گـنــدم خـبــر:نماینده مردم شهرهای زابل در مجلس شورای اسلامی بحران آب در زابل را ناشی از عدم مدیریت منابع آبی استان عنوان کرد.   حبیب الله دهمرده با اشاره به بحران آب در شهرستان های حوزه انتخابیه خود گفت: یک موضوع،  بحث کمبود آب و دیگری موضوع مدیریت آب است که در این جا باید گفت مسئله، کمبود […]

گـنــدم خـبــر:نماینده مردم شهرهای زابل در مجلس شورای اسلامی بحران آب در زابل را ناشی از عدم مدیریت منابع آبی استان عنوان کرد.

 

حبیب الله دهمرده با اشاره به بحران آب در شهرستان های حوزه انتخابیه خود گفت: یک موضوع،  بحث کمبود آب و دیگری موضوع مدیریت آب است که در این جا باید گفت مسئله، کمبود آب نیست و آب شرب به اندازه کافی وجود دارد که به مردم برسد اما به دلیل سوء مدیریت، کل زندگی مردم دچار اشکال شده است.

 

نماینده مردم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان یک روز می گویند که پمپ خراب است، یک روز می گویند برق قطع شده روز دیگر از ترکیدگی لوله می گویند در حالی که مردم در زابل و زاهدان ۴۸ ساعت است که آب ندارند.

E

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی بی بیان اینکه متاسفانه منبع جایگزینی  برای انتقال آب به استان وجود ندارد، تصریح کرد: با این شرایط مردم با گرمای بیش از ۵۰ درجه ای هوا با مشکلات متعددی دارند.

 

 وی با اشاره به اینکه نصب دو پمپ اضافه به عنوان جایگزین آن قدر هزینه بر نیست افزود: در حال حاضر با فشار سنگینی از سوی مردم مواجه هستیم که خواهان رفع مشکل کم آبی در این منطقه هستند اما متاسفانه کسی پاسخ گو نیست و آب شرب که آب مصرفی مردم است تبدیل به بحران شده است.

 

دهمرده همچنین با تاکید بر رفع هر چه سریع تر این مشکل از سوی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: تذکر داده ایم و در حال پیگری موضوع  از مدیران استانی و کشوری هستیم که هر چه سریع تر نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس با اشاره به اینکه  در روستاها وضعیت بحرانی آب به مراتب از مناطق شهری بدتر است، گفت: آب شهر زابل مربوط به رود نیمروز است که کلا قطع می شود و در این فصل گرم و ماه مبارک رمضان مردم به هر کجا که برای رفع این مشکل مراجعه می کنند پاسخی دریافت نمی کنند که  قابل قبول نیست.

 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر پمپ آب جایگزین وجود نداشت شاهد چنین مشکلاتی نبودیم و اینکه  نجابت مردم این سرزمین موجب سوء استفاده عده ای شود و برخورد غیر مسئولانه با مردم به هیچ وجه پسندیده نیست./خانه ملت

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه