تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

اگر نمایندگان و استاندار در مورد هر موضوعی با هم اتحاد و اجماع داشته باشند به راحتی مشکل حل خواهد شد

  • کد خبر : 42730
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
اگر نمایندگان و استاندار در مورد هر موضوعی با هم اتحاد و اجماع داشته باشند به راحتی مشکل حل خواهد شد

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت؛ چهارشنبه ۲۴ خرداد و ۱۹ ماه مبارک رمضان سالروز ضربت خوردن اسوه حق و تقوا مولی الموحدین آقا امیر المومنین که این روز را به محضر امام زمان ، مقام معظم رهبری ، […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت؛ چهارشنبه ۲۴ خرداد و ۱۹ ماه مبارک رمضان سالروز ضربت خوردن اسوه حق و تقوا مولی الموحدین آقا امیر المومنین که این روز را به محضر امام زمان ، مقام معظم رهبری ، مراجع عظام تقلید و همه عاشقان و شیفتگان و شیعیان امیر المومنین (ع) تسلیت عرض می کنم .

 

وی گفت: امیر المومنین (ع) اسوه خدا محوری و حرکت بر اساس تکلیف بود و این تکلیف را با صراحت و قاطعیت انجام می داد و از هرگونه سازشکاری به خصوص سازشکاری در برابر دشمن پرهیز می کرد امیر المومنین (ع) یک قاطعیت و سازش ناپذیری در دوران زندگی و حکومت و خلافت از خود نشان داد هم قاطعیت در اجرای احکام اسلامی هم قاطعیت در مقابل توقعات بیجا که برای بعضی ایجاد شده بود و هم اینکه از روز اول مبارزه با ظلم و عدم سازشکاری با دشمن را یک اصل مهم در برنامه هایش اعلام کرد .

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد ماه در حرم امام به این موضوع اشاره کردند که بعضی بجای مقاومت در برابر دشمن راه تسلیم و سازش با دشمن را پیشنهاد می کنند چون چالش با دشمن هزینه دارد بله مقاومت و چالش با دشمن هزینه دارد اما سازش و تسلیم در برابر دشمن هم هزینه دارد وهزینه های آن هم خیلی خطرناک تر و سنگین تر است ، نمونه بارز عربستان سعودی برای اینکه بتواند با رئیس جمهور جدید آمریکا سازش کند مجبور می شود بیش از نیمی از ذخایر موجود مالی اش را در خدمت اهداف آمریکا هزینه کند .

 

وی در ادامه گفت: تعبیر مقام معظم رهبری عربستان برای آمریکا گاو شیرده ای است که آن را می دوشند و سپس سر او را می برند ، آمریکا شیطان بزرگی است که برای منافعش حاضر است همه ملت ها را حتی مردم خود را قتل عام کند . هر ملتی که دست دوستی و سازش با امریکا داد در ومعرض اضمحلال و نابودی قرار گرفت ، افغانستان را ببینید حضور آمریکا در افغانستان نه تنها امنیتی برای مردم نیاورد بلکه اساسا آمریکا حضورش برای تداوم جنگ های داخلی است تا نتوانند به عنوان بازیگر مستقل در برابر آمریکا قد علم کنند . اخیرا هم قطر را به چالش می کشد تا از آن شیر بدوشد در خدمت منافع خودش استفاده کند و بعد هم اورا به ذلت بکشاند . اگر به دستور آل سعود عربستان و چند کشور مزدورعربی با قطر روابط دیپلماتیک خود را قطع کردند و تنها مرز قطر هم به روی آنها بسته شد تا آنها مجبور به تسلیم در برابر خواسته های آل سعود از دشمنی با ایران کند . همه این وقایع بعد از سفر ترامپ به عربستان اتفاق افتاده قطری که در راستای خواسته های اربابان خود سوریه و عراق را به خون کشید ولی با کوچک ترین اعتراض همین اربابان استعمارگر سکوی اعدام را زیر پای آن اماده کردند . این است نتیجه سازش با آمریکا نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه بحران های متعددی در مسیر تعالی ملت ها قرار می دهد .

 

وی گفت: امروزه شعار مرگ بر آمریکا شعار تمام کشور های صلح طلب و آزادی خواه و همچنین آمریکای لاتین است . بزرگترین جرم قطر اذعان به قدرت ایران در منطقه و اعتراض به سیاست های جنگ طلبانه به عربستان است . 

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: هشدار بعدی امام انقلاب در ۱۴ خرداد امسال این بود که مواظب باشیم حقایق تاریخی را تخریب نکنند دهه ۶۰ یعنی دهه اول پیروزی انقلاب ، یک دهه تعیین کننده سرنوشت ایران و ایرانی است ، یک دهه مظلوم است ، دهه ۶۰ دهه خشن ترین تروریسم در کشور است . روزگاری است که منافقین تروریسم دراین چند سال هفده هزار نفر انسان بی گناه را قتل عام کردند این روش های وحشیانه داعش روش های نو پدیدی نیست همه این روش های تروریستی که داعش امروز انجام می دهد قبلا توسط سازمان تروریستی منافقین در این کشور انجام می شده است ، حکم اعدام منافقین را امام (ره)صادر کردند برای حفظ جان مردم ، برای حفظ نظام و قاطعیت نظام در برابر دشمنان خدا ، اما امروز کار به جایی رسیده که مقام معظم رهبری فریاد می زند مواظب باشید جای شهید و جلاد عوض نشود ، بعضی ها سعی می کنند برای حفظ موقعیت و قدرت پوشالی خود چهره منافقین را تطهیر و چهره نظام را مخدوش کنند تا رسانه های بیگانه برای آنها کف و سوت بزنند .

 

وی افزود: چه اتفاقی افتاده و چه کسانی نفوذ کردند که امروز جای متهم و شاکی عوض شده ؟

 

وی گفت: حادثه هایی که چند روز پیش اتفاق افتاد و در ایام ماه مبارک رمضان منجر به شهادت جمعی از مردم روزه دار و زخمی شدن تعدادی شد در حادثه تروریستی تهران بود که عده ای تروریست وحشی تکفیری با حمله به حرم مطهر امام و مجلس شورای اسلامی قصد داشتند ایجاد نا امنی کنند و جای پای خود را در این نظام مردمی باز کنند که با حضور و برخورد به موقع نیرو های امنیتی مواجه شدند و تعدادی به هلاکت رسیدند و تعدادی هم دستگیر شدند . این حرکت بزدلانه عوامل فریب خورده و وابسته به استکبار بیشتر کاربرد تبلیغاتی و روانی دارد و ارزش عملیاتی و نظامی ندارد . یک حرکت تبلیغاتی بود که با هدف ایجاد رعب وحشت و خدشه دار کردن امنیت ملی کشورمان انجام شد .

 

وی گفت: دلیل اصلی این جنایات وحشت جبهه استکبار به رهبری شیطان بزرگ آمریکا از قدرت و نفوذ ایران در عرصه جهانی و شکست های پی در پی عوامل آنها در گروههای تکفیری تروریستی موسوم به داعش است ، بعد از اینکه با شکوه ترین قدرت نمایی ایران اسلامی را در حضور گسترده مردم پای صندوقهای رای دیدند از تفرقه و اختلاف بین این ملت نا امید شدند و از طرفی می دانند ایران اسلامی تکیه گاه ملت های مظلوم و خاکریز اصلی مبارزه با تروریزم است . این حرکت مذبوحانه بعد از سفر ترامپ به عربستان و اسرائیل است که کینه و عداوت خود را اینگونه ثابت می کند که با مردم بی گناه سر جنگ دارد .ما ضمن اینکه این جنایات و این حرکت بسیار غیر انسانی را به شدت محکوم می کنیم و به مقام معظم رهبری ، ملت مظلوم ایران اسلامی و خانواده قربانیان این حادثه تسلیت عرض می کنیم از کلیه نیروهای امنیتی اعم از سربازان گمنام امام زمان ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو های محترم انتظامی و همه عزیزانی که مقتدرانه در کمترین زمان ممکن این تروریست های اجیر شده را نابود و دستگیر کردند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنیم و از مجامع بین المللی ، از سازمانهای مدعی حقوق بشر هیچ انتظاری برای برخورد و پیگیری این عوامل تروریستی نداریم چرا که می دانیم آب از سر چشمه گل آلود است و حمایت های آنهاست که تا امروز این جانیان را سر پا نگه داشته است .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت؛ این آتش بازی های کودکانه هیچ خللی در اتحاد و انسجام و اراده آهنین این ملت ایجاد نمی کند بلکه وحدت ما و مقاومت ما را مستحکم تر می کند چرا که ایران اسلامی همیشه به عنوان مهمترین قربانی ترور و تروریسم بوده است اما مهمترین پیام این حادثه تروریستی در تهران دشمن شناسی بود اینکه دشمن اگرچه ضعیف و نادان است اما منتظر فرصت است ، فرصت استفاده از اختلاف ، اختلاف بین مسئولین ، اختلاف بین مردم در سطوح مختلف ، این اتفاق ثابت کرد که اگر سربازان اسلام در مرکز اصلی آنها یعنی عراق و سوریه حضور نداشتند و آنجا دفاع نمی کردند امروز باید سرنوشت مردم آواره سوریه را تجربه می کردیم .

 

وی گفت: ما این امنیت و اقتدار را مرحون رهبری حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب و مدافعان حرم می دانیم . لذا کسانی که از کربلا درس مذاکره می گیرند و دنیای امروز را دنیای گفتمان می دانند نه موشک کسانی که معتقدند باید بودجه نظامی و دفاعی کشور کاهش پیدا کند . کسانی که از منافقین دهه ۶۰ دفاع می کنند و کسانی که سپاه پاسداران و مدافعان حرم را زیر سوال می برند .

 

وی گفت: کجا بودند چرا بجای مذاکره با داعش پنهان شدند ؟اگراین نیرو های جان بر کف انقلابی نبودند اگر تجهیزات پیشرفته نظامی نبود ، اگر شهدای مدافع حرم نبودنند آیا امروز در کمال آرامش و امنیت می توانستید بر آنهایی خط و نشان بکشید که امنیت خود را مدیون آنها هستید .

 

وی اظهار داشت؛ آنچه که دوست و دشمن بر آن اذعان دارند این است که ایران اسلامی امن ترین نقطه در نا امن ترین نقطه دنیا و اولویت اول کشور حفظ وحدت و انسجام ملی است .

 

وی افزود: اما در هفته های گذشته که گرمای بی سابقه ای در استان حاکم شد به طوری که زندگی برای مردم خیلی سخت شد بسیاری از وسایل برقی مردم آسیب جدی دید و هزینه های زیادی تحمیل شد از طرفی هم به دلیل هزینه های بالای تعرفه برق خیلی از مردم امکان تهیه خرید وسایل سرمایشی مناسب را نداشتند و این موضوع از تریبون نماز جمعه مطرح شد و الحمد الله با پیگیری نمایندگان و استاندار محترم و موافقت دولت هیات وزیران با کاهش  تعرفه برق در شهرهای مختلف استان از جمله سیستان موافقت کردنند و مصوب شد که مردم سیستان شش ماه اول سال را با تعرفه گرم سیری یکی از ارزان ترین تعرفه برق است از این شرایط ویژه استفاده کند و این کمک بسیار خوبی است و مردم عزیزاین استان . من از استاندار محترم و نمایندگان عزیز  و از هیات دولت صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و این موضوع نشان داده و اگر نمایندگان و استاندار محترم در مورد هر موضوعی با هم اتحاد و اجماع داشته باشند به راحتی مشکلات حل خواهد شد و این انرژی و امانت مسئولین بجای اینکه حرف تقابل با همدیگر شوند صرف تسریع در حل مشکلات مردم خواهد شد و رضایت عموم مردم را در پی خواهد داشت و ما هم هر جا خدمتی ببینیم صادقانه تشکر می کنیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42730

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. باید ممنون نماینده ایرانشهر بود واقعا امینی فرد نماینده توانمندی است که توانست وزیر نیرو رو به منطقه بیاورد البته تلاش رسانه ملی و سایتهای خبری نیز مکمل اینکار نماینده ایرانشهر بود بهتر ه سایر نمایندگان نیز از وی یاد بگیرند نحوه تعامل با دولت برای منافع استان و شهرهای شمال استان رو