مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از وصل شدن آب شرب شهرستان زابل خبر داد.   به‌گزارش گـنــدم خـبــر به نقل پاون، محسن میرادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در تشریح حادثه منجر به قطع آب شهر زابل گفت: گرمای هوا و نوسانات در خطوط انتقال برق اختصاصی تصفیه‌خانه […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از وصل شدن آب شرب شهرستان زابل خبر داد.

 

به‌گزارش گـنــدم خـبــر به نقل پاون، محسن میرادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در تشریح حادثه منجر به قطع آب شهر زابل گفت: گرمای هوا و نوسانات در خطوط انتقال برق اختصاصی تصفیه‌خانه در روز دوشنبه ۲۲ خردادماه جاری منجر به خاموشی مکرر ایستگاه پمپاژ تصفیه‌‎خانه آب سیستان شده و به دلیل استارت‌های پی در پی در ساعت ۲۱، خط رانش و کلکتور ایستگاه مزبور دچار حادثه شد.

 

وی ادامه داد: در پی این حادثه بلافاصله اکیپ تعمیرات به محل اعزام و مشکل ایجاد شده بررسی و در ساعت ۴ بامداد مرتفع و سامانه آبرسانی وارد مدار شد.

 

محسن میرادی با بیان این مطلب که متأسفانه در روز سه‌شنبه به دلیل رطوبت موجود در ایستگاه و کاهش مقاومت عایقی الکترو موتورها، حدود ساعت ۷ بامداد ایستگاه پمپاژ مجدداً از مدار بهره‌برداری خارج شد که بلافاصله ۳ اکیپ فنی امدادی مشتمل بر ۳۰ نفر به محل اعزام شدند و در سه جبهه کاری به‌صورت موازی جهت ایجاد مسیر جایگزین آبرسانی و راه‌اندازی مجدد ایستگاه پمپاژ مشغول به‌کار شدند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به شرایط و اوضاع و موجود، یک تیم کارشناسی نیز از مرکز استان جهت پشتیبانی فنی در محل حضور یافتند که با تلاش بی‌وقفه در نهایت، انتقال آب به میزان ۲۵۰ لیتر بر ثانیه از خط پدافندی از ساعات اولیه حادثه، ایجاد مسیر جایگزین و امکان انتقال آب به میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه از ساعت ۱۴ روز سه شنبه و راه‌اندازی مجدد ایستگاه پمپاژ و امکان انتقال آب به میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه در ساعت ۱۶ اجرایی شد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت آب در شهرستان زابل که در ساعت یک بامداد امروز (چهارشنبه) وصل شده و در حالت نرمال قرار دارد و آب تمامی مشترکان در حوزه سیستان و بلوچستان وصل است.

وی افزود: نیاز آبی شهر زابل ۶۰۰ لیتر بر ثانیه در زمان اوج مصرف بوده که به دلیل قطع آب و خالی شدن شبکه توزیع، در مجموع یک‌هزار و ۵۰ لیتر آب به سمت شهر زابل پمپاژ می‌شود تا زمان رسیدن به شرایط پایدار در شبکه توزیع به حداقل برسد.

 

میرادی با تقدیر از سعه صدر مردم زابل افزود: بر خود لازم می دانم از همه مردم روزه دار زابل که در شرایط بحرانی با صبر و شکیبایی خویش ما را یاری نمودند تشکر و قدردانی نمایم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه