تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

مردم با زبان روزه در دمای ۵۰ درجه گرما را تحمل کنند یا ضعف مسئولین را؟

  • کد خبر : 42861
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
مردم با زبان روزه در دمای ۵۰ درجه گرما را تحمل کنند یا ضعف مسئولین را؟

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.   حجت الاسلام اشرفیان گفت: مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران و مسئولین نظام و همچنین در جمع دانشجویان متعهد و انقلابی به نکات بسیار ارزشمندی اشاره کردند فرمودند : انتخابات کار بزرگی بود ، […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران و مسئولین نظام و همچنین در جمع دانشجویان متعهد و انقلابی به نکات بسیار ارزشمندی اشاره کردند فرمودند : انتخابات کار بزرگی بود ، عظمت انتخابات ،قدرت انقلاب را نشان داد. قدرت نظام اسلامی را نشان داد ما نباید غفلت کنیم ، مردم که در روز جمعه انتخابات پای صندوق های رای آمدند به هر کسی رای دادند همه شان یک کار مشترک انجام دادند ، این کار مشترک اعتماد به نظام اسلامی بود . ما این کار مشترک را خراب  نکنیم ، ما از لابلای این کار مشترک حرف ها در نیاریم و نباید ملت ایران را به گروه موافق و مخالف نکنیم ، نباید کشور دو قطبی کرد همانطور که در سال ۵۹ رئیس جمهور وقت مردم را به دو دسته موافق و مخالف خود تقصیم کرد و این چیز خطرناک است ، مقام معظم رهبری به عنوان پرچمدار انقلاب و بزرگ پاسدار انقلاب و محور عزت و استقلال و پیشرفت روز افزون نظام اسلامی نکاتی را که بیان می کند نکاتی کلیدی و بر خواسته از حوادث متن کشور است که توجه و عمل به رهنمود های رهبری ضامن بقاء اقتدار و امنیت ایران اسلامی است .

 

وی گفت: هر انقلابی در معرض آسیب و انحرافاتی که ممکن است در مسیر حرکت آن خلل وارد کند. لذا مهمترین دغدغه همه انقلاب ها  و تحولات بزرگ جوامع صیانت از جهت گیری های اصلی آنهاست. در نظام اسلامی با همه فراز و نشیبهای زیاد و همه مشکلات و کار شکنی ها یی که از طرف دشمنان داخلی و خارجی متوجه نظام اسلامی شده در حرکت کلی انقلاب اسلامی هیچ انحرافی صورت نگرفته و با قدرت این انقلاب به سمت اهدافش در حرکت است .

 

وی افزود: اما این خطر انحراف و فاصله گرفتن از جهت انقلاب و اهداف انقلاب ، نظام ما را هم تهدید می کند در صورتی که مسئولین و مردم هر کدام به وظایفشان درست عمل نکنند .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت؛ خطرناک ترین پروژه دشمن ایجاد شکاف و اختلاف و دو قطبی کردن جامعه است ، وقتی جامعه دوقطبی شد نفوذ دشمن بسیار راحت تر خواهد بود ، دشمن ، دشمن است دلش برای هیچ جناح و گروهی پر نمی زند اگر از جریانی حمایت می کند برای این است که آنها را برای رسیدن به اهدافش مناسب تر می داند و لازم دارد، بنابرین هیچ مسئولی نباید بین مردم فرق بگذارد و موافق و مخالف خود بسازد ، انتخابات هر چه بود تمام شد طبیعی است که رقابت ها داغ و هر گروهی سعی می کردند نامزد آنها رای بیاورد اما وقتی نتیجه نهایی از طرف شورای نگهبان اعلام شد همه موظف به پذیرفتن نتیجه و پایبندی به قانون هستند . اینکه جریان رقیب خود را دشمن یا تند رو تصور کرد بر خلاف منافع و امنیت ملی است . مسئولان منافع ملی را ملاک اصل تصمیم گیری های خود قرار بدهند ، ما امروزدر شرایطی هستیم که وحدت و انسجام ملی بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد چرا که دشمن با تمام قدرت به میدان آمده و اگر بین خود ملت احساس اختلاف کند از آن به عنوان اهرم نفوذ استفاده می کند .

 

وی در ادامه گفت: نکته بعدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند در رابطه با موضوع برجام بود که قرار که به عنوان یک دلیل و شاهد بر راستی آزمایی طرفین و یک سند بین المللی باشد که همگان خود را موظف و متعهد به اجرای ان بدانند اما از همان روز های اول با سنگ اندازی های ایالات متحده آمریکا مواجه بود هر چند نظام اسلامی به اهداف خود که حسن نیت ایران و سوء نیت آمریکا بود رسید اما با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا که کمترین مقبولیت مردمی را در کشور خود دارد این اختلال آفرین ها در مسیر برجام افزایش یافت .

 

وی افزود؛ اخیرا هم سنای آمریکا به بهانه برنامه موشکی ، حمایت از تروریسم و حقوق بشر تحریم های جدیدی را علیه کشورمان تصویب کردند که این هم بر خلاف روح و هم جسم و متن صریح برجام است و کشوری که مادر تروریسم جهانی و خودش داعش بین الملل است ایران اسلامی را متهم به بی ثبات سازی منطقه می کند . واقعا باید سوال کرد چرا آمریکا به خودش اجازه می دهد از غرب دنیا برای شرق دنیا تصمیم بگیرد این منطقه چه ربطی به آمریکا دارد جز اینکه خوی استعماری و مستکبری  آمریکا قصد استیلاء و استعمار همه جوامع و ایجاد یک دهکده جهانی به کدخدایی آمریکا را دارد ؟ اگر امروز نظام اسلامی را متهم می کند ، اگر از نیرو های ارزشی نظام اظهار ناراحتی و کراهت می کند برای این است که در برابر سیاست های استعماری آنها ایستاده .

 

اشرفیان اظهار داشت: اگرچه تیم مذاکره کننده ما مورد اعتماد نظام و امین هستند اما در مواردی عجله کردند به دشمن اعتماد کردند و شروطی را پذیرفتند که جز خسارت و هزینه تراشی برای نظام چیز دیگری نداشت و مشکلات امروز برجام نتیجه اعتماد به دشمن است ، با نامه نگاری و خواهش از دشمن به پایبندی به تعهدات هیچ مشکلی حل نمی شود بلکه عزت ملی خدشه دار می شود . وقتی دشمن با این وقاحت در مقابل ما ایستاده هر نوع کوتاهی را حمل بر ضعف و ناچاری می کند  و گستاخ تر می شود و لذا هیئت نظارت بر برجام باید قویا وارد عمل شود چه نقض دیگری باید اتفاق بیفتد که نقض شود آمریکا پایبند به برجام نیست . این همه سنگ اندازی ، اعمال تحریم ها و دشمنی با ایران کافی نیست ؟ هیئت نظارت بر برجام نباید از موضع انفعالی برخورد کند با مقابله به مثل و برخورد قاطعانه پاسخ محکم و کوبنده ای به این عهد شکنی آنها بدهد .

 

نکته مهم بعدی که مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگزاران نظام اشاره کردند این است که فرمودند : رئیس جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که باید بشود برنامه هایی که باید انجام شود تا وضع و معیشت مردم اصلاح شود ، رهبرمعظم انقلاب فرمودند : این کارها را و این  برنامه ها را چه کسی باید انجام بدهد ؟ مخاطب و مجری عمده این موارد خود ایشان و تیم کاری دولت هستند و مردم به رئیس جمهور رای دادند تا مشکلات مهم کشور از جمله بحران اقتصادی مردم را سرو سامان دهد واقعا بیکاری و رکود کمر جامعه را می شکند هر سال به آمار بیکاران و جوانانی که تحصیلات عالی مترصد فرصت شغلی و مترصد ازدواج هستند افزوده می شود اما بر اثر فراهم نبودن زمینه ازدواج که غالبا هم بدلیل نبود شغل هست آسیب های اجتماعی بیشتری بوجود می آید که هزینه ی بیشتری برای نظام تحمیل می کند ، مردم به شما اعتماد کردند رای دادند دیگه شعار دادن بس است ، خط و نشان کشیدن برای دیگران بس است ، وقت عمل کردن است البته باید کابینه جوان و متخصص و متعهد انقلابی ، مردم به چشم و ابروی شما رای ندانند به ادبیات توهین آمیز شما رای ندادند ، رای دادند که با توان مضاعف به وعده هایتان عمل کنید . بر عملکرد مدیران و منصوبین خود نظارت کنید در همین هفته گذشته که گرمای بی سابقه ای وارد استان شد چه مشکلاتی برای مردم سیستان بوجود امد از قطعی های مکرر برق تا قطع بودن آب شرب مردم به مدت طولانی بعضی مناطق چند روز درگیر این موضوع بودند . مردم با زبان روزه در دمای ۵۰ درجه گرما را تحمل کنند یا ضعف مسئولین را ، این شرایط گرما و بحران آب نشان داد هنوز دستگاههای ما آمادگی لازم برای شرایط بحرانی و این زنگ هشدار بود ، طبیعی است که با شدت گرما مصرف آب و برق بیشتر می شود چرا منابع جایگزین برای تامین انرژی در شرایط بحرانی نداشته باشیم .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42861
  • دیدگاه‌ها برای مردم با زبان روزه در دمای ۵۰ درجه گرما را تحمل کنند یا ضعف مسئولین را؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.