کودکان سرزمین رستم پهلوان به حق شایسته بهترینها هستند

  • کد خبر : 43189
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
کودکان سرزمین رستم پهلوان به حق شایسته بهترینها هستند

زوج سرخسی با هدف کمک به مردم سیستان در روزهای گذشته در منطقه حضور و برای کمک راهی روستاهای سیستان شدند.   به گزارش گــنـــدم خــبـــر از زابل، سید محمد موسویان و سرکار خانم سعیده دلمرادی دو معلم مدارس استثنایی شهرستان سرخس می باشند که ضمن تدریس در کسوت معلمی به امر کمک به دانش آموزان […]

زوج سرخسی با هدف کمک به مردم سیستان در روزهای گذشته در منطقه حضور و برای کمک راهی روستاهای سیستان شدند.

 

به گزارش گــنـــدم خــبـــر از زابل، سید محمد موسویان و سرکار خانم سعیده دلمرادی دو معلم مدارس استثنایی شهرستان سرخس می باشند که ضمن تدریس در کسوت معلمی به امر کمک به دانش آموزان بی بضاعت خود می پرداختند.

 

این زوج در صدد ایجاد صفحه شخصی در اینستاگرام می شوند و صفحه ای به نام فرشته های روستا ( سعیده دلمرادی) ایجاد می گردد و در مدت زمان کوتاه این صفحه با استقبال مردم مواجه و مورد اعتماد مردم قرار گرفت.

 

این زوج بدنبال دعوت گروه اینستاگرامی کودکان رنج به قصد کمک به مردم سیستان وارد منطقه شدند و در طول سه روز اسکان در شهرستان زابل از خانواده های بی بضاعت در روستاهای علیدادی، کرکو ، تپه کنیز ، تخت عدالت، خمر ، حاشیه شهر زابل و غیره دیدار کردند و با کمک هایی از قبیل: کولر آبی ، ویلچر ، سبدهای غذایی، کمک های نقدی، اسباب بازی برای بچه ها، کمک در امر هزینه درمان یک کودک بیمار ، کمک هزینه تحصیلی و قول مساعد برای ساخت یک مدرسه در روستای تپه کنیز که یکی از آرزوهای دانش آموزان این روستا بود را دادند.

 

لازم به ذکر است که آینده سازان مرز نشین این روستا مسیر شش کیلومتری را پای پیاده به روستاهای مجاور برای یادگیری تحصیل طی می کنند.

 

دختر بچه ای که تنها آرزویش را خوردن یک بستنی عنوان کرد.

 

این بانوی مهربانی در صفحه شخصی خود اینچنین نوشت:
برای آمنه بستنی خریدیم ، و دوباره رفتیم پیش آمنه ،اون بستنی ها رو دید ، من شادی رو توی چشمهاش
اون بستنی خورد ، من بغضم را
اون بستنی خورد ، من اشکم را
اون ذوق میکرد و من تنها نگاهش میکردم

 

 

لال بی بی فلج مادر زاد صاحب ویلچر شد

 

وی در برگی دیگر از سفر خود از لال بی بی فلج مادر زاد در صفحه شخصی خود سخن گفت که در ادامه تصویر آن را مشاهده خواهید کرد:

 

این زوج جوان نظر خویش درباره سیستان را اینگونه توصیف کردند:

حق سیستان سرزمینی به قدمت تاریخ این بی مهری ها نیست کودکان سرزمین رستم پهلوان به حق شایسته بهترینها هستند نه کمبودها و رنجها و حسرتهای ناگفته غم عمیق دلشان نهفته در چشمان زیبایشان سخن از دردها و حسرتهایی است که شاید در نظر خیلیها حتی آرزو هم نباشد تا برسد به حسرت در کنار مردم صبور این دیار آموختیم نداشته های زندگیشان هیچ از مهربانیشان کم نمیکند و بیدریغ میبخشند درود بر مردمان شریف این دیار سیستان بزرگ

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43189
  • دیدگاه‌ها برای کودکان سرزمین رستم پهلوان به حق شایسته بهترینها هستند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.