تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

جناب استاندار از دو قطبی کردن جامعه بپرهیزید

  • کد خبر : 43354
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
جناب استاندار از دو قطبی کردن جامعه بپرهیزید

گــنـــدم خــبـــر: نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان زهک به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین خدری امام جمعه شهرستان در مصلی الغدیر برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین خدری با اشاره به مناسبت های پیش رو به روز شنبه ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک اشاره کردند و گفتند: امروز در منطقه سیستان صنعتی […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان زهک به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین خدری امام جمعه شهرستان در مصلی الغدیر برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین خدری با اشاره به مناسبت های پیش رو به روز شنبه ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک اشاره کردند و گفتند: امروز در منطقه سیستان صنعتی در کار نیست اما این اتفاق باید بیفتد که صنایع کوچک راه اندازی شود، شهرک های صنعتی منطقه سیستان تعطیل هستند وقتی یک شهرک صنعتی ایجاد می شود ولی مسیر قانونی آن هموار نشود معلوم است صنایع کوچک راه نمی افتد، خیلی از افراد در منطقه سرمایه گذاری کرده اند مثل مرغداری ها ولی امروز ورشکست شده اند، بنابراین سرمایه های خودشان را در جاهای دیگر هزینه می کنند تا سود بیشتری ببرند.

 

وی خاطر نشان کرد: در بحث مرز و واردات دام وقتی مجوز واردات دام صادر شد هزینه هایی از مردم دریافت می شد که برایشان صرف نمی کرد، وقتی بازارچه های مرزی بازگشایی می شود باید هفت خوان رستم را رد کنند که بتوان چیزی وارد کنند ما روز صنایع کوچک را گرامی می داریم اما در این زمینه باید گامهایی برداشته شود.

 

ایشان با اشاره به ۲۳ مرداد سالروز پیروزی عزتمندانه حزب الله در جنگ ۳۳ روزه بر اسرائیل گفتند: جنبش حزب الله لبنان نه لشکر بلکه یک جنبش توانست پوزه اسرائیل را بر خاک بمالد، با تمام توان در مقابل حزب الله ایستادند ولی در ۳۳ روز شکست را پذیرفتند و عقب نشینی کردند.

 

وی افزود: ۲۵ مرداد ماه روز زیارتی امام رضا(ع) است که توصیه می شود مومنین به زیارت آن امام بزرگوار در این روز و روزهای دیگر مشرف و از معنویات و ثواب آن بهره مند شوند، همچنین ۲۶ مرداد ماه سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن است که برای آزدگان عزیز و سرافراز آرزوی سلامتی و تندرستی می نمائیم.

 

امام جمعه زهک در خصوص مراسم تنفیذ ریاست جمهوری گفتند: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکیداتی داشتند که باید به آن عمل شود، ایشان اجرای احکام الهی و ایجاد وحدت را از مهمترین وظایف دولت برشمردند، ما نباید فضای جامعه را دوقطبی کنیم، کسی که متولی اجرایی دولت در سیستان و بلوچستان است باید بتواند و این توانمندی را داشته باشد که بتواند این مهم را جامعه عمل بپوشاند.

 

حجت الاسلام والمسلمین خدری افزود: متاسفانه مدیر ارشد دولت در استان تاکنون نتوانسته اینگونه عمل کند، آقایانی که از جای دیگر بلند شده اید و می خواهید به ما درس بدهید پدران و پدربزرگان ما در بحث وحدت از شما با سوادتر هستند، شما نمی توانید برای ما تکلیف تعیین کنید وقتی پدران ما در طول سالها در کنار برادران اهل سنت و بلوچمان زندگی مسالمت آمیز و ازدواج های فامیلی داشته اند.

 

امام جمعه زهک گفت: وقتی از شما سوالی پرسیده می شود، چرا بیراهه می روید؟ تمام مدیران ارشد ما باید بومی باشند، بومی به معنای اینکه تلفیقی از بلوچ و سیستانی، شیعه و سنی باشند، جناب آقای استاندار شما از دو قطبی کردن جامعه بپرهیزید رفتارهای شما باعث می شود دو قطبی ایجاد شود، ما به شما این حق را نمی دهیم وقتی از شما مطالبه ایی انجام می شود بگوئید اینها دارند وحدت شکنی می کنند.

 

وی ادامه داد: اولین مدیر ارشد سیستانی در استان جناب آقای دکتر دهمرده اولین سفر کاری خودشان را به منطقه بلوچستان قرار دادند در صورتی که سایر مدیران اینکار را نکرده بودند، اولین مدیر از براردان اهل سنت را آقای دکتر دهمرده برای خود تعیین کردند، مقام معظم رهبری تاکید بر وحدت دارند، رئیس جمهور تاکید بر وحدت دارند ولی متاسفانه در استان اینگونه عمل نمی شود.

 

ایشان در بخش دیگر از سخنان خود گفتند: باید در مقابل گستاخی های اخیر آمریکایی ها ایستاد، باید در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و ترامپ ایستاد و اجازه نداد که بیش از این به ملت ما فشار بیاورند.

 

ایشان با اشاره به حوادث رخ داده در منطقه خصوصا عوامیه عربستان سعودی گفتند: شهر عوامیه را مثل شهر موصل در عراق تخریب و تعداد زیادی از شهروندان را شهید کرده اند، کسی حق کسب و کار ندارد چرا صدای سازمانهای جهانی و حقوق بشری در نمی آید، چرا وقتی در میرزا اولنگ افغانستان داعش و طالبان تعداد زیادی از شیعیان و خانواده های آنان را مورد تهاجم قرار می دهند کسی صدایش در نمی آید، چرا وقتی در یمن جنایاتی انجام می شود چشم خود را بر روی آن می بندند؟ این اتفاقات درسهایی برای ما دارد که ما باید از نظام خودمان در مقابل هجمه های بیگانگان دفاع کنیم و ظرفیت کشور را به کار بگیریم تا مشکلات را برطرف کنیم.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود از انجمن معتادان گمنام که فعالیت های موثری در خصوص پیشگیری از اعتیاد انجام داده اند و غرفه ایی را در نماز جمعه برپا کرده بودند تشکر و قدردانی کردند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43354
  • دیدگاه‌ها برای جناب استاندار از دو قطبی کردن جامعه بپرهیزید بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.