گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: حداقل 50 درصد مردم سیستان در صورت قطع یارانه‎ها چیزی برای خوردن ندارند، بیشتر مردم بیکار هستند و درآمدی ندارند   به گزارش گندمــــ پرس ، سیدباقر حسینی اظهار کرد: در حال حاضر برطرف کردن مشکل معیشت مردم منطقه سیستان از همه موضوعات مهمتر […]

گندمــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: حداقل 50 درصد مردم سیستان در صورت قطع یارانه‎ها چیزی برای خوردن ندارند، بیشتر مردم بیکار هستند و درآمدی ندارند

 

به گزارش گندمــــ پرس ، سیدباقر حسینی اظهار کرد: در حال حاضر برطرف کردن مشکل معیشت مردم منطقه سیستان از همه موضوعات مهمتر بوده، چراکه از نظر اقتصادی شرایط بسیار سختی در این منطقه حاکم است.

 

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: به جرأت می‎توان گفت حداقل 50 درصد مردم سیستان در صورت قطع یارانه‎ها چیزی برای خوردن ندارند، بیشتر مردم بیکار هستند و درآمدی ندارند اگر اندوخته‌ای هم داشته‎اند در این چند سال گذشته تمام شده است.

 

 

وی اجرای طرح سوخت مرزنشینان را بهترین راهکار برای ایجاد تحول در اقتصاد مردم منطقه سیستان عنوان کرد و گفت: مسئولان سهمیه تانکرهای ترانزیتی که وارد کشور می‌شود و از زابل به سمت افغانستان می‌رود و بازار افغانستان را اشباع می‎کند را قطع کنند، زیرا ترانزیت برای عده‌ خاصی به ویژه سرمایه‌گذاران خوب است اما سهمیه سوخت مرزنشینان می‌تواند زندگی چندین هزار خانوار روستای و مرزنشین سیستان را نجات دهد.

 

 

فعال شدن کارت‌های تجارت مرزی و سهمیه سوخت مرزنشینان دو خواسته مهم مردم سیستان است.

حسینی تأکید کرد: این موضوع را از وزارت کشور و استاندار و مسئولان مربوطه بارها پیگیری‌ کرده‎ایم اما هنوز اجرایی نشده است.

 

 

وی با بیان اینکه مسئولان باید مشکل معیشت مردم سیستان را برطرف کنند، ادامه داد: فعال شدن کارت‌های تجارت مرزی و سهمیه سوخت مرزنشینان دو خواسته مهم مردم سیستان است .

 

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مسئولان مربوطه بگویند چنین چیزی مقدور نیست، از جانب مردم پذیرفته نخواهد بود، چراکه در حال حاضر بازارچه شاه گل باز است اما برای تعداد محدود، ولی اگر تمام بازارچه‌ها باز شود اقتصاد همه مردم رونق می‌گیرد.

 

 

وی بیان کـرد: این موضـوع باید در اولویت کـار مسئولان قـرار بگیرد زمـان و امکـانات خـاصـی هـم نمی‌خواهد، تنها لازم است مجوز صادر شود و مردم کسب و کار خود را شروع کنند.

 

 

حسینی به دلیل انجام اقـدامات لازم برای تصـویب طـرح منطقه آزاد تجاری سیستان در هیئت دولت قدردانی کـرد و گفت: امیدواریم به زودی شاهد تصـویب آن در هیئت دولت باشیم، چرا کـه مـوضـوع این طــرح از بهمن مـاه سـال 92 مطــرح بوده و روند تصویب آن بسیار طـولانی شـده است./باشگاه خبرنگاران

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه