تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

هشدار نماینده خاش به مسئولان اجرایی کشور/ بی توجهی دستگاه های مسئول به گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 42661
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
هشدار نماینده خاش به مسئولان اجرایی کشور/ بی توجهی دستگاه های مسئول به گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان

گـنــدم خـبــر: عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس با یادآوری اینکه گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زده است از عدم تشکیل ستاد بحران و بی توجهی دستگاه های مسئول انتقاد کرد.   علی کُرد با اشاره به گرمای  بی سابقه در سیستان و بلوچستان از عدم تشکیل ستاد بحران انتقاد کرد و […]

گـنــدم خـبــر: عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس با یادآوری اینکه گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زده است از عدم تشکیل ستاد بحران و بی توجهی دستگاه های مسئول انتقاد کرد.

 

علی کُرد با اشاره به گرمای  بی سابقه در سیستان و بلوچستان از عدم تشکیل ستاد بحران انتقاد کرد و گفت: گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زده به گونه ای که دمای هوا در برخی مناطق استان به ۵۲ تا ۵۶ درجه سانتیگراد رسیده است اما متاسفانه با وجود این وضعیت بحرانی، ستاد بحران تشکیل نشده است

 

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان استفاده زیاد از وسایل گرمایشی و به تبع آن مصرف بیش از استاندارد برق را به  همراه داشته است، تصریح کرد: این گرما در مناطق جنوبی استان نمود بیشتری داشته و مردم با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

 

 

مشکلات ناشی از افت ولتاژ برق پیامد افزایش دما در سیستان و بلوچستان

 

وی پیامد افزایش دما در سیستان و بلوچستان را مشکلات ناشی از افت ولتاژ در برخی مناطق دانست و افزود: مصرف بالای برق نوسانات برق و افت ولتاژ در برخی مناطق را به دنبال داشته و علاوه بر این افزایش دما باعث شده تمامی منابع آبی در بحث آبفای روستایی، شهری کاهش شدیدی داشته باشد به گونه ای که در حال حاضر در برخی روستاهای استان با بحران آب مواجه هستیم.

 

در مناطق بالای ۵ هزار نفر بالغ بر ۷۲ ساعت است قطره ای آب در شبکه های آبرسانی وجود ندارد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: متاسفانه در مناطق بالای ۵ هزار نفر بالغ بر ۷۲ ساعت است  قطره ای آب در شبکه های آبرسانی وجود ندارد این در حالی است که با توجه به این گرمای بی سابقه مردم نیاز شدیدی به آب دارند.

 

ستاد بحران با وجود گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان هنوز تشکیل نشده است.

 

کُرد با بیان اینکه در  مورد تشکیل ستاد بحران برای گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان پیگیری هایی داشتم اما متاسفانه این ستاد هنوز برگزار نشده است، تصریح کرد: در حالی که وزیر نیرو یا معاونان ایشان باید در استان حاضر و برای رفع مشکل بی آبی برخی مناطق استان چاره اندیشی می کرد اما متاسفانه نسبت به این موضوع غفلت شد.

 

تاکید بر لزوم تشکیل ستاد بحران برای چاره اندیشی در جهت رفع مشکلات ناشی از گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان

 

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس دهم با تاکید بر لزوم تشکیل ستاد بحران برای چاره اندیشی در جهت رفع مشکلات ناشی از گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان، گفت: ستاد بحران باید تشکیل شود و هر دستگاهی به وظیفه خود به درستی عمل می کند؛ دولت نباید مشکل بی آبی مردم در این وضعیت بحرانی را نادیده بگیرد و برای رفع مشکلات آنها چاره اندیشی نکند.

 

وی یادآور شد: به عنوان نماینده و خادم مردم با مسئولان سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار لازم در جهت رفع مشکلات ناشی از گرمای بی سابقه تماس گرفتم اما متاسفانه اعلام کردند که خزانه خالی است و بودجه مورد نیاز را نداریم؛ آیا انصاف است مردم سیستان و بلوچستان با مشکلات ناشی از دمای بالای ۵۰ درجه دست و پنجه نرم کنند و برای مشکلات آنها چاره اندیشی نشود؟

 

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجودی که با دفتر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مکاتبه داشتم و در رابطه با رکورد گرمای بی سابقه در استان از ایشان درخواست ارائه راهکارهای لازم برای مقابله با این بحران را کردم اما متاسفانه ستاد بحران کشور از انجام هر گونه اقدام سرباز زد؛ به  مسئولان اجرایی، وزارت نیرو، وزارت کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران  هشدار می دهم هر چه سریع تر برای رفع این مشکل تمهیدات لازم را اتخاذ کرده و صدای مردم بی دفاع و خسارت دیدگان استان را بشنوند./خانه ملت

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42661

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. آنوقت ما هم باید بگوییم نماینده داریم!