تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

نمایندگان محترم یادشان باشد سنگ فرش ورودی مجلسی که به صندلی آن تکیه زدند به خون این عزیزان آغشته شده است

  • کد خبر : 42736
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
نمایندگان محترم یادشان باشد سنگ فرش ورودی مجلسی که به صندلی آن تکیه زدند به خون این عزیزان آغشته شده است

گـنــدم خـبــر: خلاصه خطبه ۱۹ خرداد ۹۶ ، ۱۴ رمضان المبارک به امامت سید محمد موسوی، امام جمعه محترم شهرستان چابهار به شرح زیر می باشد.   حجت الاسلام و المسلمین محمد موسوی در ابتدای خطبه همه را توصیه به تقوی الهی داشتند در ادامه نیز به صفات متقین در کلام امیر مومنان پرداختند که […]

گـنــدم خـبــر: خلاصه خطبه ۱۹ خرداد ۹۶ ، ۱۴ رمضان المبارک به امامت سید محمد موسوی، امام جمعه محترم شهرستان چابهار به شرح زیر می باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد موسوی در ابتدای خطبه همه را توصیه به تقوی الهی داشتند در ادامه نیز به صفات متقین در کلام امیر مومنان پرداختند که امام می فرمایند: از خصوصیت های انسان با تقوی این است که اعمال منکر و قبیح او پنهان است. و اعمال معروف و نیک او آشکار است. اگر زشتی هم از او سر می زند آشکار نیست.

 

وی گفت: کار نیک اثر خود را میگذارد، مثال باران که به همه جا می بارد تمامش رحمت است، اما شاید جایی زمین مستعد دریافت این خیر و اثر نباشد
کار خیر اثرش را خواهد گذاشت در جامعه…، حتی اگر کسی لیاقت خدمت ندارد شما به او خیر برسانید.

 

وی گفت؛ کسی در کنار امام حسین(ع) گفت: کار خیر اگر نزد کسی که شایسته نیست انجام دهد کار ضایع میشود.

امام در پاسخ فرمود: اینطور نیست بلکه این کارمثل باران می ماند که بر انسان خوب و بد میبارد.

 

وی گفت: کار خیر دارای شرایطی است از جمله:
۱_ کارهای خیر نباید با منت باشد
۲_ عمل نیک را تمام کنیم و نیمه کاره رها نکنیم ( کار آن کرد که تمام کرد)

 

وی اظهار داشت؛ البته کامل کردن عمل خیر به سه چیز است:

۱_ کار خیر خود را بزرگ نشمریم،( یا من یقبل الیسیر و یعفو عن الکثیر اقبل منى الیسیر واعف عنى الکثیر انک انت الغفور الرحیم … دعای ابو حمزه ثمالی….
۲_ پنهان کرد عمل خیر
۳_ در کار خیر عجله کن. سارعوا فی الخیرات
۴‌_ کار خیر دیگران را کم ارزش نشمرید

 

امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه دوم نیز همه را به پرهیز از گناه و انجام واجبات رهنمود داشتند و در ابتدا به میلاد امام مجتبی و هفته اکرام و اطعام پرداختند و افزودند” چه حُسن نامگذاری زیبایی که امام حسن چند بار تمام مال و بعضی نصف مال خود را در راه خدا دادند.

 

وی گفت؛ اگر چه نمیتوان مثل ایشان بود، اما درس بگیریم و نسبت به جامعه خود و فقرا حساس باشیم، وآنها را اطعام و اکرام کنیم و اگر سفره ای جهت اطعام آماده میکنیم از همه اقشار، متمول و فقیر را دعوت کنیم تا خدایی نکرده، کسی تحقیر نشود. که سیره امام حسن (علیه السلام) همین است.

 

موسوی در ادامه گفت؛ مقام معظم رهیری (مد ظله العالی) میفرماید: آن چیزی که مانع کمک به فقرا می شود، روحیه تجمل گرایی و مصرف گرایی است، ان شاء الله این سنت بد از جامعه ما برچیده شود.

 

وی گفت: مناسبت بعدی ایام سوگواری شهادت مولا علی (علیه السلام) و شبهای لیالی قدر است، که باید شخصیت ایشان را به جوانان و اقشار مختلف شناساند، که عمل و رفتار او مورد تایید همگان بود، از جمله امامت و قضاوت و اعمال و …
در ادامه خطبه ایشان به حادثه ی تلخی که در کشورمان اتفاق افتاد، اشاره داشتند و انفجارات مجلس و مرقد امام راحل را محکوم کردند، و بیان داشتند که سوال ما از آقایانی که در ایام انتخابات و غیره سپاه و دستگاه قضا و نیروهای انقلابی و مدافعین حرم را تحت فشار قرار دادند و زخم زبان زدند ، حال بیاییند ببینند که این سپاه و نیروی نظامی بودند که با فدا کردن جان خود باعث شدند این خبیث ها به درون مجلس راه پیدا نکنند و فاجعه بیشتری را شکل ندهند.

وی گفت: نمایندگان محترم یادشان باشد سنگ فرش ورودی مجلسی که به صندلی آن تکیه زدند به خون این عزیزان آغشته شده است.

 

حضرت آقا فرمودند: بله چالش هزینه دارد امام سازش هم هزینه دارد….

در همان ایام به فلان کاندید گفتند : شما حکم اعدام منافقین را دادید… و برای چند رای چه ها که نکردند.

یا به تعبیر ایشان جای جلاد و شهید عوض نشود.

 

وی اظهار داشت: درود خدا بر مدافعان حرم که با جانفشانی و جانبازی بیرون از مرزها بدون چشم داشت، امنیت را به درون کشور هدیه دادند و حالا بعضی ها بهتر معنای امنیت را میفهمند .

 

ایشان در پایان خطبه نیز در رابطه با سند ۲۰۳۰ اشاره کردند که مقام معظم رهبری فرمودند: نقل به مضمون؛ این ننگ است کشورهای دیگر برای ما که شعارمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است تصمیم بگیرند و نظام آموزشی تدوین کنند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42736
  • دیدگاه‌ها برای نمایندگان محترم یادشان باشد سنگ فرش ورودی مجلسی که به صندلی آن تکیه زدند به خون این عزیزان آغشته شده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.