز گذشته برگ دیگری از سیاست استعماری آمریکا در کتاب برجام رونمایی شد، و زمانی که رئیس جمهور آمریکا بعد از گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی هسته ای مبنی برپایبندی ایران به برجام باید این صداقت ملت ایران را تایید می کرد مثل همیشه ایران اسلامی را متهم و خود را منجی ملتها می داند وخزانه داری آمریکا ۷ نفرو ۲ شرکت ایرانی را دیگر به لیست تحریم ها اضافه و تعلیق تحریم های برجامی ایران را برای ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد .


حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان افزود؛ آمریکا به انواعی از روش ها سعی در نقض برجام و در عین حال حفظ یک سوئه آن دارد و منظور آمریکا این است که شرایط را به سمتی ببرد که ایران از برجام هیچ منفعتی نبرد و در عین حال مجبور به پایبندی به آن باشد و با روشی طلبکارانه و قراردادن ایران در موضع ضعف مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر و پذیرش تعهدات بالاتر کند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: دولت آمریکا برای رسیدن به این هدف از روش های مختلفی استفاده می کند از طرفی با تهدید شرکای اقتصادی ایران مانع از بهرمندی ایران از ارتباطات بین المللی اقتصادی می شود ، از طرفی با هشدارهای بیجا فریب خطر همکاری با ایران را افزایش می دهد.

 

 

وی بیان کرد: از طرفی با بیان اینکه برجام بدترین معاهده بین المللی آمریکاست به مخاطبانش چنین جلوه می دهد که اطمینانی به بقای برجام نیست و دلخوش به همکاری اقتصادی با ایران نباشند ، از طرفی با متهم کردن ایران به عدم رعایت برجام سعی می کند هزینه های احتمالی عملی نشدن برجام را بر دوش ایران بیندازد و اگر امروز  موضوع بازرسی از مراکز نظامی ایران را مطرح می کند برای این است که ما را به کاری وادار کنند که بهانه باشد تا ایران را ناقض برجام معرفی کنند.

 

حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: اما جمهوری اسلامی ایران با رعایت اصول سیاست خارجی خود که عزت ، حکمت و مصلت است تلاش می کند اصل اسلامی و قانون پایبندی خود به تعهدات را حفظ کند اما در مقابل نقض مکرر برجام و درخواست های غیر متعارف مثل بازدید از مراکز نظامی  کشور یک پاسخ محکمی نیاز دارد تا قدرت جمهوری اسلامی ایران را به یاد آورند ، نه اینکه مسئولین دستگاه دیپلماسی ما اظهار ضعف کنند که اگر آمریکا هر چه نقض تعهد کند ما از برجام خارج نشویم ، اگر کسی الفبای دیپلماسی و دشمن شناسی را بداند میفهمد که اظهار ضعف ، دشمن را جری می کند اگر چه ما هیچ وقت پیش قدم برای نقض عهد نبوده و نخواهیم بود .

 

وی در ادامه اظهار کرد: امروز هرجا جنگ و آتش است رد پای آمریکا مستقیم و یا غیر مستقیم دیده می شود و عمده دشمنی آمریکا با ایران بدلیل استقلال و مقاومت این کشوردر مقابل سیاست های خصمانه آمریکاست ، انرژی هسته ای و بقیه مسایل همه بهانه است و وسیاست شیطان بزرگ به جان هم انداختن ، تضعیف و تخریب نیروی های ارزشی است ،کاسب تحریم خود امریکاست نه اینکه نیروهای انقلابی که وارثان انقلاب هستند ، اگر کسی ذره ای در شدت دشمنی آمریکا با ملت ایران تردید کند در سلامت عقلی او باید تردید کرد .

 


اشرفیان در مورد کانون تربیتی خانواده گفت: خانواده مهمترین و اولین کانون تربیتی افراد است ، شاکله اصلی اخلاقی و توانمند سازی هر فردی در خانواده ساخته می شود ، اگر خانواده ها سالم و استوار باشند بسیاری از مسایل مربوط به حیات اجتماعی سروسامان می یابند .

 


وی افزود: در موضوع سلامت خانواده هم خود افراد موثر هستند و هم دستگاههای دولتی که متاسفانه در هر روز میبینیم کوتاهی شده ، در نظام حیات خانواده در اسلام مرد مسئول معیشت اعضای خانواده و زن موظف به ایجاد گرمی و آرامش و تربیت فرزندان است . اما وقتی بیکاری و تورم غوغا می کند که حتی تهیه نان خالی هم سخت می شود ، هزینه تهیه و اجاره مسکن تصاعدی بالا می رود نه مرد خانه می توند دست خالی به خانه برگردد و نه زن در آن خانه می تواند محور آرامش باشد.

 

خطیب جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: شما می بینید روز به روز آمار سرقت ، آمار تکدی گری ، حاشیه نشینی ، کارتن خوابی ، طلاق و بعضی از آسیب های اخلاقی اجتماعی که زبان از گفتن ان شرم دارد و در سیستان در حال افزایش است ، سیستانی که زمانی بهترین آرد و محصولات کشاورزی و دامی را صادر می کرد چرا امروز مردمانش برای نان شب خود کارت یارانه گرو بگذارد ؟ چرا دختر و پسری که آماده تشکیل خانواده هستند فقط بخاطر نداشتن هزینه جهیزیه و عروسی سالها خانه نشین شده اند، کودکانی که بخاطر نداشتن کفش و لباس مناسب هم از تحصیل و هم از بازی با همسالان خود جامانده اند و بسیاری از آنها نه تنها در هفته ای یک بار غذای گرم نمی خوردند بلکه هزینه درمان بسیاری از بیماری های خود را ندارند.

 

 

ایشان بیان کردند : روزخانواده به این افراد نباید تبریک گفت ، روز خانواده را باید به آن مسئولی تبریک بگوئیم که خودش در سیستان با بهترین امکانات و حقوق و خانواده اش در شهرستان دیگری زندگی می کند و از درد خانواده سیستانی چیزی نمی داند و وقتی قرار است برای بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی منطقه کاری شود به بهانه های واهی سنگ اندازی می کند.

 

وی بیان کرد: مسئولین عزیز بیائیم از حب و بغض های شخصی دست برداریم و به حرمت خون شهدایی که این کرسی های قدرت را به قیمت خون آنها بدست آوردیم برای مردم صادقانه خدمت کنیم ، آمار آسیب های اجتماعی در سیستان بسیار نگران کننده است ، ریشه همه این مسایل هم فقر است و فقر هم با کارجهادی جهت اشتغالزایی و رفع محرومیت از منطقه بر طرف می شود.

 


وی یادآورشد: مقام معظم رهبری از موضوع آسیب های اجتماعی بشدت احساس نگرانی می کند و می فرماید وقتی به این مسایل فکر می کنم خواب از چشمم می رود و بارها اشک ریختند و سال گذشته رئیس جمهور محترم از لسان رهبر انقلاب فرمودند که حتی اگر کسی به دین اعتقاد ندارد ولی ایران را قبول دارد حتی اگر کسی در عشقش به ایران تردید باشد ولی در وجدان سالم او تردید نباشد باید با تمام وجود برای مبارزه با آسیب های اجتماعی آماده باشد .

 

 

وی خاطرنشان کرد:پس به خاطرخدا ناموس اسلام را دریابید ، اگر روستا ها را قلم بگیریم شب ها به گوشه و کنار شهر بویژه در حاشیه شهر سری بزنیم ببینید چه خبر است .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43710
  • دیدگاه‌ها برای تبریک روز خانواده به مسئولی که در رفاه است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.