تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

واکنش مدیرعامل آب و فاضلاب شهرستان زابل به مصاحبه نماینده مردم سیستان

  • کد خبر : 42925
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱
واکنش مدیرعامل آب و فاضلاب شهرستان زابل به مصاحبه نماینده مردم سیستان

شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، در خصوص مصاحبه حبیب الله دهمرده، نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز توضیحاتی ارسال کرد.   به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از خانه ملت، احتراماً با عنایت به درج مصاحبه جناب آقای دکتر دهمرده نماینده  محترم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در مجلس شورای اسلامی تحت […]

شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، در خصوص مصاحبه حبیب الله دهمرده، نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز توضیحاتی ارسال کرد.

 

به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از خانه ملت، احتراماً با عنایت به درج مصاحبه جناب آقای دکتر دهمرده نماینده  محترم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان، بحران آب در زابل ناشی از سوء مدیریت است (شماره خبر ۳۳۶۸۲۶)، خواهشمند است نسبت به درج جوابیه این شرکت به شرح ذیل اقدام لازم مبذول فرمائید.

 

باستحضار آن خبرگزاری وزین، ملت شریف ایران به ویژه شهروندان عزیز سیستانی در خصوص قطع آب در تاریخ ۹۶/۰۳/۲۳ می رساند:

 

شهرهای سیستان با جمعیتی بالغ بر ۱۶۸۰۰۰ نفر شامل شهر زابل، بنجار، محمدآباد، ادیمی و هامون شهر تحت پوشش طرح آبرسانی به شهرهای سیستان قرار دارند و نیاز آبی این شهرها در ساعت پیک مصرف ۶۰۰ لیتر بر ثانیه می‌باشد و این در حالی است که ظرفیت تأمین، تصفیه و انتقال به مقدار ۱۰۵۰ لیتر در ثانیه است. با این اوصاف در شرایط عادی از نظر تأمین دچار مشکل نخواهیم بود. اما متأسفانه در ساعت ۲۱ شب مورخ ۹۶/۳/۲۲ به دلیل حادثه در ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه آب سیستان شهروندان عزیز زابل و بنجار دچار تنش آبی گردیدند. با تمهیدات و ورود اکیپ‌های تعمیراتی مجرب، برقراری سامانه آب‌رسانی و مسیرهای جایگزین مشکل شهروندان مرتفع و در حال حاضر هیچگونه مشکلی در شهرهای فوق‌الذکر وجود ندارد.

 

شایان ذکر است به زودی با انجام تست‌های لازم و تحویل‌گیری کامل تأسیسات آبگیر سیستان ظرفیت تأمین تصفیه و انتقال به مقدار ۲۰۵۰ لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت. این مقدار آب مورد نیاز افق طرح یعنی سال ۱۴۱۵ می باشد.

 

در رابطه با شهر زاهدان نیز شایان ذکر است که تعداد ۱۱۱هزار مشترک تحت پوشش آب شرب در زاهدان با جمعیتی معادل ۴۷۰ هزار نفر و نیاز آبی در پیک مصرف ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه می باشد این در حالی است که حداکثر توان تولید آب شرب ۱۲۵۰ لیتر بر ثانیه است که با ۳۵۰ لیتر بر ثانیه کسری مواجه هستیم. این کسری با مدیریت بهینه در شبکه توزیع توانسته‌ایم مدیریت نماییم، فقط در صورت افزایش دما در ساعات اوج مصرف در بازده زمانی افطار و سحر در نقاط مرتفع شهر با افت فشار و گاهاً قطع جریان آب مواجه خواهیم بود.

 

آب تعداد ۲۳۰۰۰ مشترک با جمعیتی معادل یکصد هزار نفر از چاه‌های لب شور سطح شهر تأمین می گردد که از نظر کمی مشکلی ندارد، لکن از کیفیت مناسبی برخوردار نمی‌باشد. در این راستا جهت حل مشکل شهروندان عزیز در بخش آب شرب، مجوز احداث آب شیرین کن به ظرفیت هجده هزار مترمکعب در شبانه روز علاوه بر ظرفیت موجود شیرین‌سازی (۲۶ هزار مترمکعب در روز) اخذ گردیده، بدیهی است طرح خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان با هدف تأمین بلندمدت آب مورد نیاز شهر در دست اجرا می‌باشد که با تکمیل این پروژه مشکل دیرینه مردم شهر زاهدان به کلی مرتفع خواهد گردید.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42925

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
  1. به امید خدا در انتخابات بعدی سوی مدیریت رو نشان خواهیم داد!

  2. سلام همشهریان عزیز در روزهای اخیر ما رکردار قطع آب بودیم اما افسوس از یک معذرت خواهی خشک وخالی به نظر میرسد غرور وتکبر مدیران ما را فرا گرفته وفراموش کردن که صندلی که روی آن نشستن یک جایگاه نظام اسلام است که این نظام با خون شهیدانی آبیاری شده که خاضع ترین مردان جهان بودند.که گمنام باعشق به اسلام ومردمانشان از نثار جان دریغ نکردان .

  3. مدیر عامل محترم اب و فاضلاب نیروهاتون برای گرفتن پول قبض و قطع کردن ان انقدر با سرعت عمل با کلی تجهیزات بصورت فعال و شبانه روز در سطح شهر هستند ولی متاسفانه با امارهایی که خودتان از تعداد مردم این شهرستان و مناطق اطراف ان صحبت کردید بی تدبیری شما را نشان میدهد و بی مسئولیتی شما رو در قبال مردم رنج دیده این منطقه که تا اندازهای به فراموشی سپرده شدهاند شما بهتر نبود که یک عدد پمپ یدک برای مواقع بحرانی بفکر میشدید تا این مشکلات برای مردم روزه دار بهتر هست مشکل شرب مردم سیستان رو حل کنید بعد با خوشحالی از خط دوم انتقال اب به زاهدان صحبت کنید انشالله بیشتر دلسوز مردم باشید تا در دنیایی دیگر نفرین انها گریبانگیر شما نباشد

  4. اقای دهمرده کجا بودی روزی که استاندار بودی /با مدیریت تو مردم از یک استخر کثیف در انتهای خیابان شهید باقری اب الوده استفاده می کردند.انگاه شما خط دوم زاهدان را تصویب کردی/ ما مردم درود می فرستیم به ادم های کم ادعا درود می فرستیم به دکتر کیخا و دکتر نورا که با شهامت و قدرت در مجلش هشتم تصفیه خانه بزرگ شهر های سیستان را مصب و ساختند . می دانی اگر این تصفیه خانه و دو خط انتقال اب ان امروز نبود چه فاجعه ای سر مردم می امد. اقای دهمرده برو کار اساسی و اصولی انجام بده تمام کن منم منم را/ برو چاله اطراف قلعه رستم را آبش کن که یکسال و نیم است بی هدف خودت را گرفتار ان کردی .مرد عاقل نیاز درخت به اب در ۶ ماه بعد از سال است . چند لیتر اب انجا داری/ خودت را با چند درخت اکالیپتوس گرفتار نکن که هم محیط را الوده می کند ، هم هوا را خشک می کند و هم خاک را الوده…..

  5. اقایان مسول بمیرید که حق ابه ما مردم سیستان را به زاهدان میفروشید و مردم سیستان تشنه هستند مگر میشود بدون اب و ابادانی به اهداف اقتصاد مقاومتی رسید چه جریانی است که بعضع مسولان خوش خدمت بخاطر خوش خدمتی دلسوز زاهدان شده اند تا سیستان را ویران کنند لطقا بدانید اگر طوفانهای ۱۲۰روزه سیستان خاک بر سرتان نکنند طوفان مردمی سیستان دو مان شما نا مسولان را که همیشه به مردم سیستان دروغ پردا ی میکنید بر باد خواهد دتد