تاریخ : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022

اگر ما بخواهیم روی پای خود بایستیم باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارمان قرار بدهیم و آنرا تقویت کنیم

  • کد خبر : 43135
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
اگر ما بخواهیم روی پای خود بایستیم باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارمان قرار بدهیم و آنرا تقویت کنیم

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۶ تیر ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام وحیدی راد امام جمعه موقت شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.   حجت الاسلام وحیدی راد گفت: جمعه ۱۶ تیر ۱۲ شوال روز مالیات وآغاز هفته فرهنگ مالیاتی است ، عنایت داشته باشند عزیزانی که بر آنها مالیات واجب […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۶ تیر ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام وحیدی راد امام جمعه موقت شهرستان در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.

 

حجت الاسلام وحیدی راد گفت: جمعه ۱۶ تیر ۱۲ شوال روز مالیات وآغاز هفته فرهنگ مالیاتی است ، عنایت داشته باشند عزیزانی که بر آنها مالیات واجب است مالیات خود را پرداخت کنند زیرا عمران و آبادی کشور در گروی این امر مهم می باشد و در روایتی داریم که امیرالمومنین امام علی (ع) فرموده اند : به سوی این مالیات ها عمران و آبادانی صورت گیرد و برای اینکه ما در منطقه مان آبادی داشته باشیم آنهایی که شرایط پرداخت مالیات را دارند باید پرداخت کنند .

 

وی گفت؛ چهارشنبه ۲۱ تیر برابر ۱۷ شوال غزوه خندق ( احزاب ) و کشته شدن عمروبن عبدود به دست امام علی (ع ) در ۵ ه.ق ، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخان های و همچنین روز عفاف و حجاب می باشد ؛ دستور دین و قرآن است که همه مسلمانان حجاب و پوشش خود را رعایت کنند ، بعضاً در خیابان ها دختران و زنان با وضع بدی رفت و آمد می کنند ، بسیاری از مغازه ها اطلاعیه نصب کرده اند که این مغازه با زن بد حجا معامعله نمی کند که باید از آنها بابت این اقدام عالی تشکر کرد و جا دارد که همه بازایان عزیز ما این شعار و بنر را بر روی درب مغازه هایشان داشته باشند و این اقدام یک تبلیغ برای حفظ حجاب است .

 

خطیب موقت زابل گفت: ۱۲ تیرماه سالروز فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از ورود مواد قاچاق کالا و ارز می باشد ، ببینید عزیزان اگر ما میخواهیم که تولید داخل رشد کند و تولیدکنندگان داخل بتوانند کاری انجام دهند این را باید حواسمان باشد که از بیرون چیزی وارد نشود و آنچه که درون کشور هست و تولید میشود را مصرف کنیم و نیازی به واردات نداریم و باید خیلی حواصمان جمع باشد چرا که اگر اینکار اتفاق بیوفتد پیامدها و ضررهای سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دارد .

 

وی اظهار داشت: یکی از پیامدها و ضررهای اقتصادی کاهش میزان اشتغال می باشد زیرا تولید کننده ما توان تولید و پرداخت کارگر را ندارد و این ورود کالا ها با بحث اقتصاد مقاومتی منافات دارد و اگر ما بخواهیم روی پای خودمان بایستیم باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارمان قرار بدهیم و آنرا تقویت کنیم و به تولیدات داخل اهمیت بدهیم و از دیگر پیامدها ورود کالا از خارج در زمینه اقتصادی ، تضعیف تولیدکنندگان داخلی و طبقاتی و دو قطبی شدن جامعه است و در رابطه با پیامدهای فرهنگی و اجتماعیی این کار ، تغییر ارزش های دینی را می توان نام برد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43135

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. مسئولین اگر واقعا توانایی گرفتن مجوز منطقه آزاد برای سیستان رو ندارن حداقل سیستان رو تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی بکنن تا اقتصاد سیستان رونق بگیره و جلوی مهاجرت جوانان جویای کار و خانوادهاشون گرفته بشه