به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زهک نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه این هفته توسط امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت برگزار شد.     وی در خطبه اول با طرح این سوال که آیا ناراحتی و غم اهل بیت(ع) همیشه مربوط به دشمنان است […]

به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زهک نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه این هفته توسط امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت برگزار شد.

 

 

وی در خطبه اول با طرح این سوال که آیا ناراحتی و غم اهل بیت(ع) همیشه مربوط به دشمنان است یا ممکن است از طرف دوستان و محبان آنان نیز اتفاق بیفتد؟ به بیان عوامل ناراحتی اهل بیت(ع) از شیعیان و محبین خود اشاره کردند و گفتند: ۱- هر جائیکه بندگان خدا تحقیر می شوند اهل بیت(ع) ناراحت می شوند۲- مومنی را اگر سرزنش کنیم ائمه(ع) دلخور می شوند. ۳- جائیکه انسان غلو و زیاده روی کند و معصومین را از آن حدی که هستند بالاتر فرض کند مانند بعضی ها که امیرالمومنین علی(ع) را خدا می دانند ۴- برخی از رفتارهای نادرست و ناشایست در توسلات و زیارات باعث آزار و اذیت ائمه می شود لذا باید به این موارد توجه داشت تا موجب ناراحتی ائمه اطهار(ع) نشویم.

 

ایشان در خطبه دوم نماز پس از حمد و ثنای الهی و دعوت همه مومنین به تقوی الهی به مناسبت های پیش رو اشاره کردند و گفتند: شنبه ۲۴ رجب: روز فتح خیبر است که توسط امیرالمومنین (ع) اتفاق افتاد، پیامبر(ص) فرمودند فردا پرچم را به دست کسی می دهم که خدا او را دوست دارد و او خدا و پیامبر را دوست دارد. دوم اردیبهشت در سال ۵۸ سپاه پاسداران تاسیس شد که ثمرات خیر سپاه در همه زمینه های اقتصادی فرهنگی و عمرانی مشهود است. سوم اردیبهشت مصادف با ۲۵ رجب سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع) که پیشاپیش خدمت همه شما عاشقان اهل بیت(ع) تسلیت عرض می کنیم. پنجم اردیبهشت مصادف با ۲۷ رجب مبعث حضرت رسول(ص) که در سن ۴۰ سالگی آن حضرت رقم خورد، ۲۸ رجب هم سالروز خروج امام حسین از مدینه به سوی مکه است.

 

حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت گفت: مسئله مهم انتخابات است که به معنای واقعی باید جهان بشریت برای فهمیدن دموکراسی پای درس مردم ایران بنشینند. از حالا دشمنان شروع به تخریب کرده اند تا مردم پای صندوق های رأی نیایند و شرکت نکنند.

 

وی افزود: انتخابات سه رکن دارد: مردم، کاندیدها و مجریان انتخابات. که هرکدام وظایفی دارند، مردم باید در انتخاب دقت کنند، سرنوشت خود که کشور و انقلاب و عزت خود را دست چه کسی می خواهیم بدهیم که تمام قد از ما دفاع کند، به کسی رأی بدهیم که مرد کار باشد نه مرد شعار.

وی ادامه داد: به کسی رأی بدهیم که روحیه جهادی داشته باشد، شب و روز نشناسد به کسی رأی بدهیم که مردم و محرومین برای او مهم باشند، مردم و رعیت مهم باشند نه خودش، به فکر سیر کردن مردم باشد نه خودش، به کسی رأی بدهیم که طعم فقر را چشیده باشد به دنبال اشرافیگری نباشد، کسی که مرفه است درد دیگران را نمی فهمد، به کسی رأی بدیهم که انقلابی باشد زحمات نخبگان را هدر ندهد، در مقابل دشمنان بایستد و کوتاه نیاید و دستاورد امام و خون شهدا را نگه دارد، اگر انقلابی فکر کرد و کار کرد، جلوی فساد و ورود بی رویه واردات گرفته می شود، وقتی جانماز و باطری ساعت چینی وارد می شود تکلیف تولید و اشتغال چه می شود؟

 

خطیب نماز جمعه زهک گفت: به کسی رأی دهیم که دنبال فریبکاری و دغل بازی نباشد به کسی رأی بدهیم که حرف خوب می زند نه اینکه خوب حرف می زند، به کسی رأی بدهیم که حرفی که می زند پس از مدتی آن را تکذیب نکند، به کسی رأی بدهیم که نسبت به اوامر رهبر مطیع باشد، پیامبر(ص): مسئولان زمامدار مردم هستند آنها مثل چوپان هستند و محافظند هرکجا رعیت نیاز به آسایش داشته باشد برای آنها فراهم کند و اگر کسی خواست حمله کند خودش را سپر می کند اما اگر چوپان خلق و خوی گرگی داشته باشد چه بلایی سر گوسفندان می آید.

 

 

ایشان در بخش پایانی سخنان خود خطاب به شورای شهر گفتند: آنان که درد آبادی دارند بیایند، برای خدا کار کنند و مردم هم باید فامیل بازی را کنار بگذارند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه