امام جمعه زابل

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی الهمدی (عج) اقامه شد.     حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم گفت؛ به مناسبت موضوع تقوا و سفارش به تقوا دو نکته را خدمت شما بزرگواران عرض می کنم […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی الهمدی (عج) اقامه شد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم گفت؛ به مناسبت موضوع تقوا و سفارش به تقوا دو نکته را خدمت شما بزرگواران عرض می کنم : اولی موضوع ربا در بانک ها است که بعضی از مراجع هم اشاراتی داشته اند و مقام معظم رهبری هم تاکید داشته اند که بررسی شود و مسئولین امر و در مورد درصد سود و جریمه تاخیر ورود کنند ، اینکه مثلا ۲۰ میلیون قرار است وام بدهند ، ۵ میلیون را در حساب اجباراً نگه می دارند ، یعنی در اصل ۱۵ میلیون وام داده می شود و بعد ۲۰ میلیون محاسبه میشود و بعد ۲۰ میلیون را مثلا با ۱۸ درصد سود محاسبه می کنند .

 

 

وی گفت: در مورد تضییع حقوق مردم توسط بعضی از اپراتورهای تلفن همراه است ، بنده با صراحت اعلام می کنم که بعضی از اپراتورهای تلفن همراه رسماً دزدی می کنند و کسی هم تا حالا رسیدگی نکرده است ، تا مشترک تلفن خودش را باصطلاح شارژ می کند ، فوراً به بهانه هایی بدون اجازه از حسابش بابت بعضی تبلیغات پول کسر میشود ، با چه مجوزی اینکار انجام میشود ؟ وزیر محترم ارتباطات و مسئولین قوه قضائیه ورد کنند و رسیدگی لازم را داشته باشند .

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت ۸ شعبان سالروز بزرگداشت شیخ صدوق است که با دعای امام زمان (ع) متولد شد ، با تألیفاتش تراث اهل بیت (ع) را حفظ کرد پس حق بزرگی بر گردن همه ما دارد ؛ همین روز ، روز جهانی ماما هم است ، هفته سلامت را داشتیم که خسته نباشید همراه با تشکر داریم به جامعه پزشکی و همه خییرین عزیزی که در راستای بهداشت و سلامت جامعه قدمی برداشته اند .

 

 

وی اظهار داشت: تشکر ویژه از مرجع تقلید بزرگوار که فرزند همین خطه هستند از منطقه « آس قاضی» حضرت آیت الله العظمی سیستانی به جهت توجه ویژه به منطقه سیستان و تأسیس درمانگاه خیریه الزهرا (س) تشکر از ایشان و عزیزان مرتبط با ایشان

 

 

کیخا گفت: یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۰شعبان سالروز تشکیل بسیج سازندگى است ، به همه بسیجیان تبریک عرض می کنیم ؛ بسیج شغل نیست بلکه اندیشه ، تفکر و فرهنگ است ،بسیجی یعنی یک فرد مومن با تقوی که تلاش می کند برای خدا و اعتلا و اهتزاز پرچم دین ، جایی که جنگ سخت دین ، ناموس و میهنش را تهدید می کند لباس رزم به تن وارد میشود حتی اگر به قیمت بذل جانش و قطعه قطعه شدن تنش تمام شود و در جایی که دشمن با جنگ نرم ورود کند با سلاح مخصوص این جنگ ورود می کند و در عرصه علم و دانش ، فناوری ، دانش هسته ای ، هوا فضا ، تولید و اشتغال ، صنعت و معدن ، کشاورزی ، رسیدگی به محرومان در قالب اردوهای جهادی .

 

 

وی افزود؛ بسیجی در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال آستین هارا بالا میزند و از تمام استعدادها استفاده می کند ، مرد و زن بسیجی در برنامه و وسایل زندگی در هدیه دادن ها ، تولید ملی و جنس ایرانی را در اولویت قرار می دهد و اگر همه ما بسیجی باشیم و بسیجی عمل کنیم کشوری آباد زیر پرچم امام زمان (ع) که الان بدست مبارک نایبش هست خواهیم داشت .

 

 

امام جمعه زابل گفت: دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۱ شعبان ولادت باسعادت حضرت على اکبر(ع) ( ۳۳ه ق) که روز جوان نامگذاری شده است ، جوانی بهترین لحظات عمر انسان اسست و نامگذاری این روز به روز جوان یعنی اینکه جوانان حضرت علی اکبر (ع) را بهترین الگوی خود برای ولایت مداری ، تکلیف ، توجه به نیازمندان و تهذیب نفس قرار بدهند .

 

 

وی در ادامه گفت: دشمن برای جوانان ما برنامه دارد و می خواهد میر حسینی ها و محب علی فارسی ها تربیت و تکرار نشوند ، سردار شهید حاج محب علی فارسی یک عزیز ، یک بسیجی ، یک بنده خوب خدای متعال ، یک مجاهد فی سبیل الله ، یک فرمانده ، آزاده ، جانباز ، یک سردار سرافراز ، یک معلم ، پدری دلسوز برای رزمندگان.

 

 

وی گفت: آزاده ی جانباز سردار شهید حاج محبعلی فارسی که به تازگی به قافله شهیدان و دوستان همسنگرش پیوست ، فرمانده گردان ۴۰۹ حضرت حمزه سیدالشهداء ( ع) ، فاتح قلاویزان و در واقع فاتح قله های عزت و بندگی ، معلم بود و جانباز و پاسدار و خوب ببینید در روزهای شعبان روزهای پاسدار جانباز و در ۱۲ اردیبهشت روز معلم تاج شهادت را ملائک بر سر اونهاد.

 

 

وی خاطرنشان کرد؛ شهادت سردار شهید حاج محبعلی فارسی را تبریک و تسلیت عرض می کنم ، تبریک به خانواده و جامعه ایی که در بسترش همچین عبد صالحی را پرورش داد و تقدیم امام زمان (ع) نمود و تسلیت بعلت فقدان همچین مرد بزرگی که عروجش ، ثلمه ای ایجاد میکند که لایسدها شیء.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه