به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.   به گزارش گندم خبر به نقل […]

به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند؛ استقبال از منتقدان و آزادی فضای رسانه ای در دولت یکی از موضوعاتی بود که دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان قبل از انتخابات خود و مردانش را ملزم به آن می دانست؛ آزادی که امروز با واکنش های شدید فرمانداران استان سیستان و بلوچستان به رسانه های حامی مردم و محرومین به زیر سوال رفته است.

 

آقای روحانی در حالی پیش از انتخابات دولت یازدهم گفته بود که از شر منتقدان به خدا پناه می برم که در طول این سالها با برخورد های به دور از انتظار دولتی ها در برابر رسانه های مردمی نشان داده است که موضوع استقبال از انتقاد و منتقد یک وعده پوشالی و دور از دسترس است.

 

در روزهای اخیر در حالی که پایگاه خبری ندای هیرمند در خصوص مشکلات مردم محروم این شهرستان به دنبال مصاحبه با چند مدیر دولتی بود، تا با روشنگری گره ای مشکلات مردم باز کند که در کمال تعجب این مدیران از انجام مصاحبه سر باز زدند.

 

در این بین اما زمزمه هایی از فشار به مدیران به گوش می رسد که سکانداران سیاسی شهرسان آنها را از مصاحبه و پاسخگویی به مطالبات مردمی منع کرده اند، گویا انتقادات اخیر ندای هیرمند در خصوص کم کاری برخی از مدیران این شهرستان به مذاق بالانشین ها خوش نیامده و آنها دستور تحریم این رسانه مردمی را صادر کرده اند.

 

این اقدام مدیران شهرستان هیرمند و در راس آنها فرماندار این شهرستان مغایر با دستور اخیر استاندار سیستان و بلوچستان است که گفته است: به مدیدان دولتی تاکید ویژه می کنم که صدای نظام و مردم باشید؛ ارتباط تان با رسانه ها اندک است و این را تعداد کم مصاحبه هایتان با رسانه ها می گوید.

 

  اوسط هاشمی همچنین می گوید: بعضی از فرمانداران از حیث خبری ساکت هستند . این سکوت را باید بشکنید، حرف بزنید و به درون مردم بروید. اگر کار هم نکردید باید پاسخگو باشید هیچ کس نباید خودش را در یک حاشیه امن ببیند.

 

در حالی دستور آقای استاندار به روشنی بیان کرده است که مدیران و فرمانداران باید به رسانه ها پاسخگو باشند که در به گوش می رسد فرماندار شهرستان هیرمند در نشستی که به تازگی در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شده گفته است که سایت خبری ندای هیرمند یک سایت دروغ پرداز است و هر یک از مسئولین که بخواهد با این رسانه گفتگو انجام دهد با او برخورد قانونی خواهد شد.
این گفته فرماندار هیرمند در صورتی که صحت داشته باشد به معنای سرباز زدن وی از دستور استاندار سیستان و بلوچستان است.

 

 در هر حال عده ای نگران پیگیری مشکلات مردم از سوی رسانه ها هستند و ترجیح می دهند در حاشیه امن و بدون پاسخگویی چراغ خاموش حرکت کنند.

 

در هر حال مسئولین شهرستان هیرمند که گویا صندلی هایشان از پیگیری درد و رنج مردم مهم تر است تا چه زمانی می خواهند از دستور استاندار سیستان و بلوچستان تخطی کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه