امام جمعه زابل

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.     حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم گفت: شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۶شعبان سالروز لغو کاپیتولاسیون در سال ۱۳۵۸ه.ش است که امام […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج ) برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه دوم گفت: شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۶شعبان سالروز لغو کاپیتولاسیون در سال ۱۳۵۸ه.ش است که امام راحل عظیم الشان از آن به سند بردگی و سند وحشی بود ملت ایران در ۴ آبان ۱۳۴۳ یاد کردند ؛ بطور کل قراردادهایی که عزت و شرف ملت را پایمال کند در همه زمانها مورد اعتراض بوده و هستند .

 

 

وی گفت: لازمه در همین جا اشاره ایی داشته باشیم به بعضی از قراردادها که اخیراً بعد از برجام انجام شد ، خود برجام که اما و اگرهایی دارد که مُفصل گفته شده است ، برجام ما را یاد بدعهدی طرف مقابل و یاد این می اندازد که هنوز طرف مقابل که ظالم هم هست هیچ کاری انجام نداده، ما قلب رآکتور اراک بتن ریختیم ، قرار بود همه تحریم ها لغود شود نه مُغلق ، لغو که نشد هیچ ، اضافه هم شد .

 

 

وی اظهار داشت: قرارداد FATF هم یکی از آن قراردادهای عجیب و دور از عقل و تدبیر بود اما یکی از بدترین و مفتضح ترین قراردادها که حتی قرارداد ترکمن چای را هم رو سفید کرد ، سند ۲۰۳۰ است ؛ سند ۲۰۳۰ یونسکو در سال ۲۰۱۵ میلادی با عنوان پوشش سواد و افزایش کیفیت آموزش با ۱۷ هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه در سازمان ملل به تصویب رسید و کشورهای عضو مُلزم به رعایت بند ، بند آن شدند .

 

 

امام جمعه زابل گفت: در مُصوبه هیأت وزیران در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ آمده است که ، بمنظور هماهنگی و ارائه راهکار تحقق اهداف و تعهدات آموزشی ۲۰۳۰ همسو با اهداف و تعهدات برنامه اهداف توسعه پایدار ، کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ با مسئولیت وزارت آموزش و پرورش بدون گسترش تشکیلات سازمانی تشکیل می شود .

 

 

وی گفت: مردم عزیز برای اینکه اجرای این سند نفوذ آموزشی را عملیاتی کنند در تیرماه ۱۳۹۳ با حضور بعضی چهره های اقتصاد سرمایه داری داخلی و خارجی در دانشگاه شریف و دومین همایش را به عنوان ” کنفرانس توسعه عدالت آموزشی ” با حضور برخی مسئولان اجرایی کشور برگزار کردند ، آن هم بدون اطلاع رسانی قبلی و بدون حضور نهادهای تصمیم گیر سیاست گذار و قانون گذار ، مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی و چهره های علمی و خبرنگاران این سند رونمایی شد .

 

 

وی افزود: طبق قانون اساسی باید به اطلاع مجلس می رسید که نرسید ، مردم و مجلس نامحرم بودند اما بعضی سرمایه داران داخلی و خارجی نه ، دور از نگاه نهادهای قانونی تعهدات بین المللی دادند که رهبر انقلاب اسلامی کله مند شدند .

 

 

کیخا گفت: ملت عزیز طبق سند ۲۰۳۰ هر نوع تربیت دینی و الهی خلاف حقوق بشر است و طبق این سند خفت بار خانواده یعنی دو مرد با هم ، دو زن با هم ؛ این یعنی امضا کردند قانون همجنس بازی که الان در اروپا سند ازدواج می گیرند و طبق این قانون در تمام مقاطع تحصیلی حتی مهد کودک باید علنی مسائل جنسی آموزش داده شود و این یعنی فساد جنسی را خود آموزش و پرورش با دست خودش از مهد کودک شروع کند .

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: آقای رئیس دولت یازدهم چه خبره ؟ در زمانی اهم مشکلات کشور ، مشکل اقتصادی است ، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بود به جای شنیدن درد مردم ، سند ۲۰۳۰ را امضا می کنید ؟

 

 

وی گفت: حالا می دانیم که هر چه ما داد می زدیم که آقا ، مرز را درست مدیریت کنید ، آقا درآمد مرز را صرف خود سیستان کنید ، بزرگ راه زاهدان ـ زابل را بفکر باشید ، هامون را دریابید ، منطقه آزاد و دیگر مشکلات … حالا می فهمیم که چرا گوش شنوایی پیدا نمی شد ، آقایان مشغول امضای قراردادهایی بودن که دل کدخدا شاد و خوشحال شد نه دل خدا

 

 

وی گفت؛ ‏عزیزان ما یک انقلاب و جهادی فی سبیل الله در راه داریم ، حضور ما در پای صندوق های رای اولین وظیفه و تکلیف شرعی ماست که باید انجام بدهیم و هر کس حاضر نشود یعنی نگاه ضعیف به عاشورا و قیام انبیاء و پیامبر اکرم ( ص) دارد چرا که این انقلاب باید تاییید شود و مردم مقبولیت خودشان را با درصد بالا اعلام کنند و اگر قرار باشد انتخاباتی ضعیف برگزار شود استکبار جهانی اعلام میکند این مردم از این انقلاب دست کشیدند و این یعنی ضعیف شدن و از بین رفتن اقتدار و امنیت .

 

 

امام جمعه زابل درباره ویژگی های انتخاباتی گفت: از شیوه هاى تبلیغاتى صحیح استفاده نماید و از بداخلاقی هاى انتخاباتى پرهیز کنیم ، اینکه بیاییم و در بین مردم و روستائیان اعلام کنند که در ایران انتخابات ریاست جمهوری ۸ ساله است نه ۴ ساله و شما چه رای بدهید و چه رای ندهید همین رئیس جمهور ، رئیس جمهور آینده است و فقط فرقش این است که روستای شما نابود میشود و اعتبارات به روستای شما نمی دهند این حرکت یک غلط بزرگ و بی اخلافی است .

 

 

کیخا تاکید کرد: طیق قانون اساسی هر ۴ سال این مردم هستند که به یک رئیس جمهوری که است یا نه می گویند یا بله ، یا بهش حق ریاست جمهوری را در ۴ سال بعد میدهند یا تشخیص میدهند و به این مرحله میرسند که این رئیس جمهور باید یک مرحله ای باشد و حق ادامه ریاست جمهوری را ندارد ، میزان رأی ملت است .

 

 

وی گفت؛ اینکه شنیده می شود و موثق هم هست و سند هم داریم که در بعضی از فرمانداری ها ، مسئولین آنها تهدید و تتمیع میشوند با وام و یکسری بهره ها که در پای چه ستادی حضور داشته باشند و به یک مسئول بگویند که اگر در فلان ستاد حاضر نشی نیست و نابودت می کنیم ، این چه معنایی دارد ، آیا این اهانت و توهین به شعور و درک و احساسات مردم نیست ؟ دولت اگر واقعا حرفی برای گفتن دارد در مناظره بگوید ، کاندیدهای محترم اگه طرحی دارند برای مردم بازگو کنند تا مردم بدانند و انتخابات ایران آزاد ترین انتخابات در کل جهان است .

 

وی گفت: مردم اینها رو می بینند ، به جای اینکه با بعضی حرفها امنیت کشور را به خطر بیندازند از اقدامات ۴ ساله شان صحبت کنند ، کشور را دو قطبی نکنند و مدام از جنگ صحبت نکنند ، سالهاست که سایه جنگ از سر این ملت رفته است ، به برکت خون شهدا و نایب عام امام زمان دشمن اصلا بفکر جنگ نظامی نیست و چند ساله که جنگ اقتصادی را شروع کرده است و دیده بان انقلاب چند سالی است که مدام اقتصاد را فریاد می زند .

 

 

امام جمعه زابل درباره ویژگی های فردی گفت: به مبانى و ارزشـــهاى اسلام، انقلاب و اهداف ملت پایبند باشد و با مردم صمیمى باشد و خود را خدمتگزار مردم بداند ، استکبارستیز، شجاع و مقاوم در برابر فشارهای دشمن باشد ، مؤمن، با تقوا و متوکل به خدا باشد ، سادهزیست باشد و از اشرافی گرى اجتناب کند و متصل به مراکز ثروت و قدرت نباشد ، امانتدار، پاکدامن و بهدور از فساد باشد ، به توانایی ها و نظرات مردم ایمان داشته باشد و صادق و رو راست باشد.

 

 

کیخا درباره ویژکی های کاری گفت: براى مدیریـــت اجرایى کشـــور قوى کارآمد باشد ، خستگی ناپذیر و داراى همت جهادى باشد ، نیازهاى جامعه و مـــردم را بداند و از درد آنهاحساس درد کند ، بصیر و هوشمند، با تدبیر و با برنامه باشد ، اهل اجراى عدالت و مبارزه با بی عدالتى باشد ، در جهت آرمانها و پیشرفت کشور قدم بردارد ، التزام به قانون داشته باشد ، پایبند به اقتصاد مقاومتى باشد و براى پیشرفتت نگاهش به بیرون مرزها نباشد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه