گندم خبر: نماینده مردم زابل،زهک،هیرمند،نیمروز و هامون درمجلس با بیان اینکه قسمت اعظمی ازتالاب هامون خشک شده است،گفت:قراردادی میان ایران و افغانستان برای تعیین حق آبه برای برداشت از رودخانه هیرمند درنظر گرفته شود تا مشکلات کم آبی تالاب هامون برطرف شود. حبیب الله دهمرده درباره وضعیت تالاب هامون درکشور،گفت:یکی از  مشکلات ما  در زمینه […]

گندم خبر: نماینده مردم زابل،زهک،هیرمند،نیمروز و هامون درمجلس با بیان اینکه قسمت اعظمی ازتالاب هامون خشک شده است،گفت:قراردادی میان ایران و افغانستان برای تعیین حق آبه برای برداشت از رودخانه هیرمند درنظر گرفته شود تا مشکلات کم آبی تالاب هامون برطرف شود.
تعیین حق آبه از رودخانه هیرمند راهکاری برای  بهبود وضعیت  تالاب هامون

حبیب الله دهمرده درباره وضعیت تالاب هامون درکشور،گفت:یکی از  مشکلات ما  در زمینه ریزگردها دراین حوزه انتخابیه ناشی از وضعیت رودخانه هامون است و  به همین علت دولت باید اقدامات کارآمدی در راستای بهبود این وضعیت بی اندیشد.

نماینده مردم زابل،زهک،هیرمند،نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار جدیدی برای  بهبود وضعیت تالاب هامون انجام نشده است،تصریح کرد:بدیهی است که با توجه به اینکه منابع آبی در دریاچه هامون رو به کاهش است و باتوجه تبخیر شدن  منابع آبی،دامداران نیز در این راستا با مشکلاتی  روبرو می شوند.

وی با بیان اینکه آمایش سرزمینی برای سیستان و دریاچه هامون وجود ندارد،ادامه داد:بهبود وضعیت تالاب هامون نیازمند طرحی است تا آینده این تالاب را مشخص کند.

وی  با بیان اینکه حق آبه از رودخانه هیرمند دراختیار کشورمان قرار بگیرد تا بتوانیم وضعیت دریاچه هامون را سرو سامان ببخشیم،  ادامه داد:قسمت اعظمی از دریاچه هامون خشک شده است.

عضوکمیسیون  آموزش و تحقیقات مجلس،یادآورشد:تقریبا۴۴۰ کیلومترمربع دریاچه هامون به اصطلاح در کانون بحران قرار دارند و این درحالی است که درحدود بیست سال است که آب در آن جریان ندارد و به همین علت این محدوده تبدیل به کانون بحران شده است./خانه ملت

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه