تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

اگر می خواهیم سیستان پیشرفت کند قوم گرایی را کنار بگذاریم

  • کد خبر : 43651
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
اگر می خواهیم سیستان پیشرفت کند قوم گرایی را کنار بگذاریم

خطبه های نماز عبادی سیاسی بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول به اهمیت مسایل عید غدیر اشاره کرد و گفت: مهمترین موضوع عید غدیر امام شناسی و قبول ولایت حضرت امیر هست که پیامبر […]

خطبه های نماز عبادی سیاسی بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول به اهمیت مسایل عید غدیر اشاره کرد و گفت: مهمترین موضوع عید غدیر امام شناسی و قبول ولایت حضرت امیر هست که پیامبر به امتش سفارش کرد تمام مردان و زنان تا روز قیامت تبلیغ غدیر را بکنند در اهمیت ولایت همین بس که پیامبر فرمود هر کس ولایت علی (ع) را قبول داشته باشد خدا گناهان کوچک و بزرگ او را می بخشد و اگر فضیلتی از علی (ع) را بنویسد یا گوش کند یا مطالعه کند خدا به فرشتگان دستور میدهد براشون طلب امرزش کنند .

 

وی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به چند تا مناسبت اشاره کرد: ۱_ ۱۷ شهریور سالروز کشتار مردم در میدان ژاله تهران بدست ایادی شاه. ۲_ دوشنبه ۲۰ شهریور ولادت امام کاظم (ع) و این روزها مسلمانان به دست نژاد پرستان بودایی و ارتش میانمار به بدترین وضع کشته میشوند و کجایند مدعیان حقوق بشر که از آنها دفاع کنند ؟؟؟

 

وی در ادامه افزود؛ مجامع بین المللی کجایند که برا دفاع از حقوق حیوانات قانون مینویسند ولی از کشتار مسلمانان جلوگیری نمیکنند .

 

ایشان در پایان به بیان مسائل محلی و منطقه ای پرداخت که بعد از ۳۰ سال چرا چهره محرومیت از سیستان زدوده نشده ؟؟؟

 

چرا نباید از سیستان و استان نباید یک وزیر یا معاون وزیر نداشته باشیم .

 

وی گفت: گرچه دولت توجه ویژه به منطقه نداشته و عدالت اجتماعی و اداری رعایت نشده ولی دلیل دیگر عدم پیشرفت منطقه سیستان طائفه گری و قوم گرایی بوده که در انتخابات بجای شاخصه های انتخاب فرد اصلح باشیم به دنبال قوم و قبیله بودیم اگر میخواهیم سیستان پیشرفت کند قوم گرایی رو کنار بزاریم پیشرفت هر فرد از هر فامیلی را پیشرفت کل سیستان ببینیم . نباید اتحاد و وحدت و همدلی در منطقه خدشه دار بشه .

 

امام جمعه شهر بنجار اظهار داشت: اگر جاهای دیگر پیشرفت کردند پشت سر همدیگر رو داشتند و از همدیگر حمایت کردند.

.به امید پیشرفت و عمران سیستان و سیستانی .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43651
  • دیدگاه‌ها برای اگر می خواهیم سیستان پیشرفت کند قوم گرایی را کنار بگذاریم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.