در بحبوحه ی تبلیغات ریاست جمهوری، همگان (طرفداران و نامزدهای هر دو طیف) دم از رعایت اصول اخلاقی و پذیرش شکست احتمالی سخن به میان آورده و قیافه ی حق به جانب میگیرند.   گـنــدم خـبــر: یادمان نخواهد رفت ایام پس از انتخابات ۸۸ چگونه رای اکثریت مردم توسط عده ای قلیل نادیده انگاشته شد […]

در بحبوحه ی تبلیغات ریاست جمهوری، همگان (طرفداران و نامزدهای هر دو طیف) دم از رعایت اصول اخلاقی و پذیرش شکست احتمالی سخن به میان آورده و قیافه ی حق به جانب میگیرند.

 

گـنــدم خـبــر: یادمان نخواهد رفت ایام پس از انتخابات ۸۸ چگونه رای اکثریت مردم توسط عده ای قلیل نادیده انگاشته شد و با عدم رعایت اخلاق انتخاباتی، نظام و کشور را تا آستانه ی فروپاشی پیش بردند.

 

امروز، پس از پشت سر نهادن رقابتی بزرگ، که علیرغم تمام بی مهری ها و کارشکنی ها، منجر به شکست کاندیدای محبوب یک طیف گردید، در سراسر کشور جوی آرام احساس میشود؛ گویی هیچ اتفاق ناگواری برای این طیف نیفتاده است.

 

اگر به واکاوی علل چنین آرامشی بپردازیم، باید عنوان کنیم که پیش قراولان و حامیان طیف اصولگرا، کسانی هستند که اصل نظام، اصل ولایت فقیه و آرامش و امنیت کشور برای آنان بیش از پیروزی در یک انتخابات ارزشمند است؛ به عبارت دیگر آنان حاضر به فروپاشی امنیت و آرامش کشور به بهانه های واهی نبوده و نیستند.

 

مورخان و تحلیلگران سیاسی، میتوانند رفتار این روزهای هواداران حزب اصولگرا را بعنوان مصداق بارز اخلاق انتخاباتی در صفحات تاریخ حک کنند؛ باشد که عبرتی برای آیندگان و سیاسیون جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

و من الله التوفیق
مصطفی (دلواپس سیستانی)
۹۶/۲/۳۱

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه