گــنـــدم خــبـــر : بعد از گذشت چهار شبانه روز همچنان تلاش برای یافتن جسد دوم، دختر غرق شده در رودخانه هیرمند(رودخانه لخشک، دشت امیرنظام) توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر زهک و زابل ادامه دارد.   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار گندم خبر گفت: جسد یکی از دو دختر غرق شده […]

گــنـــدم خــبـــر : بعد از گذشت چهار شبانه روز همچنان تلاش برای یافتن جسد دوم، دختر غرق شده در رودخانه هیرمند(رودخانه لخشک، دشت امیرنظام) توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر زهک و زابل ادامه دارد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار گندم خبر گفت: جسد یکی از دو دختر غرق شده در تاریخ ۱۷\۱\۹۶ هنوز یافت نشده است و جستجو میدانی در مسیر و سدهای انحرافی شهرستان زهک همچنان ادامه دارد.

 

 

عبدالمجید دهمرده افزود: نجاتگران شهرستان های زابل و زهک که شامل ۲۰ نفر نجاتگر و پرسنل می باشد به مدت چهار روز است که برای یافتن جسد دوم تلاش می کنند و هنوز جسد یکی از دو دختر غرق شده یافت نشده است.

 

وی اظهار داشت: هیچ دستگاه امداد رسانی جز مجموعه هلال احمر در این جستجو همکاری لازم را نداشته است.

 

 

دهمرده در پایان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده جسد به یکی از ارگانهای امدادی اطلاع رسانی کنند.

 

 

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۷\۱\۹۶ دو دختر در رودخانه هیرمند در رود لخشک دشت امیرنظام شهرستان زهک غرق شدند که جسد یکی از غرق شدگان در مسافت ۴ کیلومتری پایین تر از محل حادثه پیدا شده بود.

 

 

نجات غریق و غواصی زیر نظر کدام ارگان اداری است؟

فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان می باشد و از این موضوع گویا اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بی اطلاعند و شاید هیئت غریق نجات ندارند که اینگونه بی تفاوت از وظیفه ذاتی خویش شانه خالی می کنند تا مجموعه دیگری برای یافتن وارد عمل شود.

 

 

رسانه گندم خبر نیز به نوبه خود از تلاش جستجوگران و غواصان جمعیت هلال احمر تقدیر و تشکر می کند و به اداره کل ورزش و جوانان توصیه می کند در راستا عمل به وظایف ذاتی مجموعه خویش کمی بیشتر همت گمارده و تلاش کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه