از کمیته امدادی خواندن مردم تا بارش باران یارانه در ایام انتخابات

  • کد خبر : 42541
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
از کمیته امدادی خواندن مردم تا بارش باران یارانه در ایام انتخابات

علی اوسط هاشمی که پیشتر پرداخت یارانه را بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان می دانست این روزها به طور جدی به دنبال برقرار کردن یارانه افراد است و به این کار خود می بالد تا شاید کرسی تکیه بر استانداری این استان برایش پابرجا باشد.   پرده اول: استاندار سیستان وبلوچستان در […]

علی اوسط هاشمی که پیشتر پرداخت یارانه را بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان می دانست این روزها به طور جدی به دنبال برقرار کردن یارانه افراد است و به این کار خود می بالد تا شاید کرسی تکیه بر استانداری این استان برایش پابرجا باشد.

 

پرده اول:

استاندار سیستان وبلوچستان در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد زاهدان(آذر ماه ۹۵) : «اینگونه است که ۴۰ هزار تومان به مردم بدهند، مردم مگر کمیته امدادی هستند! این بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان است. بنده دو دغدغه پرداخت حقوق و یارانه دارم، همه با این بی تدبیرها یار شدیم، سکوت دیروز از چیست؟ باید پاسخ دهیم

 

پرده دوم:

استاندار سیستان وبلوچستان در نشست شورای هماهنگی مدیران اداری(اردیبهشت ماه ۹۵ و در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری): «یارانه ۲۲ هزار نفر که به طور مطلق از دریافت هرگونه خدمات محروم بودند به زودی واریز می شود. ۲۲ هزار نفر طی ۳ سال گذشته با رویکرد کرامت به حق انسانی از حق هویت برخوردار شدند و یارانه آنها به زودی واریز می شود. همچنین یارانه اردیبهشت ماه ۳۰ هزار نفر در استان که قبلاً قطع شده بود پرداخت می شود. »

 

 

به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از زاهدان نیوز، علی اوسط هاشمی، استاندار وارداتی به سیستان وبلوچستان است که در بدو ورود، اتوبوس هیات همراه او نیز در جای جای این استان به حرکت افتاد و هر آنچه مدیر بومی بود بود را با نیروهای وارداتی که اکثرا از خویشاوندان او هم بودند جایگزین کرد.

 

 

هاشمی که مواضع او بر همگان آشکار است یکی از منتقدان جدی پرداخت یارانه ها بود و این امر را فاصله گرفتن مردم از توسعه و عمران استانی می دانشت و بارها پرداخت یارانه را یک دغدغه جدی برای خود عنوان کرده بود. او در فرودین ماه ۹۳ با انتقاد از پرداخت یارانه به مردم استان اعلام کرد با مبلغ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه ای که در این استان پرداخت می شود می توان ۱۰ کارخانه سیمان احداث کرد و به ازای هر کارخانه برای تعداد ۵۰۰ نفر بیکار اشتغالزایی کرد.

 

 

هاشمی این موضوع را هم بیان کرده بود که افزایش مبلغ پرداخت یارانه اجرای خواسته های مردم را به تعویق می اندازد و هر میزان که ملت شریف استان از دریافت یارانه فاصله بگیرند این اطمینان را می دهیم که مبلغ حاصل از انصراف یارانه را در استان هزینه کنیم.

 

 

هاشمی با تکیه بر این عقیده و نظر خود به صراحت پرداخت یارانه را بازی با کرامت انسانی می دانست و این موضوع را با صراحت در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد زاهدان به زبان آورد و گفت: اینگونه است که ۴۰ هزار تومان به مردم بدهند، مردم مگر کمیته امدادی هستند! این بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان است. من دو دغدغه پرداخت حقوق و یارانه دارم، همه با این بی تدبیرها یار شدیم، سکوت دیروز از چیست؟ باید پاسخ دهیم.

 

 

استاندار سیستان وبلوچستان به دفعات مختلف بر این خواست و اراده خود تاکید کرده و حتی از رسانه ها خواسته بود تا با قلم فرسایی در این زمینه، مردم را به سمت انصراف از دریافت یارانه تشویق کنند.

 

 

اما علیرغم مواضع قاطع و محکم هاشمی بر این موضوع، او با تغییر نگاه ۱۸۰ درجه ای طی روزهای اخیر در جمع مدیران ادارات زاهدان از پرداخت یارانه به ۲۲هزار نفر از مردم استان خبر داد. هاشمی همچنین اعلام کرد که «یارانه اردیبهشت ماه ۳۰ هزار نفر از مردم استان هم که قبلا قطع شده بود پرداخت خواهد شد.»

 

 

استاندار همچنین در این جلسه عنوان کرد که «طی سه سال گذشته ۲۲ هزار نفر صاحب شناسنامه شدند و به زودی یارانه آنها پرداخت می شود» که این سئوال در اذهان عمومی پیش می آید که چرا پس از سه سال و در روزهای پایانی فعالیت دولت یازدهم، تیم استانداری به این نتیجه رسیده که باید به این مردم یارانه پرداخت کند و چرا این افراد طی ۳ سال گذشته از حقوق حقه خود محروم بودند؟

 

 

بر طبق گفته اوسط هاشمی، پرداخت یارانه بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان است اما چه شده است که در نزدیکی انتخابات سرنوشت ساز ۲۹ اردیبهشت ماه به این نتیجه رسیده است که با کرامت مردم مظلوم و رنج دیده این استان بازی کند و آنها را به سخره بگیرد؟!

 

 

آیا پرداخت یارانه که مصوب دولت و جزو قوانین تصویب شده مجلس شورای اسلامی است در زمره بازی با کرامت انسان ها محسوب می‌شود و یا به سخره گرفتن فهم و شعور مردم استان با پرداخت یارانه آن هم پس از ۳ سال بی توجهی به آنها و پافشاری بر انصراف و حذف یارانه ها؟!

 

 

هاشمی بارها و بارها پرداخت یارانه را با کلید واژه مردم کمیته امدادی در یک راستا قرار داده بود اما حال چه شده است؟ در نگاه اوسط هاشمی این مردم در لیست افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند و یا بازی جدید دولتی ها در این استان است و می خواهند با این ترفند به رای خود بیافزایند؟!

 

 

حال چه شده است که امروز پرداخت یارانه به جای قطع آن دغدغه جدی استاندار شده است؟! کنار هم گذاشتن این شواهد و مدارک و سخنرانی های متعدد استاندار، مردم را به چیزی جز این نتیجه نمی رساند که آنها قصد دارند تا با استفاده از شیوه پرداخت یارانه به طور موقت دل این مردم را به دست بیاورند و آینده کاری و اقتصادی خود در این استان را برای چهار سال دیگر رقم بزنند.

 

 

آینده ای که با وجود بی احترامی ها و کم کاری مسئولان دولت یازدهم بیشتر شبیه خوابی بدون تعبیر است.  

 

 

آقای استاندار، دو سال قبل گفته بودید سکوت دیروز از چیست و امروز این سئوال از شما پرسیده می شود که سکوت امروزتان از چیست؟!

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42541

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. اقای هاشمی راست گفته اند هر چه بدبختی وگرانی هست از زمان پرداخت یارانه ها شروع شد روغن ۶۰۰۰شد ۲۰۰۰۰برنج کیسه ۱۳۰۰۰شد ۶۰۰۰۰قبض اب برق قیمت بنزین ده برابر شد ما راضی هستیم یارنه ها قطع بشه قیمتها برگردد به دوره قبل احمدنژاد ما به روحانی حتما رای میدهیم یک بار ضربه افزایش و دادن یارانه رو خوردیم مردم اگاه باشیدبا تشکر

  2. و چنانچه این دوره اگر مردم به دور از احساسات رئیس جمهوری با طرز تفکر جدید را انتخاب نکنند دیگر جایی برای حسرت خوردن ندارند و آن موقع از ماست که بر ماست پس این دوره کسی را انتخاب کنید که دیگر نگران بیکاری فقر خشکسالی هامون و لی حرمتی به مردم بومی را قبول نداشته باشد

  3. این دوره دوباره روحانی رو مردم انتخاب کردند تا شاید شما تلنگری به مغز خود بزنید و بفهمید کرامت انسانی در با مردم بودن و درکنار مردم بودن و نه در کنار یک جناح بودن است .
    خیلی ببخشید که حنا شما رنگی ندارد