تاریخ : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 31 January , 2023

مهندس نوری:محل دپوی زباله تا خردادماه سال جاری جابجامی شود

  • کد خبر : 32896
  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
مهندس نوری:محل دپوی زباله تا خردادماه سال جاری جابجامی شود

گندم پرس: اهالی مظلوم و صبور شیخ آباد و سه قلعه، که سال‌هاست تبعات ناشی از استقرار سایت دپوی زباله شهرداری در مجاورت محیط زندگی خود را تحمل می کنند، با توجه به وعده های مکرر مسئولان و متولیان شهرداری در دهه اخیر با حضور و تجمع در محل درب ورودی شهرداری زابل خواهان برچیده شدن […]

گندم پرس: اهالی مظلوم و صبور شیخ آباد و سه قلعه، که سال‌هاست تبعات ناشی از استقرار سایت دپوی زباله شهرداری در مجاورت محیط زندگی خود را تحمل می کنند، با توجه به وعده های مکرر مسئولان و متولیان شهرداری در دهه اخیر با حضور و تجمع در محل درب ورودی شهرداری زابل خواهان برچیده شدن این مرکز خطرآفرین و غیربهداشتی شدند.

آقای خاکریزی ریاست شورای اسلامی روستای سه قلعه به نمایندگی از تجمع کنندگان گفت: بیش از ده سال از استقرار سایت دپوی زباله شهرداری در مجاورت محیط زندگی این مردم مظلوم و صبور میگذرد، از روز اول هم احداث چنین مجموعه خطرسازی در این محل با اعتراض همه اهالی روبرو بوده‌است، شهرداران مختلفی که در طول این سالها جابجا شده‌اند، همیشه قول داده‌اند که سایت دپوی زباله را از محل فعلی جابجا می کنند، اما در عمل هیچ اقدام مثبتی انجام نشده‌است و با برشمردن آثار سوء این مجموعه خطرساز، و ضمن اعلام بی اعتمادی مردم نسبت به مجموعه شهرداری با توجه به قولهایی که داده‌اند، خواهان برچیده شدن سریع و بدون قید شرط این مجموعه شد.

IMG_20160409_160649
آقای مهندس نوری و معاونین شهرداری با حضور در میان تجمع کنندگان گفت: یکی از دغدغه‌های اساسی من هنگام قبول مسئولیت سازمان، بحث همین دپوی زباله شهرداری بوده است، و تا ماه قبل درگیر بدهیهای شهرداری بوده ایم وی تراکم بافت جمعیتی در روستاهای حاشیه شهر زابل و پیدا نشدن زمین مناسب را یکی از دلایل تعلل در جابجائی سایت دپوی زباله عنوان کرد.

شهردار زابل در ادامه قول داد گروهی از پرسنل خدمات شهر شهرداری از امروز مامور جمع آوری زباله های منتشر شده از سطح شوارع و کوچه های شیخ آباد و سه قلعه می‌شوند و تا پایان روز سه‌شنبه کلیه زباله‌های دپوشده در محل سایت باید بارگیری و منتقل شوند.

نوری در ادامه گفت: شهرداری زابل متعهد میشود نهایتا ظرف مدت ده روز نسبت به جانمایی و خرید زمین جهت احداث سایت جدید دپوی زباله با استعلام از سازمان محیط زیست و مرکز بهداشت زابل اقدام کند.

شهردار زابل همچنین قول داد نهایتا تا پایان خردادماه سایت جدید ساخته شده و موجبات برچیده شدن و انتقال کلی تاسیسات مرکز دپوی زباله شهرداری از مکان فعلی فراهم شود.

شهردار زابل در پایان در مورد تکمیل آسفالت قطعه پایانی بلوار جام جم گفت:

در حال حاضر کارخانه آسفالت با مشکل قیر مواجه هست، به محض دریافت سهمیه قیر کار تکمیل آسفالت قطعه پایانی بلوار جام جم شروع خواهدشد.

مراتب در حضور اهالی روستای شیخ آباد و سه قلعه و معاونین و مسئولان دوایر مختلف شهرداری صورتجلسه شد.

 

نهایتا تجمع امروز اهالی روستاهای شیخ آباد و سه قلعه، با وساطت پادرمیانی جناب آقای صباغ زاده مالک استخر پریان، پایان یافت.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32896

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. اره خیلی سر و صدا شد