تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

مسئولان به آمار کاغذی اکتفا نکنند

  • کد خبر : 43358
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
مسئولان به آمار کاغذی اکتفا نکنند

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه این شهر برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان اظهار داشت: هفته گذشته خبر گذاری آسوشیتدپرس  طی  گزارشی مدعی شد که آمریکا بدنبال بازرسی  از سایت های نظامی ایران برای ارزیابی توافق هسته ای است ، این رسانه آمریکایی […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه این شهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان اظهار داشت: هفته گذشته خبر گذاری آسوشیتدپرس  طی  گزارشی مدعی شد که آمریکا بدنبال بازرسی  از سایت های نظامی ایران برای ارزیابی توافق هسته ای است ، این رسانه آمریکایی در گزارش خودش آورده بود که ترامپ برای خروج بدون هزینه از برجام به گزینه های مختلف متوسل شده که یکی از آنها اعمال فشار برای بازرسی ازتاسیسات نظامی ایران است . و اگر ایران با بازرسی ها مخالفت کند ، ترامپ  پشتوانه ای قوی بر این ادعا خواهد داشت که ایران درحال نقض برجام است و شکست توافق برجام را بر گردن این کشور خواهد انداخت . نیویورک تایمز از دیگر رسانه های معتبر آمریکا هم با تایید این گفته ها می نویسد که آمریکا در حال مطرح کردن درخواست دسترسی به پایگاه های نظامی ایران با بازرسان بین المللی در وین است .

 

وی گفت: این ادعا رسانه های آمریکا مبنی بر اینکه هیئت حاکمه آمریکا قصد دارد برای اعمال فشار بر ایران از مراکز نظامی بازدید کند در شرایطی است که نه توافق برجام و نه در هیچ قطعنامه ای به هیچ وجه مفادی دال بر ضرورت و اجازه بازدید از مراکز نظامی ایران درج نشده و مقامات و مسئولین کشور در این موضوع که مرتبط با حیطه محرمانه امنیتی و دفاعی است . بسیار حساس هستند و آمریکا یی ها خودشان می دانند نه جرئت این کار را دارند و نه احدی به انها اجازه ای خواهد داد ، الحمد الله ما با همه سلایق و تفکرات مختلف در این زمینه مسائل امنیتی و دفاعی کشور همصدا هستند و اجازه نفوذ بیگانگان را نمی دهند چرا که همه می دانند اجازه بازدید یعنی جاسوسی آمریکا به بهانه مسائل هسته ای ، جاسوسی آمریکا از سایر کشور ها مسبوق به سابقه است که نمونه بارز آن لیبی و عراق است که بهانه بازرسی از مراکز هسته ای و نظامی و خلع سلاح  هرچه توانستند اطلاعات جاسوسی بدست آوردند و در اولین حمله بسیاری از مراکز نظامی و تسلیحاتی آنها را نابود کردند .

 

وی تصریح کرد: آنچه که مسلم است هیات حاکمه آمریکا برای توجیه خروج خودش از آمریکا به بهانه های واهی است که بازدید از مراکز نظامی ایران و مخالفت ایران همان هزینه و بهانه خروج از برجام است . در حالی که قرار داد ما با ۱+۵ موسوم به برجام فقط به تاسیسات هسته ای است و بس

 

وی افزود: چون آمریکا در مورد برجام بد عهدی های زیادی نشان داد ممکن است نظام ما از ان پی تی هم خارج شود چه برسد به اینکه اجازه بازدید از مراکز نظامی خودش را بدهد بازدید از مراکز نظامی و محرمانه ایران با هیچ یک از موازین حقوقی جهان و کنوانسیون های جهانی مطابقت ندارد .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای در ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴ در دانشگاه افسری فرمودند ما اجازه نمی دهیم از هیچ یک از مراکز نظامی هیچ بازرسی از سوی بیگانگان صورت بگیرد . ما اجازه نمی دهیم به حریم دانشمندان هسته ای ما و دانشمندان هر رشته ای حساس و مهمی اندک اهانتی بشود . لذا انتظارات مسئولین  دستگاه دیپلماسی هم با قاطعیت در مقابل گزافه گویی و زیاده خواهی های آمریکا واکنش مناسب نشان بدهند و وقتی شکست برجام را همه مسئولان از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه تا مسئولان اقتصادی دولت اذعان می کنمند باید همه توان و قدرت را بر تقویت توان داخلی و باور به اقتصاد مقاومتی گذاشت .

 

وی گفت: الحمد الله دولت دوازدهم با پشت سر گذاشتن مراسم تنفیذ و تحلیف به فضل الهی وارد یک دوره چهار ساله دیگر برای خدمت به میهن اسلامی و مردم شریف ایران شد که جای توفیق خدمت به نظام مقدس اسلامی و مردم عزیز را خدمت ریاست محترم جمهور تبریک عرض کنم و از این پس همانطور که بارها ریاست محترم جمهور اعلام کردند فصل همدلی و همکاری و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای پیشرفت و تعالی کشور است . مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ حکم حجت الاسلام روحانی برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری به تبیین اولویت وسه جهت گیری دولت آینده اشاره فرمودند : ۱: پرداختن به مشکلات مردم بویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی :۲: تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت ها و دولت ها ۳:: ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه طلبان

 

وی در ادامه اظهار کرد: که هر کدام از این جهت گیری ها راهبرد دقیق نظام در خدمت به مردم و سیاست های کلان ارتباطی دفاعی جمهوری اسلامی است . اینکه مقام معظم رهبری اولویت مهم کشور را مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بیان می کند و بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید می کند بدین جهت است از بطن جامعه و زندگی مردم خبر دارد برای اینکه فقر و بیکاری ریشه همه فساد هاست و تنها راه نجات از بحران اقتصادی باور و عمل به اقتصاد مقاومتی است که مهمترین شاخصه آن مبارزه جدی با قاچاق و جلو گیری از واردات بی رویه و تقویت کارگاه های صنایع تولیدی داخل کشور است رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور محترم فرمودند اتحاد ملت را مهم بشمارید و مراقب باشید التهاب آفرینی و دودستگی مضر میان مردم ایجاد نشود از نظرات مخالف آشفته نشوید زیرا در کار ها و وظایف سنگین نقص وجود دارد وباید با پذیرش و عمل انتقادی اجازه بدهید منتقدین دیدگاه های خودشان را بیان کنند وقتی رئیس جمهور باید قدرت شنیدن نقد را داشته باشد و شرح صدر داشته باشد به طریق اولی استاندار و فرماندار باید خود را بیشتر در معرض آراء و نظرات مردم قرار بدهند  ائمه جمعه اگر موضوعی و مشکلی را مطرح می کنند از سر مخالفت و تقابل با دولت نیست بلکه به نمایندگی از مردم یک منطقه حرف دل مردم را فریاد می زنند باید مسئولین اگر قصد خدمت به مردم را دارند خودشان بی واسطه بروند بین مردم در مناطق و محلات و روستا های مختلف از نزدیک مشکلات را ببینند و ازمردم بشنوند و آمار های کاغذی اکتفا نکنند چکیده مطالبات مردم و ائمه جمعه دو چیز است :۱: اتمام پروژه های روی زمین مانده و عمل به وعده هایی که مردم دادید، ۲: تغییر مسئولین ناکارآمد افرادی که در این مدت نشان دادند توانایی و هنر خدمت به مردم در مسئولیت های خطیر را ندارند ، افرادی توانمند و بومی قرار دهیم با همان تفکر و صلایق سیاسی خودتان ما با عقاید سیاسی و احزاب هیچ مشکلی نداریم همه فرزندان همین ملت هستند و زیر چتر نظام مقدس اسلامی هستند .

 

وی در ادامه گفت: اما امروز همه با توانمندی دست به دست هم بدهیم و جهاد کشور را بسازیم و آرامش را در جامعه حاکم کنیم نه اینکه دو قطبی کاذب بین ملت ایجاد کنیم بیاید دولت جدید را به معنای واقعی شروع کنید و استان را بر اساس مشکلات تقصیم کنید .

 

وی افزود: خبر سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به عنوان هدیه به این استان مسرت بخش بود این اعتبارات شرط ثمر دهی آن است که امید واریم در همه جهات مورد توجه قرار بگیرد اگر فقر فرهنگی ساماندهی حل شود قطعا فقر مادی هم به حد اقل می رسد مسایل فرهنگی زیر بنای اصلی هر جامعه است و اخلاق و سبک زندگی اسلامی را در جامعه نهادینه می کند . مسایل فرهنگی همیشه مظلوم ترین پروژه تاریخ بوده است و متاسفانه گاهی مسایل حاشیه ای و فرعی جای مسائل اصلی و فرهنگی را می گیرد .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43358
  • دیدگاه‌ها برای مسئولان به آمار کاغذی اکتفا نکنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.