گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز این شهر حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.   حجت الاسلام پارسا در خطبه اول به حدیث ارزشمندی از امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت؛ که خدایا به ما توفیق معرفت و درک فضیلت ماه مبارک رمضان را عنایت […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز این شهر حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

حجت الاسلام پارسا در خطبه اول به حدیث ارزشمندی از امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت؛ که خدایا به ما توفیق معرفت و درک فضیلت ماه مبارک رمضان را عنایت بفرما.

 

وی گفت: این ماه، ماه فرصتها است؛ ۱_ تقویت اراده و تصمیم گیری صحیح در زندگی و عبادت و بندگی ۲_ فرصت آشتی با خدا ۳_ رفع کدورتها و اختلافات ۴_ پیوند بیشتر با ولایت.

 

امام جمعه شهربنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی با عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت علی (ع)بیان کرد: امیرالمومنین الگو برای همه آزادیخواهان و مستضعفان عالم هست و همگان در زندگی خود به این بزرگوار تاسی کنند.

 

وی با گرامی داشت سالروز تشکیل جهاد کشاورزی اظهار داشت: الگوی کشت و نحوه ابیاری در منطقه سیستان با توجه به کمبود منابع آبی باید عوض شود و از ابیاری قطره ای و محصولات باغی که نیاز به اب کمتر دارد استفاده کنند و مجری طرح ابیاری با لوله به مزارع سیستان نسبت به بهره برداری زودتر قسمتی از طرح مبادرت بورزد تا مردم آثار این کار ارزشمند را زودتر ببینند.

 

پارسا به سالروز انفجار در حرم امام رضا (ع) در سال ۷۳ پرداخت و افزود: ایران بزرگترین قربانی تروریسم هست در عین حال بزرگترین مبارزه با تروریست ها را دارد و حرکات اخیر انان در ایران نشانه ضعف و اضمحلال و نابودی انان هست و خیال کردند که ایران مثل سوریه و عراق هست و عربستان باید بداند که اگر خود را با ایران درگیر کند پاسخی سخت و شکننده و پشیمان کننده از ایران دریافت خواهد کرد.

 

همچنین از نیروهای امنیتی و انتظامی و سپاه و سربازان گمنام امام زمان بابت سرکوب کردن و دستگیری و انهدام گروههای تروریستی در منطقه تقدیر و تشکر می کنیم.

 

خطیب جمعه بنجار به بحران آب در چند روز گذشته در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: این بحران سند گویایی بر این هست که منطقه با بحران روبرو هست و دولت نسبت به تدابیر ویژه و استقرار امکانات اضطراری اقدام کند که اگر چندین تانکر بزرگ در منطقه وجود داشت اینقدر مردم نسبت به دولت و نمایندگان اعتراض نداشتند و داری حواشی نمیشد.

 

وی گفت؛ سخنان حضرت آقا در دیدار مسئولان نظام باید بر همه فصل خطاب باشد و مسئولین بیان دیدگاه و مواضع خود را با آقا تنظیم کنند و از دو قطبی کردن جامعه پرهیز کنند و هشدار رهبری نسبت به اینکه فرمود حوادث سال ۵۹ تکرار نشود و رییس جمهور خودش باید کارهای گفته شده را انجام دهد نه دیگران را جدی بگیرند تا دولت مسیر اصلی خود را طی کند .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه