تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

انتظار از اینکه امام جمعه به اهمال کاری و قصور بعضی مسئولین بی توجه و بی تفاوت باشد حاکی از درک نکردن نماز جمعه است

  • کد خبر : 43219
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
انتظار از اینکه امام جمعه به اهمال کاری و قصور بعضی مسئولین بی توجه و بی تفاوت باشد حاکی از درک نکردن نماز جمعه است

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.   حجت الاسلام اشرفیان گفت: روز میلاد بانوی بزرگ حضرت معصومه روز دختر نامگذاری شده است . دختر در اسلام به عنوان هدیه و رحمت خداوند به خانواده است و از دختر با واژه هایی به مانند ریحانه […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: روز میلاد بانوی بزرگ حضرت معصومه روز دختر نامگذاری شده است . دختر در اسلام به عنوان هدیه و رحمت خداوند به خانواده است و از دختر با واژه هایی به مانند ریحانه یعنی گل و حسنه نیکی یاد شده است که هر یک از اینها نشان از امتیاز و ویژگی خاص طبیعی و روحی به دختران است و از نشانه های رحمت و برکت خداوند به یک خانه این است که به آنها فرزند دختری عنایت کند دختر دلسوز پدر و مادر و همه اهل خانواده است. دختران امروز مادران فردا هستند همانطور که مادران امروز دختران دیروزهستند .

 

وی افزود: خانواده های باید دقت کنند و مسایل اخلاقی و مسایل اعتقادی و مسایل اجتماعی را به همه فرزندان بویژه به دختران خود آموزش بدهند تا در برابر تهاجم فرهنگی و فکری دشمنان نفوذ ناپذیر باشند و بتوانند از خود محافظت کند ، حفظ حجاب و پوشش اسلامی بهترین هدیه خداوند به دختران و زنان برای حفظ کرامت و شخصیت  آنهاست ، خداوند به حضرت آدم فرمود از آن شجره ممنوعه دوری کن و نخور و وقتی خورد اولین تنبیه خداوند برهنه شدن بدنش بود ، این نشان می دهد که رها کردن لباس سیلی و تنبیه خداست نه نشان تمدن ، اما امروزشبکه های مختلف ماهواره  ، فضای مجازی ، شبکه های اجتماعی مدام دارند برنامه تولید می کنند ، هزینه می کنند لباس های جدید طراحی می کنند ،  مد می کنند و تبلیغ می می کنند تا حجاب را از امت اسلامی بگیرند . سعی بر عادی جلوه دادن اختلاط زن و مرد نامحرم و بلکه خیانت را تبلیغ و آموزش می دهند برای اینکه کانون خانواده ها را نابود کند ، مراقب باشیم تلویزیون و تلفن همراه آرامش و محبت را از زندگی دور نکند ، اعتقادات و ایمان مان را تضعیف نکند ، سند ۲۰ ۳۰ از همین توطئه های دشمن بود که اگر مقام معظم رهبری شخصا ورود نمی کرد و جلوی اجرایی شدن این سند ننگین غربی را نمی گرفت امروز باید شاهد آموزش مسایل زناشویی در مدارس کودکان و حذف مسایل دینی از مدارس و به مرور از جامعه بودیم .

 

وی اذعان داشت: سند ۲۰۳۰ خود مراقبتی را آموزش نمی دهد و امنیت جنسیتی ایجاد نمی کند بلکه به عکس کنجکاوی و غرق در مسایل شهوانی شدن را از سنین کودکی ترویج می کند مگر کشور هایی  که این فرهنگ غیر انسانی را در کشور خود اجرایی کردند آیا باعث امنیت زنان و دختران شد یا اینکه آمار ها نشان می دهد بالاترین آمار خشونت و سوء قصد علیه دختران و زنان در این کشورها وجود دارد . شرافت زن به این است که مربی جامعه باشد ، زن برای کارگری خلق نشده است زن ریحانه است و هنر زن تربیت فرزندان و جامعه ای سالم و صالح است . حادثه تلخ آتنای ۷ ساله ضرورت تقویت باور های دینی را در تربیت فرزندان تقویت می کند و به خانواده ها هشدار می دهد آثار سوء استفاده نا صحیح از فضای مجازی و ماهواره جبران ناپذیر است پلیس فتا و شورای عالی فضای مجازی تمرکز و نظارت خود را بر مدیریت این فضا بیشتر کنند این کودک ۷ ساله چندمین قربانی است که اسیر دام های مسموم فضای مجازی می شود . ولنگاری فرهنگی در مدیریت فضای مجازی به وضوع قابل عیان است . خانواده ها هوشیار باشند شبکه ها اجتماعی و فضای مجازی آسیب پذیر ترین سنگر جوانان است و تلفات جنگ نرم فراوان و جبران ناپذیر است .

 

۵ مرداد سالگرد اولین نماز جمعه در تهران به امامت مرحوم آیت الله طالقانی در سال ۵۸

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه یک قرارگاه است ، قرارگاه تقوا ، قرارگاه بصیرت ، قرارگاه اخلاق اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد نماز جمعه واژه قرارگاه را بکار می برند که یک اصطلاح جنگی است برای این که ما در حال جنگ هستیم اما نه جنگ نظامی ، جنگ فکری و معنوی ، جنگ اعتقادی و ایمانی ، جنگی که دشمن به ایمان و عقاید مردم ، به ارزش ها و به تفکر مردم ما حمله می کند ، نماز جمعه قرارگاهی است که از تقوا و ایمان مردم مراقبت می کند ، مکانی است که اخلاق و بصیرت مردم بارور می شود ، قرارگاهی که نقشه های دشمن برای مردم تبیین و نقش بر آب می شود . و امام جمعه فرمانده این قرارگاه است . نماز جمعه هدیه خداوند متعال به امت اسلامی است. نماز جمعه تریبون شفاف سازی عملکرد مسئولین خدوم و بیان مطالبات به حق مردم است . امام جمعه هم باید مراقبت ازدین و ایمان مردم کند هم مسایل و مشکلات عمومی مردم را بیان کند و مسئولین هم باید از این فرصت استفاده کنند در نماز های جمعه  عملکردخود را بیان کنند ومشکلات و مطالبات مردم را بشنوند . پیگیر رفع و حل آن باشند نه اینکه از تریبون نماز جمعه احساس خطر و سعی بر خاموش کردن آن داشته باشند که البته تلاش بی نتیجه است .

 

وی در ادامه گفت: نماز جمعه بزرگترین تجمع امت اسلامی در هر هفته و بزرگ ترین مدرسه بصیرت افزایی است ، تقویت نماز جمعه تقویت نظام اسلامی است ، دشمن از حضور گسترده مردم در نماز جمعه و روشنگری در نماز جمعه احساس خطر می کند و سعی می کند این سنگر ها را خالی کند مردم را از حضور در نماز جمعه باز دارد . اما الحمد الله هر هفتهدر سراسر جهان اسلامی شاهد تجمع بزرگ مسلمین در مصلا های نماز جمعه هستیم . تریبون نماز جمعه مختص به هیچ گروه و جریانی نیست . در خدمت اقتدار اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هر کدام از مسئولین و خدمتگزاران به مردم می توانند از این تریبون برای ارتباط با مردم استفاده کنند ، اگر انتقادی از مسئولی در خطبه ها مطرح می شود این هم در راستای منافع عموم مردم هست و البته که این حق پاسخگویی و با دفاع از خود برای آن مسئول مربوطه محفوظ است اما اینکه انتظارداشته باشیم امام جمعه به اهمال کاری و قصور بعضی مسئولین بی توجه و بی تفاوت باشد حاکی از درک نکردن نماز جمعه است و این نماز جمعه ابتر است .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43219
  • دیدگاه‌ها برای انتظار از اینکه امام جمعه به اهمال کاری و قصور بعضی مسئولین بی توجه و بی تفاوت باشد حاکی از درک نکردن نماز جمعه است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.