گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.     حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت؛ دوشنبه ۴ شعبان میلاد پربرکت قهرمان کربلا و علمدار سپاه امام حسین (ع) حضرت ابوالفضل العباس (ع) است شخصیتی که اسوه ادب ، وفاداری و بصیرت بود و […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت؛ دوشنبه ۴ شعبان میلاد پربرکت قهرمان کربلا و علمدار سپاه امام حسین (ع) حضرت ابوالفضل العباس (ع) است شخصیتی که اسوه ادب ، وفاداری و بصیرت بود و در راه صیانت از دین و ولایت ابتدا چشمان مبارک و دستان رعنایش و سپس جان عزیزش را فدا کرد و لذا به یاد رشادتهای بزرگ جانباز کربلا این روز را روز جانباز نامگذاری شده که خدمت همه جانبازان و ایثارگران و آزادگان و خانواده های معظم آنها تبریک عرض می کنم.

 

 

وی اظهار داشت: جانبازانی که با خدا معامله کردند و برای حفظ اسلام و دفاع از میهن اسلامی قیام کردند و تکلیف شرعی خودشان را انجام دادند و با به جان خریدن تیر و ترکش ها اجازه ندادند دشمن یک وجب از خاک این کشور را اشغال کنند .

 

 

اشرفیان گفت: سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ، سالروز شهادت علامه استاد مرتضی مطهری و روز معلم هست . یاد و خاطره این عالم مجاهد و معلم بزرگ را گرامی می داریم . استاد شهید مطهری ثمره انقلاب و پاره تن امام راحل بود . شهید مطهری متفکر بزرگ اسلامی برگردن همه ملت شریف ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب حق دارند . استاد مطهری در روششنگری اقشار مختلف جامعه بویژه قشر فرهنگی جامعه قدمهای اساسی برداشت و آثار عمیق شهید مطهری در احیای فکری دینی اصیل و منطبق با نیاز روز جامعه بسیار موثر بوده است و لذا از جوانان عزیز می خواهم که از آثار و کتب شهید مطهری را حتما مطالعه کنند .و روز معلم را به همه معلمین و استادان و مدیران تبریک عرض می کنیم .

 

 

وی افزود: رسالت راستین معلمین رسالت پاک انبیاء است . معلمی که جز انسان سازی و کمال بخشیدن هدفی ندارد همسایه انبیاست ، اولین معلم خود خداست و بعد از ۱۲۴ هزار از رسولان او همه به عنوان معلم برای بشریت و بلکه عالم هستی اند معلم پدر معنوی دانش آموزان است وهمه وظیفه داریم به معلمین و استادان احترام بگذاریم ، احترام به استاد احترام به حقیقت علم است ، احترام به رسالت رسولان الهی است .

 

خطیب جمعه شهرعلی اکبر گفت: اما روز شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه روز شورای ها نامگذاری شده . انتخابات شورای ها بسیار حائز اهمیت و مهم است ، شورای ها طبق قانون اساسی مدیریت شهر و روستا را بر عهده دارند و نمادی از اداره کشور به دست مردم است و کار روزمره مردم ، امورات پیشرفت و عدم پیشرفت شهر و روستا متوقف به این انتخابات است اگر افراد صالح ، کارامد ، با نشاط ، با ایمان و امین انتخاب شوند . خیال مردم راحت می شود که تکلیف شرعی خودشان را انجام داده اند اما اگر افراد نا صالح ، بی حوصله انتخاب شوند جز خیانت و اهمال کار هیچ کار دیگری نخواهد شد .

 

 

وی گفت:  اعضای شورای باید کسانی باشند که هم وقت کافی داشته باشند برای پیگیری مشکلات مردم و هم دغدغه مردم را داشته باشند . خودشان را از مردم جدا ندانند . خدارا مد نظر بگیریم . تعصبات قومی و فامیلی را بگذاریم کنار چون فلان شخص از طایفه و فامیل ماست باید به او رای بدهم نه این خیانت است ، این حرام است . به افراد دلسوز و متدین ، قانونمند و مردم دار و کار آمد رای بدهیم که از برنامه های خوب و کار نامه درخشانش برای مردم بگوید نه کسی که رقبای خودش را تخریب کند تا رای بیاورد نه کسی که رای می خرد و نه کسی که موقع انتخابات به مردم وعده هایی می دهد بعد از انتخابات حاضر نیست پیگیر مشکلات مردم باشد و به سراغ آنها برود .

 

 

وی اظهار داشت: تسلیت عرض می کنیم شهادت مظلومانه و ناجوانمردانه ۹ نفر از مرزبانان عزیز کشورمان در میرجاوه که توسط کروهک وحشی و کافر تکویری و تروریستی جیش الظلم با سلاح های دوربین دار از رای دور مورد هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند این فاجهه همه ملت ایران را عزادار کرد ، مگر گناه این سربازان و جوانان چه بود ؟ جز اینکه هر کدام از گوشه و کنار کشور برای تامین امنیت مرزها سختی های زیادی را متعمل می شوند و پدران و مادران شان چشم انتظار آنها هستند ؟ و الان باید جنازه جوانشان را بر سر آن مادر ببیند ؟ چرا دشمن اینگونه و ناجوانمردانه حمله می کند ؟ چون از این هم بستگی و وحدت و بصیرت ملی مردم امت ما وحشت کردند چون از غیرت و بیداری فارس و بلوچ این استان به تعجب وا مانده اند و از تفرقه بین علمای شیعه و سنی نا امید شده اند چون پیروزی نهایی جبهه اسلام در سوریه و عراق را نتیجه این همبستگی و مقاومت ملی و هوشیاری در برابر توطئه دشمنان می دانند .

 

 

 

وی گفت: اما دشمنان بدانند با این خون ها وحدت ما پررنگ تر و عزم ما برای نابودی جبهه کفر و شرک بیشتر می شود ، دشمنان بدانند اینجا همه مرز بانند و هیچ وقت این سنگر خالی نمی ماند . اینجا همه یک خانواده و یک مشت در برابر شما هستند و به زودی انتقام خون مظلومانه شهداء از شما گرفته می شود .

 

 

وی افزود:  از دستگاه دیپلماتی کشور می خواهیم هر چه زودتر عاملین این جنایت را دستگیر و به سزای اعمال ننگین انها برساند . ظاهرا پاکستان نمی خواهد و تمایل ندارد که امنیت مرز های خودش را تامین کند و تروریست ها را تحویل دهد چون این اولین حادثه تروریستی نیست که از مرز پاکستان اتفاق می افتد . هنوز داغ ۸ مامور ناجا سال گذشته بر دل مردم است اگر پاکستان نمی تواند امنیت مرز هایش را تامین کند اعلام کند تا مرزبانان جان بر کف ما خودشان سایه امنیت خود را بر انجا هم بیاندازند باید تا اقدام عملی دولت پاکستان روابط سیاسی با پاکستان به حالت تعلیق دراید خاک پاکستان همیشه پناهگاه امنی برای گروه های تکویری و افراطی بوده است ما از مرز پاکستان جز تروریست و جانی چیز دیگری ندیده ایم ، بزرگ ترین ظلم را به مردم این استان همین گروه های تروریستی و از خدا بی خبر کردند و می خواهند چهره این استان را نا امن و پر از آشوب و درگیری نشان دهند تا هیچ وقت شاهد رشد توسعه این استان پهناور نباشیم ، در حالی که امنیت در استان مردمی و بی نظیر است لذا از وزارت خارجه وزارت اطلاعات محترم می خواهیم تا قبل چهلم این شهداء عاملان جنایت ننگین را دستگیر و سربازی که گروگان گرفته شده را از چنگال این جانیان وحشی آزاد کنند و آنها را به سزای اعمال ننگین شان برسانند .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه