تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

سر باز زدن فرماندار هیرمند از دستور صریح استاندار/دستور تحریم رسانه منتقد دولت برای فرار از پاسخگویی صادر شد

  • کد خبر : 42850
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۶
سر باز زدن فرماندار هیرمند از دستور صریح استاندار/دستور تحریم رسانه منتقد دولت برای فرار از پاسخگویی صادر شد

به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.   به گزارش گندم خبر به نقل […]

به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند؛ استقبال از منتقدان و آزادی فضای رسانه ای در دولت یکی از موضوعاتی بود که دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان قبل از انتخابات خود و مردانش را ملزم به آن می دانست؛ آزادی که امروز با واکنش های شدید فرمانداران استان سیستان و بلوچستان به رسانه های حامی مردم و محرومین به زیر سوال رفته است.

 

آقای روحانی در حالی پیش از انتخابات دولت یازدهم گفته بود که از شر منتقدان به خدا پناه می برم که در طول این سالها با برخورد های به دور از انتظار دولتی ها در برابر رسانه های مردمی نشان داده است که موضوع استقبال از انتقاد و منتقد یک وعده پوشالی و دور از دسترس است.

 

در روزهای اخیر در حالی که پایگاه خبری ندای هیرمند در خصوص مشکلات مردم محروم این شهرستان به دنبال مصاحبه با چند مدیر دولتی بود، تا با روشنگری گره ای مشکلات مردم باز کند که در کمال تعجب این مدیران از انجام مصاحبه سر باز زدند.

 

در این بین اما زمزمه هایی از فشار به مدیران به گوش می رسد که سکانداران سیاسی شهرسان آنها را از مصاحبه و پاسخگویی به مطالبات مردمی منع کرده اند، گویا انتقادات اخیر ندای هیرمند در خصوص کم کاری برخی از مدیران این شهرستان به مذاق بالانشین ها خوش نیامده و آنها دستور تحریم این رسانه مردمی را صادر کرده اند.

 

این اقدام مدیران شهرستان هیرمند و در راس آنها فرماندار این شهرستان مغایر با دستور اخیر استاندار سیستان و بلوچستان است که گفته است: به مدیدان دولتی تاکید ویژه می کنم که صدای نظام و مردم باشید؛ ارتباط تان با رسانه ها اندک است و این را تعداد کم مصاحبه هایتان با رسانه ها می گوید.

 

  اوسط هاشمی همچنین می گوید: بعضی از فرمانداران از حیث خبری ساکت هستند . این سکوت را باید بشکنید، حرف بزنید و به درون مردم بروید. اگر کار هم نکردید باید پاسخگو باشید هیچ کس نباید خودش را در یک حاشیه امن ببیند.

 

در حالی دستور آقای استاندار به روشنی بیان کرده است که مدیران و فرمانداران باید به رسانه ها پاسخگو باشند که در به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.
این گفته فرماندار هیرمند در صورتی که صحت داشته باشد به معنای سرباز زدن وی از دستور استاندار سیستان و بلوچستان است.

 

 در هر حال عده ای نگران پیگیری مشکلات مردم از سوی رسانه ها هستند و ترجیح می دهند در حاشیه امن و بدون پاسخگویی چراغ خاموش حرکت کنند.

 

در هر حال مسئولین شهرستان هیرمند که گویا صندلی هایشان از پیگیری درد و رنج مردم مهم تر است تا چه زمانی می خواهند از دستور استاندار سیستان و بلوچستان تخطی کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42850

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. با سلام حق ما مردم هیرمند است

  2. گویا اقای فرماندارخبرندارندکه مردم هیرمنددربدترین شرایط دارندزندگی می کنندوحق مامردم هیرمندهست که نتوانیم ازتنها رسانه که وابسته به منطقه هیرمندهست دفاع کنیم

  3. با سلام ندای هیرمند نمونه بارزی از سخنان امام جمعه محترم هستش که گفت رسانه تان را اجاره ندهید تا زمانی رسانه به دنبال کاسبی باشد مدیران باید اینگونه عمل کنند ماهیت ندای هیرمند بر همگان مشخص است

  4. بهتر هست مردم منطقه هیرمندحضوری داشته باشندبا اقای فرماندار با حضور خبرنگاران و مشکلات خودشون رو با ایشون بازگو کنند مسئولین در نظام مقدس اسلامی خود را بالا تر از قانون ونبیند تابه مردمی که به گفته امام خامنهای ولی نعمت نظام هستن جواب گوی مشکلات انها باشند اقای فرماندار باید ازادی مطبوعات باشد تا پل ارتباطی باشد بین شما مسئولین و مردم مرزنشین ان منطقه با تشکر