گـنــدم خـبــر: خطبه های نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر بنجار در استانه یکسالگی نماز جمعه در بنجار به امامت امام جمعه معزز حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول به اهمیت دادن به تقوا در جامعه پرداخت و گفت: در […]

گـنــدم خـبــر: خطبه های نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر بنجار در استانه یکسالگی نماز جمعه در بنجار به امامت امام جمعه معزز حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول به اهمیت دادن به تقوا در جامعه پرداخت و گفت: در سایه تقوا انسان به مقامات بالای معنوی و عرفانی می رسد و اگر انسان رابطه بین خود و خدا را اصلاح کند به جاهایی می رسد که فکرش را نمیکند و از نشانه های انسان با تقوا این هست که همیشه توکل بر خدا میکند و یاد و نام خدا همیشه در ذهنش هست و تنها راه رستگاری تقوا و پرهیز از گناه هست.

 

 

خطیب نماز جمعه بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به تشریح مسائل روز پرداخت و به فرمایشات مهم حضرت آقا در دیدار نوروزی با نیروهای مسلح به بهانه روز ارتش پرداخت که در طول دوران قریب به ۴۰ سال از سپری شدن انقلاب دشمنان نظام همیشه کارشکنی و توطئه کردند ولی علی رغم اینهمه دشمنی ،شاهد موفقیتهای بزرگی در کشور بودیم و دشمن قصد القاء و تلقین نمی شود و نمیتوانیم را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده و اگر مسئولی تصور کند که توان رقابت با کشورهای خارجی را نداریم از سر راه ملت کنار رود و باید برای رفع مشکلات مردم شبانه روزی و جهادی عمل کنند که حق مردم تضییع نشه.

 

 

وی گفت: نیروهای مسلح با توکل بر خدا و اعتماد به نفس روز به روز توانایی و ظرفیت خود را بالا ببرند و با ابتکار و همت بلند کمبودها و خلاء ها را جبران کنند و با تمام توان در مقابل هرگونه تهدید و اشتباه احتمالی دشمن آمادگی کامل داشته باشند.

 

 

وس اظهار داشت: با توجه به ایام ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ، مردم ما در شناسایی افراد دارای صلاحیت دقت بیشتری کنند تا در انتخاب اصلاح دچار اشتباه نشوند.

 

 

پارسا گفت: رسانه های ضد انقلاب مثل بی بی سی فارسی با تخریب چهره های انقلابی و ولایتمدار محض ،از جمله تولیت آستان قدس رضوی عمق کینه و عداوت خود را با چنین شخصیتهای نشان می دهند و این موضع باعث محبوبیت بیشتر چنین افراد میان احاد جامعه خواهد شد.

 

 

وی افزود: از مجلس شورای اسلامی و دولت بابت افزایش مستمری و مقرری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تشکر کرد.

 

 

وی قهرمانی پهلوان نوجوان کشتی گیر امید آرامی در مسابقات جهانی آذربایجان را تبریک گفت و حمایت از چنین قهرمانانی باعث انگیزه بیشتر و شکوفا شدن استعدادهای پنهان منطقه دار الولایه سیستان خواهد شد.

 

 

وی در پایان به فرا رسیدن یکسالگی نماز جمعه بنجار اشاره کرد که در طول یکسال اقدامات و کارهای موثری در سطح منطقه شد: ۱_ برگزاری همایش اولین امام جمعه سیستان در ۱۴۰ سال قبل در بنجار .۲_ توزیع بیش از ۵۰۰ سبد غذایی به مناسبتهای مختلف میان فقرا و نیازمندان. ۳_ وقف چندین هکتار زمین برای ساخت مصلی و حوزه علمیه. ۴_ وقف دو منزل جهت امورات خیریه ۵_ پیگیری جهت احداث منازل عالم در سطح روستاهای سطح بخش. ۶_ دیدار با مراجع معظم تقلید در قم و بیان مشکلات منطقه ۷_جذب و وقف زمین جهت ساخت بیمارستان در شهر بنجار توسط سپاه .

 

 

وی از مسئولین درخواست کرد به مسائل فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند چرا که اگه کوتاهی کنند معضلات و آسیبهای اجتماعی گسترش پیدا خواهد کرد و دولت محترم از زمان برگزاری نماز جمعه در شهر بنجار هیچگونه اقدام و مساعدت مالی جهت احداث مصلی نکرده و مردم در مکان فعلی برگزاری نماز جمعه به دلیل ظرفیت نداشتن در معذوریت قرار دارند که توقع هست در بودجه امسال ردیفی جهت احداث مصلی شهر بنجار داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه