تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

بعضی ازمغازه ها و کسبه از بانوان به عنوان وسیله ای برای جلب بیشتر مشتری استفاده میکنند

  • کد خبر : 43213
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
بعضی ازمغازه ها و کسبه از بانوان به عنوان وسیله ای برای جلب بیشتر مشتری استفاده میکنند

به گزارش گــنـــدم خــبـــر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهربنجار نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام حاج آقا عارفی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.   حجت الاسلام حاج آقا عارفی درخطبه اول بعد از سفارش به تقوای الهی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) […]

به گزارش گــنـــدم خــبـــر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهربنجار نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام حاج آقا عارفی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام حاج آقا عارفی درخطبه اول بعد از سفارش به تقوای الهی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: یکی از آفت های عملی انسان خود برتر بینی و عجب است و بیان داشت اولین استفاده شیطان و منحرف کردن انسان همین خود برتر بینی است . اما اگر فروتنی و تواضع پیشه کنیم در هر مقامی هم باشیم بزرگ می شویم و رشد و سعادت را سریعتر طی میکنیم. ایشان حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد : مبادا اگرمومنی مرتکب گناهی شد شما او را سرزنش کنید که اگر این اتفاق افتاد شما هم به همان گناه دچار خواهید شد.

 

وی افزود: اگر انسان عمل زشتی از کسی ببیند باید او را امر به معروف و نهی از منکر کند و در ادامه به چند مورد از اثرات خود برتر بینی و عجب اشاره کرد.
۱-اول آن گمراهی است و انسان حق و باطل را فراموش میکند . ۲- تباهی عمل را در پی دارد ۳- به عقل انسان آسیب میزند و بصیرت انسان از بین میرود۴- کینه و حسادت را در پی دارد. ۵- از بین برنده نیکی هاست. ۶-حماقت را در پی دارد. ۷- مانع کمال و رشد می شود. ۸- فرصت شیطان برای نفوذ همین است و راحت ترین راه برای انحراف انسان است. ۹-هلاکت را در پی دارد.

 

وی در ادامه اذعان داشت: راه درمان خود برتر بینی در چند چیز است.۱-خود شناسی ۲- توجه به بدیهاست .۳- توجه به قدرت و عظمت خداست. ۴- نگاه به بزرگان و صالحان است. ۵- توجه به مرگ و پرسش و پاسخ روز قیامت است ۶- کوچک ومشمردن عمل خود و بزرگ نشان دادن عمل دیگران است.

امام جمعه موقت شهربنجار در خطبه دوم به سوم مرداد و آغاز دهه کرامت اشاره و پیشاپیش میلاد حضرت معصومه (س)و امام رضا (ع) را تبریک گفت و درباره شأن و شخصیت بزرگ حضرت معصومه حدیثی از امام زمان بیان کرد؛ که ایشان می فرمایند هر کس مشتاق زیارت مادرمان حضرت زهراست برود قم و قبر عمه مان حضرت معصومه را زیارت کند.

 

وی با اشاره به ولادت این بانوی بزرگ و نامگذاری این روز به روز دختر ضمن تبریک این روز به تمام دختران حدیثی از پیامبر درباره جایگاه بسیار ارزشمند دختران بیان نمود که ایشان فرمودند دختران دل سوز ،مددکار و مبارکند .

 

وی افزود: آنچه که برای دختران لازمه این است که با تربیت اسلامی زندگی خودشان را رشد و تعالی بدهند و حیا و عفت را از حضرت زهرا الگو بگیرند و راه و روش زندگی ایشان را سرمشق زندگی اشان قرار دهند و باید توجه بیشتر و واقعی به قشر زنان و دختران بشود متأسفانه بعضی از مغازه ها و کسبه از بانوان به عنوان وسیله ای برای جلب بیشتر مشتری استفاده می کنند که این خطا و اشتباه بزرگی است باید شأن و شخصیت و انسانیت زن حفظ بشود باید خانواده ها آموزش حجاب و عفاف را به دخترانشان از همان دوران کودکی بدهند و مسئولین ما هم همت کنند و با آماده کردن زمینه ها و بسترهای لازم برای امر ازدواج که از جمله آن اشتغال و مسکن مناسب برای جوانان است از بسیاری از آسیبها و معضلات اجتماعی جوانان عزیز مارا و مخصوصا دختران ما را دور نگه دارند و زمینه ازدواج آنان را فراهم کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43213
  • دیدگاه‌ها برای بعضی ازمغازه ها و کسبه از بانوان به عنوان وسیله ای برای جلب بیشتر مشتری استفاده میکنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.