تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

نمایندگان با وحدت و همگرایی باقی دوران نمایندگی خویش را بر عمل به وعده های انتخاباتی بگذارند

  • کد خبر : 43246
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
نمایندگان با وحدت و همگرایی باقی دوران نمایندگی خویش را بر عمل به وعده های انتخاباتی بگذارند

گندم خبر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان برگزار شد.   حجت الاسلام اشرفیان اظهار داشت؛ در روز های جاری بار دیگر دشمنی و خباثت آمریکا علیه ملت ایران به نمایش گذاشته شد و طرح جامع تحریم های ایران  در مجلس نمایندگان آراء مصوب شد . بسته تحریمی که نه تنها ایران […]

گندم خبر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان برگزار شد.

 

حجت الاسلام اشرفیان اظهار داشت؛ در روز های جاری بار دیگر دشمنی و خباثت آمریکا علیه ملت ایران به نمایش گذاشته شد و طرح جامع تحریم های ایران  در مجلس نمایندگان آراء مصوب شد . بسته تحریمی که نه تنها ایران بلکه روسیه و کره شمالی را هم در بر می گیرد و به گفته رئیس مجلس نمایندگان آمریکا یکی از گسترده ترین بسته های تحریمی در طول تاریخ است یعنی هر آنچه که توان داشتند جمع کردند پای این بسته تحریمی و با وقاحت تمام به این خباثت و نقض عهد خود اذعان می کنند و تصویب این تحریم ها در شرایطی انجام می شود که وزارت خارجه آمریکا به صورت مکتوب و با امضای ترامپ پایبندی ایران به برجام را تائید شد و اظهارات مقامات اروپایی و گزارش های آژانس انرژی اتمی هم مکرر صداقت و پایبندی نظام جمهوری اسلامی ایران را اعتراف کردند اما باز هم خبر از تحریم جدید می دهند آن هم گسترده ترین تحریم تاریخ علیه ملت ایران ، به جرم و به چه دلیلی ؟ مگر برجام میزان راستی آزمایی و پایبندی ایران به قوانین بین المللی نبود ؟ پس چرا بعد از اینکه خود تان پایبندی ایران به برجام را تائید می کنید چند روز بعد خبر از تحریم جدیدی می دهید ؟ امروز برای همه عیان شده که مذاکرات هسته ای و برجام به هیچ وجه موجب کاهش خصومت و دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران نشده است بلکه بیشتر و وقیحانه تر شده است به نظر می رسد ؟ آمریکایی ها وقتی دیدند با برجام نتواستند به اهداف خودشان که جلو گیری از قدرت روز افزون نظام و بعد از آن تضعیف و تغییر نظام برسند و به دنبال خروج از برجام با هزینه و هدف از تحریم های جدید هم این است که ریسک سرمایه گذار خارجی در ایران را بالا ببرند و علاوه بر چالش کشیدن اقتصاد ایران ، بخش دفاعی و امنیت کشور را هم تحت الشعاء قرار بدهند و پایبندی به برجام هسته ای را منوط به برجام های موشکی و حقوق بشر و حمایت از تروریسم و غیره کنند ، همان چیزی که در ابتدا مذاکرات مقام معظم رهبری فرمودند : انرژی هسته ای بهانه است ، اینها با اصل استقلال نظام مشکل دارند امروز انرژی هسته ای را فردا موضحات دیگر را و امروز به عینه بهانه جویی و بد عهدی آمریکا را می بینیم ، اساسا هدف اصلی ایران از ورود مذاکرات هسته ای و پذیرش برجامی که خوشایند نظام هم نبود ، لغو تحریم هایی بود که اقتصاد کشور را هدف قرار داده بود وگرنه هیچ دلیل و انگیزه دیگری برای پذیرش این توافق نامه بد نبود  اما امروز بعد از گذشت ۲ سال از امضای برجام هیچ شخصیتی از عملکرد آمریکا با هدف برجام نمی بینیم ، و لذا نوع واکنش دستگاه دیپلماسی کشور به نقض های صریح برجام بایستی قاطع ، باز دارند و پشیمان کننده برای طرف مقابل باشد ، اما متاسفانه سیاست ضعیف حفظ برجام به هر قیمت در مقابل نقض مکرر برجام از سوی طرف مقابل باعث شده دشمن جری تر شود و تحریم ها و فشار علیه ملت قهرمان ایران افزایش دهد ، وقتی خود آمریکایی ها می گویند این تحریم ها جدید است و غیر هسته ای است آقای عراقچی دایه مهربان تر از مادر می شود و اعلام می کند اینها تحریم جدیدی نیست ، بلکه جمع بندی تجمیع تحریم های قبلی غیر هسته ای است .  در حالی که بنابر گفته کارشناسان این تحریم ها نقض صریح بند های ۲۶و ۲۸ و ۲۹ برجام است .

 

وی افزود: اما جای شاکی و متهم عوض شده و آمریکا حتی به آزمایش موشک ماهواره بر ما که حاصل تلاش و کار جهادی دانشمندان این سرزمین است را ناقض برجام می داند .

 

وی در ادامه گفت: ملت ایران از وزارت خارجه که مسئولیت سنگین دفاع از حقوق ملت ایران را دارد انتظار دارد در مقابل گستاخی و عهد شکنی های مکرر آمریکا به فشار ایمیلی و توئیتری بسنده نکند و علاوه بر مقابله به مثل از مجامع بین المللی  بدنبال استیفای حقوق ملت ایران باشد و به جای حفظ جنازه بی جان برجام به دنبال تقویت و بیمه پایه های اقتصادی  و اقتدار کشور با اقتصاد مقاومتی باشد ، باور به اقصاد مقاومتی و ایمان به توانمندی  جوانان و دانشمندان ایرانی و حفظ انسجام ملی همه توطئه های دشمن را خنثی می کند .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر بیان کرد: امروز در جمع ما نماینده محترم مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی  جناب آقای دکتر دهمرده حضور دارد اما چند نکته و خواسته و درد دل مردم با نماینده محترم .

 

۱ : اولین خواسته مردم این است که سیستان را از تحریم سیاسی دولتمندان خارج کنید ، چرا مردم سیستان اینقدر بی مهری و بی توجهی قرار می گیرند ؟ چرا در بحران ترین شرایط منطقه و در اوج تردد مسئولین به مرکز و جنوب استان ، شمال استان مورد قهر و بی مهری قرار می گیرد . امنیت و آبادانی بلوچستان و حتی سواد و علم بلوچستان مدیون جوانان و غیرتمندان سیستانی است ، اگر معلمین سیستانی با همه تهدید ها و ترور ها از سوی تروریست های بیگانه ای  ترک می کردند ، اگر نظامیان و کارمندان سیستانی با خانواده خود در شرایط سخت منطقه حضور پیدا نمی کردند امروز وضیعت اینگونه نبود . انتظار مردم نگاه عادلانه به توسعه و آبادانی استانو همدردی و کمک دولت به مردم در شرایط بحرانی و اشتغال زایی علی السویه است .

۲ : شهر علی اکبر شهر فرهنگی و معنوی است که با وجود ۶۵ شهید سر افراز و دو شهید گمنام بر خود می بالد و مدال افتخاری برای مردم مومن و ولایتمدار شهر است . اما آقای دکتر دهمرده چهره این آبادی به شهرکه هیچ به روستا های امروز هم تطبیق نمی کند اولیات زندگی در این شهر وجود ندارد اگر کسی شب وارد این منطقه شود احساس می کند وارد قبرستانی شده است تا اینکه شهر باشد وقتی روشنایی در معابر و خیابان های شهر نباشد خدمات دیگر قطعا وجود ندارد چرا بعد از این همه تذکر اداره برق زابل به فکر تامین روشنایی شهر نیست . افت فشار برق هم در کنار آن شرایط را بر مردم تشدید می کند .

 

وی گفت: آقای دکتر دهمرده کوه خواجه یک ثروت ملی است و رسیدگی به آن می تواند تحول اقتصادی در منطقه ایجاد کند اما نه شرایط خود کوه خواجه برای اسکان گردشگر مسافر مهیا ست و حتی روشنایی کافی در اطراف کوه خواجه هم وجود ندارد و نه خود جاده ، جاده استانداردی است ،جاده کوه خواجه جاده وحشت است هر روز شاهد اتفاقات ناگوار در این جاده هستیم ، خانواده های زیادی داغدار شده شده اند ، هر مسئول که آمد قول به ترمیم و بازسازی جاده داد اما فقط در حد حرف بود . و سالی که به سال گردشگری نامگذاری شده انتظار دارید گردشگر با پای شکسته و ماشین اوراقی بر گردد همه مردم و مسافرین که امکان استفاده از هلیکوپتر ندارند که بیایند تفریحی کنند و برگردند و پای خود را بر خاک این جاده نگذارند ، جاده های روستایی بسیار مناسب تر از این جاده بین شهری و جاده توریستی است ، نهر های وسط شهر که حوادث زیادی برای کودکان ایجاد کرده و می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند و متاسفانه جهاد کشاورزی دراین مدت هیچ برنامه ای برای این موضوع نداشته و وجود کانون های ریزگرد و ماسه بادی که زندگی مردم را برای مردم غیر ممکن می کند و تعداد خانه های خالی از سکنه را بیشتر از خانه های مورد استفاده قرار می دهد وقتی یک بیمارستانی که لااقل بتواند فوریت های اورژانسی را انجام دهد ، یک دارو خانه در این شهر وجود ندارد همه اینها نشان از ضعف مدیریتی دراین شهرستان است .

 

وی در ادامه افزود: ما از نمایندگان محترم می خواهیم که با وحدت و همگرایی فرصت خدمت به مردم را غنیمت بشمارند و دو سال که گذشت دو سال باقی مانده بنا بگذارند بر عمل به وعده های انتخاباتی ، اگر مردم در این دوره نا امید شوند دیگر به هیچ کسی اعتماد نمی کنند فرصت خدمت و عمل را از دست ندهید .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43246

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. دهمرده آدم مستبد و خودرایی است و با کسی نمیسازد