گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم اظهار داشت: یا عبادالله اوصیکم و نفسی بتقوی الله ؛ بار دیگر بر حسب وظیفه وعمل […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم اظهار داشت: یا عبادالله اوصیکم و نفسی بتقوی الله ؛ بار دیگر بر حسب وظیفه وعمل واجب خطبه ، خودم و شما بزرگواران را به تقوی سفارش می کنم ، توصیه به تقوی از واجبات دو خطبه نماز جمعه است ؛ دو خطبه ای که به فرموده امام صادق ( ع) دو رکعت نماز است و خطیب نباید از روی هوای نفس صحبت کند و سخنش فقط برای خدا باشد .

 

وی افزود: بنده در طول بیش از سه سال خدمت در این منطقه لحظه ای را یاد نمی دهم که در خطبه ها از روی هوای نفس صحبت کرده باشم ، تلاشم این بوده که در مسائل عبادی و سیاسی وظیفه ام را بدرستی انجام بدهم و صحبت هایم راه گشا برای نظام باشد .

 

وی در ادامه افزود: تمام تلاشم حمایت از مسئولین بوده است ، حمایت از دولت ، استاندار و فرمانداران ؛ حتی فرمانداران و مسئولینی که در خارج از منطقه سیستان بوده اند ، بعنوان مثال بنده بارها در خطبه و غیر خطبه به دفعات در مورد فرماندار محترمه قصرقند که از بانوان بسیار موفق این استان هستند به نیکی یاد کرده ام و ایشان را فرمانداری بسیار موفق و شایسته می بینم و حداقل ، کار استاندار را در این مورد قابل تقدیر می دانم زیرا نگاه ما بسیط است.

 

امام جمعه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: بنده بارها در عتبات عالیات برای موفقیت همه مسئولین دولتی و غیر دولتی برای خدمت به این مردم غیور و همیشه در صحنه و اعتلای نظام اسلامی دعا کرده ام ؛ ما در این مدت بهترین نوع تعامل را با دولت و مسئولین داشته ایم و در دفتر بنده از تمام جناحها حاضر می شوند .

 

وی گفت: بنده در ایام انتخابات عضو هیچ ستادی نبوده ام و یک تخلف انتخاباتی از بنده مشاهده نشده است و اگر در مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری گسل های قومی ، مذهبی و جغرافیایی تحریک نمی شد ورود به موضوع نمیکردم و اگر نبود تخلف های انتخاباتی به مثل تطمیع و تهدید مردم برای رأی دادن به کاندیدای خاص بنده ورود نمی کردم .

 

وی در ادامه اظهار کرد: ما در راستای همدلی و همزبانی با دولت ، طرح جذب سرمایه و ورود سرمایه گذار ( طرح کوثـر ) را بارها در خطبه و غیر خطبه بیان کردیم ، اما چشم استاندار ومعاونین شان این را ندید و نه گوششان شنید ؛ ما برای حمایت استاندار در جشن تصویب منطقه آزاد که می دانستیم کار تمام شده نیست ، برای اینکه حمایت کنیم و همدلی و همزبانی را در مقام عمل اثبات کنیم شرکت کردیم و بعداً معلوم شد که جشنی زود هنگام بوده است .

 

امام جمعه زابل : این سخنان فشار بر دولت نیست ،بلکه بیان مطالبات و تزریق موج مثبت در جامعه است

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: بارها در مورد مرز و مشکلات مرزنشینان که به دفعات به دفتر ما مراجعه می کردند ، سخن گفته ایم ؛ در مورد مدیریت نحوه تبادل سوخت حرف زدیم ، در مورد کوتاهی های بعضی از فرمانداران و عدم توانمندی های آنها سخن گفته ایم ، این سخنان فشار بر دولت نیست ، این بیان مطالبات به حق مردم هست و هرگز فشار بر دولت نیست ، آن هم دولتی که می گوید ” زنده مخالف ” ؛ این سخنان تزریق موج مثبت در جامعه و مطالبات مردم است و ماندگاری مردم در تنگه ی احد است و ماندگاری مردم در این منطقه خاص ، ویژه و بسیار مهم خودش پدافند غیر عامل است و اهل خودشان این موضوع را بهتر درک می کنند .

 

امام جمعه زابل : هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح ، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم

 

وی گفت: در جلسه مشترک بین ائمه جمعه و فرمانداران همین مطالب را به بطور صریح و روشن به استاندار محترم گفتیم و موضع بنده مشخص است و هیچ وقت پنهان کاری نکرده ام ، هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح ، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم ؛ استاندار محترم در آن جلسه قول دادند که مرز باز شد ، چند روز بعد باز شد و دوباره بسته شد .

 

وی تاکید کرد: چهار سال استاندار را آزمودیم ، ایشان یا طرحی برای سیستان ندارند یا مخصوصاً بعد از انتخابات ، سیستان را مورد بی مهری سیاسی قرار داده اند ؛ آیا این مردمی که همیشه در صحنه هستند شایسته تجلیل و تکـریم هستند یا شایسته تنبیه و تذکرهای نابجا ؟؟

 

امام جمعه زابل : بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را در برمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد

 

وی تصریح کرد: اما درد زمانی افزایش پیدا می کند که مشاهده می کنیم در دفاع از عملکرد اشتباه استاندار ، معانینش و مسئولین مربوطه، جهت حمله به ائمه جمعه افرادی جلو می افتند که سیستانی هستند !! این درد است .چند جوان نپخته ، چند جوان قلم فروخته ، مطلب می نویسند ، به عالم خودشان حمله می کنند و این خود زنی وقیحانه را انجام میدهند ، ای کاش کسی دیگر این مطالب را می نوشت و به علمای این منطقه حمله ور میشد ، برای چه ؟ برای حزب و جناح سیاسی ؟ پس مردم چه میشوند ؟ پس آن پیرزنی که گفت دو هفته است که غذای گرم روی اجاق نداشته ام چه میشود ؟ پس آن کودکی که کفش ندارد تا به مدرسه برود چه میشود و …. اینها را چه کسی جواب میدهد ؟ تویی که قلم خود را بخاطر حزب سیاسیت فروختی .

 

وی بیان کرد: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را دربرمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد ، بسوزد آن حزب و جناحی که اگر امر شود بین خدا و حزب سیاسی ، حزب سیاسی را انتخاب کند و خاک بر سر همچین اعتقادی

 

وی گفت؛ چرا من و تو سیستانی از فرصت مرز و تبادل سوخت بهره مند نشویم و آنوقت در جنوب همین استان آنها بهره مند شوند و آنوقت جوان ما در کنار مرز در فقر به سر میبرد و یک تاجر غیر ایرانی میلیاردها پول به جیب بزند ، و بیشترین سود را در تبادل سوخت داشته باشد ؛ اینها برای ما ننگ است .

 

حجت الاسلام و المسلمین کیخا گفت: بنده نمی توانم اینها را ببینم و سکوت کنم ، برای بنده نه اصلاحات معنی دارد و نه اصولگرا ؛ چه دولت اصلاحات روی کار باشد ، چه دولت اصولگرا ، کار ببینم تشکر می کنم ، کم کاری، بی توجهی و سوء مدیریت مشاهده کنم فریاد می زنم و خسته و ساکت نمیشوم و این سینه ستبر است و این شانه ها را زیر بار سنگین در این مسئولیت خالی نخواهم کرد .

 

وی در ادامه افزود: از همه تقاضا داریم نگاه خودشان را باز کنند ، آن سیستانی که هر سلیقه سیاسی که دارد باید سیستان را دریابد ، اتحادمان را حفظ کنیم ، میز و صندلی پرست نباشیم و این میز را برای خدا داشته باشیم ؛ خود زنی ها را کنار بگذاریم زیرا هر قوم و ملتی که پیشرفت کرد اتحاد و همدلی آنها بسیار زیاد بود ؛ امیدواریم که اهل قلم ، اهل فکر و اندیشه ، اهل ادب این عزیران ورود کنند به فضای مجازی و این تفرقه هایی که توسط بعضی از به اصطلاح سیستانی اتفاق می افتد را ساکت کنند و نگذارند ما بیشتر از این هزینه بدهیم .

 

می گویند رُمان نویس است و رُمان منظقه آزاد را خوب نوشت ، اما چرا پرده برداری از این رُمان شکل نمی گیرد ؟

 

می گویند رُمان انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار را خوب نوشته ، پس چرا فصل اول یا همان طرح پایلوت آن رُمان آن رونمایی نمی شود ؟

 

چرا جواب اساتید دانشگاه را که به این طرح اشکالاتی وارد می کنند را کسی پاسخ نمی دهد ؟

 

چرا طرح پایلوت در منطقه هامون که باید به این گونه سوالات جواب بدهد و ابهامات را برطرف سازد ، ۲ سال است که در افتتاح آن تاخییر بوجود می آید ؟

 

آیا اینها حرف های نابجا و بناحق است ؟ بعد توی جوان کم تجربه به عالم خودت که برای خدا و برای خدمت به مردم قیام کرده است حمله می کنی ؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه