تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

نماینده سیستان تلاشی که در ایام تبلیغات برای حزب خود کرد برای مردم و پیگیری مطالبات آنان می کرد قطعا مشکلات زیادی از مردم حل می شد

  • کد خبر : 42641
  • ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
نماینده سیستان تلاشی که در ایام تبلیغات برای حزب خود کرد برای مردم و پیگیری مطالبات آنان می کرد قطعا مشکلات زیادی از مردم حل می شد

گـنــدم خـبــر: خطبه های نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه حلول ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت ، ماه نزول قرآن ،ماه بخشش و نیکوکاری ، ماه تهذیب نفس و خودسازی و اصلاح است . ماه رمضان دانشگاه انسان […]

گـنــدم خـبــر: خطبه های نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه حلول ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت ، ماه نزول قرآن ،ماه بخشش و نیکوکاری ، ماه تهذیب نفس و خودسازی و اصلاح است . ماه رمضان دانشگاه انسان سازی است . واژه رمضان از ریشه رمض و به معنای سوزاندن گناهان است ، شبهای ماه رمضان شبهای دعا و مناجات ، روزهایش روز های پربرکت و روزه گرفتن در عین کار و تلاش است ، عزیزان عمر انسان به عقب بر نمی گردد فرصت ها تکرار نمی شود برنامه ریزی کنیم از لحظه لحظه این ماه بزرگ بهره مند بشویم ، محیط خانه را برای ماه رمضان و روزه داری و حال و هوای معنوی این ماه آماده کنیم بویژه برای روزه اولی های عزیز پسر و دخترانی که تازه به سن بلوغ رسیدند و لیاقت بندگی خدا را پیدا کردند کمکشان کنیم ، تشویق شان کنیم ، همه باید حرمت این ماه را حفظ کنند ، اگر به هر دلیلی کسی شرایط روزه گرفتن را ندارد و عذر و بیماری دارد نباید در ملأ عام در حضور دیگران ، روزه خواری کند ، همه و همه سعی کنیم حرمت این ماه را حفظ کنیم .

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: هفته گذشته انتخابات ۲۹ اردیبهشت در سرتاسر این کشور به بهترین صورت مشارکت برگزار شد ، مشارکت ۷۳ درصدی واجدین شرایط به واقع شکوه دیگری از عظمت نظام و مردم شریف ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید و دوست و دشمن را به تحسین وا داشت ، درود و رحمت خدا به شما مردم فهیم و عزیز من از این حضور گسترده شما مردم بصیر و ولایتمدار که حماسه ملی خلق کردید صمیمانه تشکر می کنم .این مشارکت بالای شما امنیت و اقتدار را برای کشور به ارمغان می آورد به تعبیر مقام معظم رهبری پیروز و برنده این انتخابات مردم و نظام جمهوری اسلامی هستند چراکه این نظام متعلق به مردم است و این مردم بودند که عزت ، امنیت و آرامش را برای این کشور بوجود آوردند ، این انتخابات در حالی برگزار شد که منطقه در آتش جنگ سوزد و مردم بسیاری از کشور های منطقه از فقدان امنیت در رنج و وحشت زده هستند اما دیدیم که مردم سر بلند ایران در آرامش و امنیت به پای صندوق های رای رفتند و با خیال آسوده سرنوشت چهار سال دیگر از مقررات کشور را بدست خود رغم زدند ،  برگزاری آرام و امن انتخابات نشان دهنده ثبات سیاسی یک کشور است ، که در این ثبات نیرو های جان بر کف اطلاعاتی و امنیتی ارتش ، سپاه ، بسیج ،نیروی انتظامی اصلی را  ایفاء می کنند اگر چه دشمنان موزیانه تلاش می کردند تا نا امنی ایجاد کنند و مانع حضور گستردهد مردم در پای صندوق های رای بشوند اما به مدد فرماندهی دقیق و حکیمانه فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری و سربازان وفادارش نه تنها هیچ مشکل امنیتی پیش نیامد حتی دشمنان هم ازعان کردند که این مشارکت بسیار خوب مردم  لبیک به ندای رهبری بود و بیعتی دیگر با نظام جمهوری اسلامی و این انتخابات در سطح خوبی برگزار شد اما اشکالاتی هم داشت تخلفاتی و بی انظباطی هایی از طرف مجریان انتخابات مشاهده شد دون شان نظام بود اصل انتخابات مورد تایید نظام است ، اما بی سابقه ترین اعتراضات و نارضایتی های مردم در این دوره اتفاق افتاد چون مردم با چشم خودشان می دیدند بعضی از این مجریان و مسئولین فعلی چقدر از قدرت خود سوء استفاده کردند چقدر زود فراموش کردند فرمایش رهبری را که رای مردم حق الناس است دولت باید علاوه بر مشروعیت و مقبولیت و محبوبیت ملی هم داشته باشد تا بتواند در این نظام خدمت کند، اما مردم ما مردم ولایتمداری هستند ، مردم آگاه به زمانه هستند اگر اعتراض داشته باشند از طریق مراجع قانونی اقدام می کنند و آخرالامر  نتیجه را واگذار به رای نهایی شورای محترم نگهبان ، مردم انقلابی و ولایی هیچ وقت به خیابان نمی ریزند و فتنه نمی کنند ، کشور را درگیر آشوب و جنگ نمی کنند ، آب به آسیاب دشمن نمی ریزند مانند آنچه فتنه گران در سال ۸۸ انجام دادند و هم خساراتی زیادی برای مردم و نظام تحمیل کردنند و حثیت  ملی نظام را خدشه دار کردند و نا امنی را برای ملت خود به بار آوردند و خودشان را منزوی کردند ، ملت ما ملت هوشیاری است اما از هیئت های نظارت بر انتخابات بویژه از شورای محترم نگهبان می خواهیم تخلفات را پیگیری و بدون هیچ اغماضی با مسئول متخلف برخورد قانونی کند تا همگان بدانند تخلف یک اقلیت ، هیچ صدمه ای به اعتماد بین مردم و نظام وارد نمی کند .

 

وی افزود: خوب موسم رقابت های انتخاباتی به اتمام رسید و باید به رئیس منتخب ملت تبریک عرض کنیم و آرزوی موفقیت در این مسیر را داشته باشیم و زمان رفاقت رسیده که همگان در کنار هم بدنبال آینده درخشان برای کشورشان باشند قطعا ساختن آینده درخشان برای این نظام حل مشکلات اقتصادی به تنهایی از عهده دولت مردان بر نمی آید و باید از برنامه های دیگر کاندیداها برای بهبود اقتصاد کشور بهره گرفت .

 

وی گفت: مردم وظیفه خودشان را انجام دادند و باهم مشکلات و با هم رنج ها و بی مهری ها مهمترین حماسه حضورشان را برای حثیت نظام شان دارند ، و ثابت کردند هر جایی که نیاز به حضور مردم باشد پای کار هستند اما الان نوبت مسئولان است ، مسئولان به وعده های رنگین خود عمل کنند .

 

مقام معظم رهبری فرمودند : هر کس که مسئول دولت بشود بایستی از روز اول همت خود را بگمارد و به مسئله اشتغال ، تاخیر جایز نیست ،تفکرات جزیره ایی و حزب و جناحی مردم را خسته کرده به فکر حل بحران اقتصادی و اشتغال این همه جوان بیکار باشند مردم تک تک وعده های شما را به خاطر سپرده اند . امید وارم آقای رئیس جمهور با مردم صادقانه رفتار کند این وعده صد روزه مثل وعده قبل نباشد ، طوری عمل کند که مجبور نشود انکار کند و خودش به خودش توهین کند ، امید وارم ترمیم سازی مناسبی در کابینه دولت انجام شود و افراد جوان ، متخصص و متعهد ، با برنامه مردمی کابینه دولت جدید را تشکیل بدهند .

 

 یکشنبه ۷ خرداد ماه ۲ رمضان المبارک سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۹: 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی رکن اصلی نهاد قانون گذاری در کشور ایران است که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده است و نمایندگان مردم در مجلس پاسدار حریم اسلام و دستاورد های انقلاب اسلامی با پایبندی به قانون اسلامی هستند .

 

اشرفیان گفت: نمایندگان مردم در مجلس وکلایی هستند که پیگیر حقوق ، مطالبات و مشکلات موکلان خود در سطح کلان جامعه هستند. اگرچه مهمترین وظیفه مجلس در بعد قانون گذاری و نظارت است اما نماینده با پیگیری های مستمر ، ارتباطات با مدیران و مسئولان ارشد کشور و نظارت صحیح می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند . دوسال هست که مردم بهترین نیرو ه های کارآمد و با تجربه خود را راهی مجلس کرده اند و البته دو بزرگوار در حال تلاش برای اصلاح زیر ساخت های منطقه هستند اما دراین انتخابات فعالیت این عزیزان بیشتر مشاهده شد یکی از نمایندگان انقدر در این ایام انتخابات در ستاد ها و بلکه شهر استان های مختلف فعال بودند اما در طول این دو سال برای مردم اینقدر تلاش می کردند اوضاع خیلی بهتر بود این کار های تبلیغاتی به اینجا ختم نشد آنچه باعث ناراحتی و متعجب مردم شد بعد از اعلام نتایج انتخابات بود .که ایشان در بیانیه ایی اظهار شادمانی از پیروزی حزب خود کرده بودند و به جریان مقابل خود اهانت می کند و آنها را عقب مانده خطاب می کند و تمام مشکلات منطقه را به یک گروه خاصی نسبت می دهد این واقعا نگران کننده است ، نماینده باید بینش سیاسی داشته باشد اما نباید باسیاسی کاری در مقابل مردم خود قرار بگیرد ، نباید به ملت خود توهین کند . آقای نماینده تو نماینده همه مردم سیستان هستی نه یک حزب و جریان خاص مردم به شما اعتماد کردند که تفکرات حزبی و جناحی را کنار بگذارید و به فکر مردم باشید 

 

وی گفت: در هفته اخیر شاهد اتفاقاتی عجیب در سطح بین الملل بودیم ، رئیس جمهور آمریکا اولین سفر خارجی خود را به عربستان و سپس به اسرائیل قرار می دهد که این در نوع خودش عجیب است بر خلاف رؤسای قبلی آمریکا که نخستین مقصد سفرشان اروپا بود آقای ترامپ که در دوران رقابت های انتخاباتی سال گذشته عربستان را تهدید به قطع خرید نفت می کند ، اولین سفرش را به عربستان شروع می کند حضور ترامپ در عربستان نمونه عینی اسلام آمریکایی است ، اسلامی که دشمن درجه یک اسلام را در مرکز جغرافیای اسلام بکشاند که بهترین سکویی که از آن می تواند به اهدافش برسد عربستان است ، اسلام آمریکایی یعنی اینکه کسی که خودش را خادم الحرمین می داند با زنان بیگانه دست می دهد عربستان باید از خجالت بمیرد که همسر و دختر ترامپ به خودشان اجازه می دهند بی حجاب بر او وارد شوند و با آنها دست می دهد اما وقتی پیش پاپ می روند روسری به سر می کنند ؟ پاپ از ملک سلمان به دینش غیرتمندتر است .

 

خطیب جمعه شهر علی اکبر گفت: اما این سفر همزمان با برگزاری انتخابات بزرگ در ایران و امضای قرار داد ۱۱۰ میلیارد دلاری خرید اسلحه به عربستان از سوی آمریکا حاوی پیام های مهمی برای ایران و منطقه است و آن اینکه دشمنانی که مادر تروریست در دنیا هستند قصد دارند به بهانه مقابله با تروریست جلوی قدرت و نفوذ ایران را بگیرند و با هم همدست شوند ، مثلث شوم صهیونیسم ، ارتجاع عربی و شیطان بزرگ در نمایش فریب افکار عمومی دنیا و تقابل با قدرت نفوذ ایران اسلامی هستند .

 

اینجاست که ضرورت تقویت بینه نظامی بر همه آشکار می شود ، آن کسانی که مدعی بودند ما سایه جنگ را از کشور دور کردیم ببینند دشمن چگونه وقیحانه می خواهد از این دو قطبی ها بهره ببرد و ایجاد اختلاف کنند و به بهانه شکاف مذهبی راه نفوذی پیدا کند امروز آمریکا علنا دارد از عربستان حمایت می کند تا علیه ایران اورا تحریک کند همان کاری که با صدام کرد ولی بداند که عاقبت صدام و بدتر از آن در انتظار آمریکا و نوکربی عقلش عربستان است .

 

وی افزود: کسانی که مدام قدرت دفاعی و مدافعان حرم را زیر سوال می برند ببینند انگلستان که ادعای قدرت دارد و چگونه از تروریسم به وحشت افتاد قدر این مردان مرد روزگار را بدانیم که ازهمه چیز زندگی شان گذشتند تا اسلام بماند و امنیت ما تامین باشد شما چی برای قدرت حاضرید دین و ایمان و امنیت ملی خود را فدا کنید.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42641

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام
    کسی که از سطح آنچنانی اجتماعی کوچه . . . و فرزند … به چنین جایی رسد باید هم به مردم توهین کند. ای کاش سایر ائمه جمعه منطقه نیز مانند ایشان واقعیات این نمایند محترم را برملا می کردند.