گندم خبر: شهرداری زابل سالیان سال است که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند و در بیشتر مواقع شاهد این هستیم که عدم پرداخت حقوق از مرز چهار و پنج ماه می گذرد. سال ۱۳۹۵ برای نیروهای خدوم و صبور شهرداری مانند سال های گذشته بدون هیچگونه دریافت حقوقی سپری شد و […]

گندم خبر: شهرداری زابل سالیان سال است که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند و در بیشتر مواقع شاهد این هستیم که عدم پرداخت حقوق از مرز چهار و پنج ماه می گذرد.

سال ۱۳۹۵ برای نیروهای خدوم و صبور شهرداری مانند سال های گذشته بدون هیچگونه دریافت حقوقی سپری شد و حال به ایستگاه پنجمین ماه از سال رسیدیم و شاهد چهار ماه عقب افتادگی حقوق این پرسنل هستیم.

 چند روز گذشته شهردار زابل در مصاحبه با یکی از رسانه ها بیان کرد: حقوق کارکنان شهرداری صرف خسارت ناشی از طوفان شده است.

نوری گفت: ذخیره ای ریالی داشتیم و قرار بود حقوق پرسنل را پرداخت کنیم اما ضرورت خدمات رسانی به شهروندان ایجاب کرد تا این ذخیره صرف خسارات وارده شود تا خللی در کار خدمات رسانی به مردم ایجاد نشود.

 

طوفان بهانه جدید برای عدم پرداخت حقوق

همانطور که در ابتدا بیان شد کارکنان و کارگران شهرداری سال جدید را بدون حقوق آغاز و ادامه می دهند و از جمله می توان به ماه مبارک رمضان اشاره نمود که پرسنل خدوم شهرداری از نعمت دریافت حقوق محروم و شرمندگی در برابر خانواده ،عیدی شهرادر به آنها بود و حال طوفان بهانه ای جدید برای عدم پرداخت مطالبات بیان شده است.

 

عدم رعایت قانون و صرف هزینه های حقوقی برای مصارف عمرانی

کارگران شهرداری بعد از مدت چهار ماه به پایان این ماه چشم امید دوخته بودند تا شاید با دریافت حقوق، لبخند بر لب و شادمانی بر چشم های منتظر خانواده و فرزندان شان بنشیند اما طوفان اخیر بهانه ای شد برای ناامیدی شان.
چطور ممکن است هزینه های حقوقی صرف طوفان و خسارت های ناشی از آن شود؟ آیا این بی قانونی نیست؟

شهردار از خسارت ۲۰۰ میلیونی به فضای سبز(شکسته شدن درخت ها و خشک شدن چمن ها) و خسارت ۷۰ میلیون تومانی به بخش تاسیسات شهری(اعم از پارگی کابل های برق، شکستن لامپ و چراغ های راهنمایی) و خسارات ۱۰۰ میلیونی به بخش عمرانی(دستگاه بلوک زنی، دستگاه تولید جدول و کارخانه آسفالت) خبر می دهد و سوال این است چگونه ممکن است در مدت کوتاه یک هفته شما چمن خشک را سبز کنید و درخت شکسته را زندگی ببخشید؟ در حالی که شما می توانستید طبق قانون خسارت ها را برآورد و آن را به صورت رسمی تحویل واحد مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان بدهید تا هزینه های ناشی از خسارت را اینگونه دریافت کنید.

شایسته است هزینه ۷۰ میلیون تومانی در بخش تاسیسات شهری برای مردم شفاف سازی شود چرا که مردم و بخصوص پرسنل خدوم شهرداری دوست دارند بدانند حقوق شان صرف کدام منطقه و محل گردیده است و همچنین ۲۰۰ میلیون تومانی که صرف فضای سبز شهری شده است، برای مردم جانمایی شود.
چون شواهد و قراین گویای آنست که تا بحال نیز  از آن محروم بوده ایم و از سرانه فضای سبز به بیشتر مردم زابل سهمی نخواهد رسید.

جناب شهردار توجه داشته باشید وظیفه ذاتی شهرداریها حفظ منافع شهری است .
 شما از خسارت هایی سخن به میان آوردید که متاسفانه واحد فضای سبز و تاسسیات شهری در این مدت نتوانسته است  آنرا در سطح شهر بوجود بیاورد که حال طوفان باعث تخریب آن شود.

 تصور نمی کنید دلیل تازه تان برای عدم پرداخت  حقوق پرسنل ،بهانه ای بیش نبوده؟
 البته امید داریم بتوانید بدین وسیله اعتباری از استان جذب نمایید تا لااقل گوشه ای از مشکلات شهر و حقوقی رفع گردد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه