تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

تغییر یک متخصص ورزش و جوانان کاری به دور از عقلانیت بود

  • کد خبر : 42643
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
تغییر یک متخصص ورزش و جوانان کاری به دور از عقلانیت بود

گـنــدم خـبــر: حمیدرضا عابدی در نامه سرگشاده به استاندار سیستان و بلوچستان نکات مهمی را در خصوص اداره ورزش و جوانان استان یادآور شد که در ادامه خواهید خواند:   بسمه تعالی   استاندار سیستان و بلوچستان جناب آقای علی اوسط هاشمی استاندار محترم سیستان و بلوچستان   چند روز قبل شاهد تغییری در اداره […]

گـنــدم خـبــر: حمیدرضا عابدی در نامه سرگشاده به استاندار سیستان و بلوچستان نکات مهمی را در خصوص اداره ورزش و جوانان استان یادآور شد که در ادامه خواهید خواند:

 

بسمه تعالی

 

استاندار سیستان و بلوچستان
جناب آقای علی اوسط هاشمی استاندار محترم سیستان و بلوچستان

 

چند روز قبل شاهد تغییری در اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بودیم، ورزش و جوانان استان نیاز به تغییر داشت اما تغییر یک متخصص ورزش و جوانان کاری به دور از عقلانیت بود، جامعه ورزش خواستار تغییر فرد یا افرادی بود که دروغ، نشر آمار و ارقام کذب، بی حرمتی به اصحاب رسانه، حیف و میل بیت المال و به طور کلی نابودی بخشی از ورزش استان را سرلوحه کارشان قرار داده اند.

 

در حالیکه عباس آرامی مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران ، جز سه مربی برتر کشور و مربی اولین قهرمان جهان در یک رشته المپیکی استان بخاطر عدم حمایت های مالی و نداشتن شغل و درآمد کافی سودای ترک استان را در سر می پرواند، مدیرکل ورزش و جوانان برادر زاده خود و معاونت توسعه منابع و پشتیبانی این اداره کل داماد خود را به صورت قرارداد طرح عمران جذب اداره کل ورزش و جوانان کرده اند، جذب قهرمانان جهان و آسیا و همچنین نیروهای ماده ۱۷ با بیش از یک دهه سابقه درون این اداره باید در اولویت قرار میگرفت نه جذب نور چشمی های آقایان، تبدیل ساختمان اداری مجتمع امام علی (ع) به منزل سازمانی معاونت توسعه ورزش این اداره کل نیز در نوع خود جالب بود.

 

تعمیر بنای سالن وزنه برداری با هزینه قابل توجهی به اتمام رسید اما پس از گذشت چند ماه صرفا بخاطر سوء مدیریت اداره کل ورزش و جوانان مانند سالن های دیگر مجموعه تخریب شد! اگر ورزش و جوانان پول های اینچنینی دارد پس چرا حقوق کارکنان آن چند ماه به تعویق می افتاد و به بهانه عدم وجود بودجه سهمیه رشته های لیگ برتری از زمان مدیریت فعلی یکی پس از دیگری از دست رفت؟

 

برادر فرهیخته من، مدیریت سازمان ورزشی تخصص و تجربه خاص خودش را می طلبد، به طوری که یک دانش آموخته رشته حقوق با تجربه صرفا ریاست یک هیئت ورزشی بعید به نظر میرسد توان و سواد اداره یک سازمان ورزشی را داشته باشد، میگویند اگر افراد متخصص در کنار مدیر قرار بگیرند با مشاوره های فنی توان پوشش ضعف های مدیریتی وی را خواهند داشت، اما کدام فرد متخصص؟ اگر به گروه تربیت بدنی دانشگاه آزاد مراجعه کنید مدرک کارشناسی معاون توسعه ورزش استان شهره است.

 

شوربختانه تمامی افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری گرایشات تربیت بدنی شاغل در اداره کل ورزش و جوانان استان به طور محسوس نامحسوسی حذف می شوند، آخرین مورد معاونت امور فرهنگی و جوانان این اداره کل بود.

 

چندی پیش بخاطر فعالیت های معاونت سابق امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جونان سیستان و بلوچستان حضرتعالی دومین استاندار جوان یاور و جوان باور در سطح کشور انتخاب شدید و از شما تجلیل شد، از نظر حقیر شما کمتر ارزشی برای جوانان این دیار قائلید.

 

مردم حق دارند بدانند که از تعداد جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان که تشکیل شده حضرتعالی در چند جلسه شرکت داشته اید؟ به راستی در افتتاحیه خانه جوان که با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان صورت گرفت چرا حضور نداشتید؟ خانه جوان زاهدان هم خانه جوان برتر کشور شناخته شد به شما و مردم شریف استانم شادباش عرض می کنم، توفیقات اخیر ورزش و جوانان استان که اکثرا به حوزه جوانان مربوط میشد ماحصل فعالیت های همین فرد برکنار شده بود.

 

توفیقات ورزشی اخیر نه تنها ماحصل مدیریت فعلی نبوده بلکه نابودی و عقب گرد برخی از رشته های ورزشی نتیجه حضور مدیریست که نه تحصیلات تخصصی این سازمان را دارد و نه تجربه کافی.

 

جناب هاشمی ضمن پوزش از اینکه حضرتعالی را در یک نامه سرگشاده مورد خطاب قرار داده ام، فعالیت های با موضوع وحدت ، صمیمیت جوانان جهت فعالیت های اجتماعی و انسان دوستانه خارج از حب و بغض های قومی و مذهبی از دست آورد های حوزه جوانان بود که متاسفانه خواسته یا ناخواسته مورد توجه قرار نگرفت.

 

استاندار محترم بی شک شما از مدیرانتان حمایت خواهید کرد اما در خلوت خود بیاندیشید و میزان سواد مدیرکل و معاونین فعلی اداره کل ورزش و جوانان را ارزیابی و با کارکنان این اداره کل قیاس کنید، ببینید آیا افراد در جایگاه واقعی خود هستند با خیر؟

 

اعتماد دوباره ملت ایران به دولت تدبیر و امید را به شما و مردم ایران تبریک عرض می نمایم.

 

با تشکر فراوان _ حمیدرضا عابدی

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42643
  • دیدگاه‌ها برای تغییر یک متخصص ورزش و جوانان کاری به دور از عقلانیت بود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.