مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۲۵۵ خواهر و ۱۷۶۰برادر برای حضور در آیین معنوی اعتکاف در سطح استان نام نویسی کرده اند.   به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی با بیان اینکه بیشترین شرکت کنندگان این آیین معنوی با افزون […]

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۲۵۵ خواهر و ۱۷۶۰برادر برای حضور در آیین معنوی اعتکاف در سطح استان نام نویسی کرده اند.

 

به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی با بیان اینکه بیشترین شرکت کنندگان این آیین معنوی با افزون بر ۵هزار ۲۵۵ نفر به بانوان اختصاص دارد اظهار داشت: علاقمندان تا پایان شب گذشته فرصت داشتند به صورت حضوری و یا با مراجعه به وب سایت تبیان زاهدان به آدرس اینترنتی www.zahedan-tebyan.ir اقدام کنند.

 

 

وی افزود: امسال این مراسم معنوی در ۶۰ مسجد سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.

 

 

حجت‌الاسلام بزمانی برپایی محافل انس با قرآن،برگزاری حلقه های معرفت و نشست های بصیرتی،کرسی تلاوت قرآن، سخنرانی فرهیختگان، مراسم ادعیه خوانی، برگزاری نماز جماعت و برگزاری اعمال ام داوود در روز سوم اعتکاف را از جمله برنامه های محوری ویژه معتکفان درمساجد ذکر کرد.

 

 

وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده معتکفان استان مبلغ ۴۰۰ هزار ریال به‌عنوان هزینه همیاری به مسجد مورد نظر هنگام نام نویسی پرداخت کردند اظهار داشت: با کمک خیرین میتوان به افرادی که مشتاق به شرکت در این امر معنوی هستند کمک کرد تا بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی فضایل اخلاقی در جامعه باشیم به طوری که امسال در زاهدان شاهد این قضیه بودیم که در مسجد حسین ابن علی(ع) کاملا رایگان ثبت نام صورت می گرفت.

 

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: سن بالای ۱۲سال،مسافر نبودن وداشتن قدرت لازم برای سکونت به مدت سه روز در مسجد از مهمترین شرایط معتکف شدن است.

 

 

حجت‌الاسلام بزمانی اعتکاف را پرورش جسم و جان و آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت برشمرد و افزود: روزه به‌عنوان ارزشمندترین عبادت، اقامت به مدت سه روز در مسجد و خواندن نماز از مهمترین شروط معتکفان بحساب می آید.

 

 

وی بیان کرد: آیین معنوی اعتکاف به مدت سه روز از ۲۲ تا۲۴ اردیبهشت مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه