چهار سال استاندار را آزمودیم، ایشان طرحی برای سیستان ندارند

  • کد خبر : 43352
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
چهار سال استاندار را آزمودیم، ایشان طرحی برای سیستان ندارند

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم اظهار داشت: یا عبادالله اوصیکم و نفسی بتقوی الله ؛ بار دیگر بر حسب وظیفه وعمل […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم اظهار داشت: یا عبادالله اوصیکم و نفسی بتقوی الله ؛ بار دیگر بر حسب وظیفه وعمل واجب خطبه ، خودم و شما بزرگواران را به تقوی سفارش می کنم ، توصیه به تقوی از واجبات دو خطبه نماز جمعه است ؛ دو خطبه ای که به فرموده امام صادق ( ع) دو رکعت نماز است و خطیب نباید از روی هوای نفس صحبت کند و سخنش فقط برای خدا باشد .

 

وی افزود: بنده در طول بیش از سه سال خدمت در این منطقه لحظه ای را یاد نمی دهم که در خطبه ها از روی هوای نفس صحبت کرده باشم ، تلاشم این بوده که در مسائل عبادی و سیاسی وظیفه ام را بدرستی انجام بدهم و صحبت هایم راه گشا برای نظام باشد .

 

وی در ادامه افزود: تمام تلاشم حمایت از مسئولین بوده است ، حمایت از دولت ، استاندار و فرمانداران ؛ حتی فرمانداران و مسئولینی که در خارج از منطقه سیستان بوده اند ، بعنوان مثال بنده بارها در خطبه و غیر خطبه به دفعات در مورد فرماندار محترمه قصرقند که از بانوان بسیار موفق این استان هستند به نیکی یاد کرده ام و ایشان را فرمانداری بسیار موفق و شایسته می بینم و حداقل ، کار استاندار را در این مورد قابل تقدیر می دانم زیرا نگاه ما بسیط است.

 

امام جمعه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: بنده بارها در عتبات عالیات برای موفقیت همه مسئولین دولتی و غیر دولتی برای خدمت به این مردم غیور و همیشه در صحنه و اعتلای نظام اسلامی دعا کرده ام ؛ ما در این مدت بهترین نوع تعامل را با دولت و مسئولین داشته ایم و در دفتر بنده از تمام جناحها حاضر می شوند .

 

وی گفت: بنده در ایام انتخابات عضو هیچ ستادی نبوده ام و یک تخلف انتخاباتی از بنده مشاهده نشده است و اگر در مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری گسل های قومی ، مذهبی و جغرافیایی تحریک نمی شد ورود به موضوع نمیکردم و اگر نبود تخلف های انتخاباتی به مثل تطمیع و تهدید مردم برای رأی دادن به کاندیدای خاص بنده ورود نمی کردم .

 

وی در ادامه اظهار کرد: ما در راستای همدلی و همزبانی با دولت ، طرح جذب سرمایه و ورود سرمایه گذار ( طرح کوثـر ) را بارها در خطبه و غیر خطبه بیان کردیم ، اما چشم استاندار ومعاونین شان این را ندید و نه گوششان شنید ؛ ما برای حمایت استاندار در جشن تصویب منطقه آزاد که می دانستیم کار تمام شده نیست ، برای اینکه حمایت کنیم و همدلی و همزبانی را در مقام عمل اثبات کنیم شرکت کردیم و بعداً معلوم شد که جشنی زود هنگام بوده است .

 

امام جمعه زابل : این سخنان فشار بر دولت نیست ،بلکه بیان مطالبات و تزریق موج مثبت در جامعه است

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: بارها در مورد مرز و مشکلات مرزنشینان که به دفعات به دفتر ما مراجعه می کردند ، سخن گفته ایم ؛ در مورد مدیریت نحوه تبادل سوخت حرف زدیم ، در مورد کوتاهی های بعضی از فرمانداران و عدم توانمندی های آنها سخن گفته ایم ، این سخنان فشار بر دولت نیست ، این بیان مطالبات به حق مردم هست و هرگز فشار بر دولت نیست ، آن هم دولتی که می گوید ” زنده مخالف ” ؛ این سخنان تزریق موج مثبت در جامعه و مطالبات مردم است و ماندگاری مردم در تنگه ی احد است و ماندگاری مردم در این منطقه خاص ، ویژه و بسیار مهم خودش پدافند غیر عامل است و اهل خودشان این موضوع را بهتر درک می کنند .

 

امام جمعه زابل : هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح ، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم

 

وی گفت: در جلسه مشترک بین ائمه جمعه و فرمانداران همین مطالب را به بطور صریح و روشن به استاندار محترم گفتیم و موضع بنده مشخص است و هیچ وقت پنهان کاری نکرده ام ، هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح ، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم ؛ استاندار محترم در آن جلسه قول دادند که مرز باز شد ، چند روز بعد باز شد و دوباره بسته شد .

 

وی تاکید کرد: چهار سال استاندار را آزمودیم ، ایشان یا طرحی برای سیستان ندارند یا مخصوصاً بعد از انتخابات ، سیستان را مورد بی مهری سیاسی قرار داده اند ؛ آیا این مردمی که همیشه در صحنه هستند شایسته تجلیل و تکـریم هستند یا شایسته تنبیه و تذکرهای نابجا ؟؟

 

امام جمعه زابل : بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را در برمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد

 

وی تصریح کرد: اما درد زمانی افزایش پیدا می کند که مشاهده می کنیم در دفاع از عملکرد اشتباه استاندار ، معانینش و مسئولین مربوطه، جهت حمله به ائمه جمعه افرادی جلو می افتند که سیستانی هستند !! این درد است .چند جوان نپخته ، چند جوان قلم فروخته ، مطلب می نویسند ، به عالم خودشان حمله می کنند و این خود زنی وقیحانه را انجام میدهند ، ای کاش کسی دیگر این مطالب را می نوشت و به علمای این منطقه حمله ور میشد ، برای چه ؟ برای حزب و جناح سیاسی ؟ پس مردم چه میشوند ؟ پس آن پیرزنی که گفت دو هفته است که غذای گرم روی اجاق نداشته ام چه میشود ؟ پس آن کودکی که کفش ندارد تا به مدرسه برود چه میشود و …. اینها را چه کسی جواب میدهد ؟ تویی که قلم خود را بخاطر حزب سیاسیت فروختی .

 

وی بیان کرد: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را دربرمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد ، بسوزد آن حزب و جناحی که اگر امر شود بین خدا و حزب سیاسی ، حزب سیاسی را انتخاب کند و خاک بر سر همچین اعتقادی

 

وی گفت؛ چرا من و تو سیستانی از فرصت مرز و تبادل سوخت بهره مند نشویم و آنوقت در جنوب همین استان آنها بهره مند شوند و آنوقت جوان ما در کنار مرز در فقر به سر میبرد و یک تاجر غیر ایرانی میلیاردها پول به جیب بزند ، و بیشترین سود را در تبادل سوخت داشته باشد ؛ اینها برای ما ننگ است .

 

حجت الاسلام و المسلمین کیخا گفت: بنده نمی توانم اینها را ببینم و سکوت کنم ، برای بنده نه اصلاحات معنی دارد و نه اصولگرا ؛ چه دولت اصلاحات روی کار باشد ، چه دولت اصولگرا ، کار ببینم تشکر می کنم ، کم کاری، بی توجهی و سوء مدیریت مشاهده کنم فریاد می زنم و خسته و ساکت نمیشوم و این سینه ستبر است و این شانه ها را زیر بار سنگین در این مسئولیت خالی نخواهم کرد .

 

وی در ادامه افزود: از همه تقاضا داریم نگاه خودشان را باز کنند ، آن سیستانی که هر سلیقه سیاسی که دارد باید سیستان را دریابد ، اتحادمان را حفظ کنیم ، میز و صندلی پرست نباشیم و این میز را برای خدا داشته باشیم ؛ خود زنی ها را کنار بگذاریم زیرا هر قوم و ملتی که پیشرفت کرد اتحاد و همدلی آنها بسیار زیاد بود ؛ امیدواریم که اهل قلم ، اهل فکر و اندیشه ، اهل ادب این عزیران ورود کنند به فضای مجازی و این تفرقه هایی که توسط بعضی از به اصطلاح سیستانی اتفاق می افتد را ساکت کنند و نگذارند ما بیشتر از این هزینه بدهیم .

 

می گویند رُمان نویس است و رُمان منظقه آزاد را خوب نوشت ، اما چرا پرده برداری از این رُمان شکل نمی گیرد ؟

 

می گویند رُمان انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار را خوب نوشته ، پس چرا فصل اول یا همان طرح پایلوت آن رُمان آن رونمایی نمی شود ؟

 

چرا جواب اساتید دانشگاه را که به این طرح اشکالاتی وارد می کنند را کسی پاسخ نمی دهد ؟

 

چرا طرح پایلوت در منطقه هامون که باید به این گونه سوالات جواب بدهد و ابهامات را برطرف سازد ، ۲ سال است که در افتتاح آن تاخییر بوجود می آید ؟

 

آیا اینها حرف های نابجا و بناحق است ؟ بعد توی جوان کم تجربه به عالم خودت که برای خدا و برای خدمت به مردم قیام کرده است حمله می کنی ؟

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43352

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. سلام این دهکده گیاهان دارویی که تابلو زدین کجا است

  2. امان از نمایندگان بی بصیرت.

  3. خدا کنه روفتگرای شهرداری حقوقای عقب افتادشون را بتونن بگیرن وفضای شهر که بیست سال فرقی نکرده یه تعغییری با اومدن ایشون انجام بشه

  4. انتصاب جناب مهندس شهریار سرابندی را به مدیریت آب و فاضلاب زابل به فال نیک می گیریم باتوجه به تخصص وتعهدش؛ ان شاالله که منشاء خیر بر مردم غیورسیستان باشند وثواب تلاش هایش هدیه باشد به روح پدر وبرادر شهیدش .