امام جمعه نماینده همه مردم است و می بایست حنجره او حنجره تک تک آحاد جامعه و ملت باشد

  • کد خبر : 43211
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۹
امام جمعه نماینده همه مردم است و می بایست حنجره او حنجره تک تک آحاد جامعه و ملت باشد

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل برگزار شد.   حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل اظهار داشت: پنج شنبه ۵ مرداد سالروز اقامه نماز جمعه در تهران به امامت مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی (ره […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل اظهار داشت: پنج شنبه ۵ مرداد سالروز اقامه نماز جمعه در تهران به امامت مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی (ره ) در سال ۱۳۵۸ ه . ش که امام راحل به او لقب ابوذر زمانه را داد ؛ نماز جمعه ای که سوره قرآن به این نام داریم و توصیه داریم توسط خداوند متعال پیرامون این امر مُقدس « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِذا نُودِیَ لِلصَّلاهِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلی‏ ذِکْرِ اللَّهِ وَ ذَرُوا الْبَیْعَ ذلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ » اى کسانى که ایمان آورده اید ، چون در روز جمعه براى نماز جمعه بانگ اذان داده شد ، به سوى نماز که ذکر خداست بشتابید و داد و ستد و دیگر کارها را واگذارید این براى شما بهتر است اگر بدانید .

 

وی افزود:به فرموده رهبر معظم انقلاب نماز جمعه یک قرارگاه است ، قرارگاه ایمان ، قرارگاه تقوا ، قرارگاه بصیرت و قرارگاه اخلاق ، و با این چشم به نماز جمعه نگاه کنیم و فرمودند فرمانده این قرارگاه شخص امام جمعه است .

 

وی اذعان داشت: از تربیون نماز جمعه باید فرمان تقوا صادر شود ، آسیب های فرهنگی جامعه رصد و بیان شود ، از تربیون نماز جمعه باید هم در امور عبادی و هم در امور سیاسی سخن به میان آید ، از اینجا باید مسئولین نگاه هایشان سوق پیدا کند به سمت ارزش ها و قدمشان به راه بیفتد به سمت آرمان های انقلاب اسلامی و اینها یعنی نماز جمعه .

 

وی در ادامه گفت: هر جامعه ای که پیشرفت کرد نماز جمعه پیشرفته داشت و حضور مردم در نماز جمعه رمز بقا مردم در جامعه و پیشرفت مردم است ، اینها تریبون های مُقدس نماز جمعه است که باید به مثل دیگر ارزش ها ارج نهاده شود و کسی حق ندارد به سمت این تریبون ها حمله ور شود .

 

امام جمعه شهرستان زابل گفت: رهبر معظم انقلاب در جایی دیگر فرمودند : نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است و مرکز فرهنگی هر شهر نماز جمعه است جایی که آنجا هدایت گری انجام میشود ؛ عمده هدف این قرارگاه تبین است و مباحث فرهنگی ، دینی ، عبادی ، اخلاقی ، سیاسی ، نیازهای مردم و حرکت رو به جلوی جامعه که باعث نشاط و حضور دائمی مردم در صحنه باشند در این تریبون ها مطرح میشود .

 

وی خاطر نشان کرد: همه ما می بایست قدر نماز جمعه را بدانیم ، هم مسئولین با حضورشان و هم حمایت از نماز جمعه بوسیله جایگاه مسئولیتی شان ، مردم هم وظیفه دارند حضور مستمر داشته باشند و هم مابقی مردم را جهت شرکت در نماز جمعه تشویق کنند .

 

وی تاکید کرد: مصلی نماز جمعه بهترین مکان برای رفع مشکلات جامعه است لذا از تمامی مسئولین درخواست می کنیم که اولاً در نماز جمعه حضور فعال داشته باشند و ثانیا اگر شهرداری توان سرویس دهی مناسب برای شرکت مردم در نماز جمعه را ندارد می بایست مابقی ادارات ، سازمان ها و ارگان ها وسیله نقیله خود را جهت سرویس دهی کارمندان و شهروندان در اختیار قرار بدهند و استفاده کنند و مردم عزیزی که وسیله نقلیه دارند به اندازه ظرفیت وسیله نقلیه شان تعدادی از همسایگان و شهروندان را با خود جهت شرکت در نماز جمعه بیارند .

 

وی بیان کرد: در این خطبه ها نکاتی گفته میشود که فقط برای خدا می باشد چون خطبه دو رکعت نماز است و خطیب باید فقط برای خدا صحبت کند و حق ندارد از روی هوای نفس حرف بزند ؛ ما مشکلات سیستان را در برهه های مختلف بیان کردیم و باز هم بیان خواهیم کرد و تا زمانی که به نتیجه نرسد در بازه های مختلف و مناسب بازگو میکنیم و اگر مسئولی هم رنجیده خاطر میشود بهتر است که به خودش زحمت بدهد و خطبه های ما را رصد کند .

 

خطیب جمعه زابل افزود: ما هفته گذشته در مورد منطقه ویژه اقتصادی رامشار صحبت کردیم ، مسئول محترم با بنده تماس گرفته اند و میگویند قبل از مطرح کردن شما یک تماس تلفنی با بنده میداشتید ، منه امام جمعه نمی توانم اول در خطبه بگم و بعد با شما بگویم خطبه ها مو رصد کن ، شما مسئولین وظیفه دارید خطبه ها را رصد کنید .

 

وی گفت: هر هفته نماز جمعه وقتی مطلبی گفته میشود مسئولینی که موضوع آن به آنها مربوط هست باید خطبه ها را رصد کنند و یک جوابیه برای آن مشکل آماده کنند و به اطلاع امام جمعه برسانند زیرا امام جمعه نماینده همه مردم است و می بایست حنجره او حنجره تک تک آحاد جامعه و ملت باشد ، هر مطلبی که در نماز جمعه گفته میشود مسئول محترمی که مربوط به آن میشود وظیفه دارد خطبه های نماز جمعه را خط به خط رصد ، مرور و رفع اشکال کند و جوابیه برای آن آماده باشد و در این چند ساله ما جانب انصاف را رعایت کرده ایم ضمن اینکه کار نبینیم اعتراض و نقد منصفانه و عاقلانه کردیم و اگر کار هم دیدیم تشکر کردیم که این وظیفه ماست؛ نه از انتقاد ما مسئول باید برنجد و نه از تشکر ما عزیزی باید متعجب شود ؛ باید این فرصت را به امام جمعه تان بدهید و همه شما پشتوانه آن باشید و باید برای خدا از مسئولی که نوکر جامعه شده باید حمایت کرد فقط برای خدا با رعایت همدلی و همزبانی .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43211
  • دیدگاه‌ها برای امام جمعه نماینده همه مردم است و می بایست حنجره او حنجره تک تک آحاد جامعه و ملت باشد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.